Janikowski obniża kontrakt!

Doniesienia zza wielkiego oceanu są bardzo proste i czytelne, a możemy na nie patrzeć dzięki niezawodnemu Ianowi Rapoportowi, który uraczył nas poniższym tweetem:

Ian Rapoport on Twitter

Raiders K Sebastian Janikowski agreed to a small paycut, going from $4M to $3M – fully guaranteed. Could free up space for Donald Penn 🤔

Sebastian Janikowski zgodził się na obcięcie kontraktu z czterech, do trzech – w pełni gwarantowanych – milionów dolarów. Oczywiście głównym celem tej akcji jest zwolnienie miejsca dla nowego kontraktu, który organizacja Raiders chce przedstawić Donadlowi Pennowi.

Trzeba wziąć pod uwagę to, że przez ostatnie dni napływają do nas nienajlepsze informacje odnośnie zdrowia Sebastiana Janikowskiego, albowiem, wiele źródeł pisze, że Seabass zmaga się z dużym bólem pleców.

Mówi się również, że to właśnie powody zdrowotne były zapalnikiem w sprawie testowania innych, dostępnych na rynku kickerów, którzy mogliby zastąpić, albo chociaż wspomóc Seabassa w ciężkich momentach.

Główny trener Oakland Raiders wypowiedział się na ten temat następująco: jest [Janikowski przyp.red.] dorosły, bierze swoje życie we własne ręce. Czy ta wypowiedź nie sugeruje, że Jack Del Rio raczej wolałby, aby Janikowski zakończył karierę? To oczywiście tylko domysły.

Jasne jest to, że Raiders wstrzymają się z poszukiwaniami zastępcy dla Sebastiana Janikowskiego, dopóki kontuzja pleców naprawdę nie okażę się poważna, ewentualnie, jeżeli Janikowski – również ze względu na ból pleców – nie będzie spełniał oczekiwań w nim pokładanych.


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...