Historyczna strzelanina Raiders

Dec 21, 2014; Oakland, CA, USA; Oakland Raiders running back Darren McFadden (20) runs the ball against the Buffalo Bills in the fourth quarter at O.co Coliseum. The Raiders defeated the Bills 26-24. Mandatory Credit: Cary Edmondson-USA TODAY Sports

Jeżeli ktokolwiek z was zastanawiał się nad tym, kiedy Raiders zdobyli 45 punktów w spotkaniu, to śpieszą z odpowiedzią: nie pamiętam. Na poważnie, to było to 7 lat temu, kiedy to w meczu przeciwko – o zgrozo – Denver Broncos, drużyna z Kalifornii zdobyła miażdżące 59 punktów!

W siódmym tygodniu rozgrywek sezonu 2010, Oakland Raiders rozbili drużynę Denver Broncos wynikiem 59:14. Wielu fanów Raiders pamięta ten mecz, ze względu na postać Darrena McFaddena, który rozegrał najlepszy mecz w karierze notując trzy przyłożenia oraz 165 jardów dołem. Od tamtego dnia Raiders nie byli nawet blisko zdobycia 40 punktów w meczu, co zrobili dopiero 7 lat później. Poniżej znajdziecie skrót z tego spotkania.

Nawet ofensywa z poprzedniego sezonu, kiedy była ona naprawdę solidna, Raiders maksymalnie zdobyli 38 punktów w spotkaniu przeciwko Buffalo Bills. Udało się również zdobyć 35 punktów – kilkakrotnie – z Saints oraz Panthers.

Aby zdobyć 45 punktów, Raiders zdobyli aż sześć przyłożeń. Podzielili je idealnie, na trzy przyłożenia dołem, oraz trzy górą. Pierwszy raz zrobili to 15 lat temu, kiedy to podobny mecz udało im się rozegrać w roku 2002, przeciwko Buffalo Bills.

Kolejną rzeczą, której nie udało się zrobić od Super Bowl Season jest rozpoczęcie sezonu regularnego dwoma zwycięstwami. Jets oraz Titans możemy wykreślić z listy.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

2 Komentarze

  1. Zajebisty artykuł 🙂 Z cyklu wejdź w historię spotkań drużyny i sobie zobacz 🙂 Serio jak nie ma o czym pisać to lepiej nic nie pisać 🙂

    • Dla wielu jest to po prostu ciekawostka. Zakładam, że są tutaj kibice Raiders, którzy zaczęli swoją przygodę z NFL nie dawno temu i po prostu nie pamiętają tego meczu, czy postaci Darrena McFaddena. Patrząc na to, że “wygrywający Raiders” to nowość, moim zdaniem, taki tekst – w formie ciekawostki – jak najbardziej ma swoje miejsce.

Dodaj komentarz...