Janikowski nie chce obniżenia kontraktu

Jak podaje Adam Schefter z portalu ESPN, Raiders pytali Sebastiana Janikowskiego czy jest on w stanie zrestrukturyzować swój kontrakt, aby obniżyć zarobki. Seabass odmówił rozmów w tej sprawie.

Adam Schefter on Twitter

Raiders, Sebastian Janikowski at an impasse over contract, per source. https://t.co/emVvvK1BwZ https://t.co/6rGPUDOcDN

Wybór z pierwszej rundy NFL Draft 2000 właśnie wchodzi w ostatni sezon swojego pięcioletniego kontraktu, który ma dać mu zarobić niewiele ponad 4 miliony dolarów podstawowej pensji. Jest to czwarty najlepiej opłacany kicker w NFL, a Raiders chcieliby zmienić te liczby, jednak Janikowski nie jest chętny do rozmów w tej sprawie.

Idąc za informacjami Adama Scheftera, sytuacja musi być wyjaśniona do wtorku, czyli dzisiejszej nocy naszego czasu, ponieważ to właśnie tej mocy jego kontrakt stanie się gwarantowany na kolejny sezon. Janikowski może zgodzić się na nową umowę, albo Raiders mogą go zwolnić i zatrudnić jednego z trzech obserwowanych kickerów.

Field Yates on Twitter

Source: 3 kickers that lost position battles over the weekend – Mike Nugent, Josh Lambo & Marshall Koehn – worked out for the Raiders today.

Mike Nugent to 35 letni zawodnik, który skończył siedmioletnią przygodę z Cincinnati Bengals z kompletnością FG na poziomie 81 procent. W poprzednim sezonie nie trafił do bramki z odległości dalszej niż 50 jardów, a w trzech ostatnich latach udało mu się to dwukrotnie na dziewięć prób.

Josh Lambo grał w Chargers przez dwa lata. Również nie udało mu się trafić z poza 50 jarda, a kilka dni temu został zastąpiony przez tego gościa:

Trzeba przyznać, że to imponująca technika kopania.

Koehn natomiast jest 25 letnim kickerem, który spędził kampus z drużyną Vikings.

Ciężko wyobrazić sobie, aby któryś z nich zastąpił Janikowskiego, jednak jeżeli będzie taka potrzeba, to na pewno telefony będą dzwonić. Gdzie w tym wszystkich jest Giorgio Tavecchio?

Zwolnienie Janikowskiego zostawi nam około 360 tysięcy wolnej gotówki, więc powiedzmy sobie szczerze – nie wiele. Janikowski kilkakrotnie mówił, że chce grać do czterdziestki i chce zakończyć karierę w Oakland Raiders. Jeżeli zagra w tym sezonie, to w marcu będzie już czterdziestolatkiem, który będzie mógł zakończyć swoją 18 letnią karierę w Raiders, drużynie, z którą spędził całą karierę w profesjonalnym futbolu.

Pomimo tego, że Janikowski w ostatnich latach nie był już takim Janikowskim, jakiego chcemy zapamiętać, uważam, że najlepszy punktujący w historii Oakland Raiders powinien mieć ten sezon, za podpisane pieniądze aby potem z dumą zakończyć karierę i – być może – zostać w drużynie na dłużej np. w roli trenera kickerów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o Sebastianie Janikowskim, zapraszam do przeczytania mojego tekstu biograficznego, odnoszącego się do Polskiej Armaty:

Sebastian Janikowski – Polska kropla w Morzu NFL


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...