Seth Roberts przedłuża kontrakt!

Co za historia! Były zawodnik uczelni West Alabama przybył do Oakland Raiders jako UDFA – Niedraftowany Wolny Agent. Seth Roberts wczoraj podpisał kontrakt, który przedłuża jego przynależność do drużyny z Oakland do 2019 roku. Kontrakt ten jest warty 12 milionów dolarów.

Nowa umowa to również historia biznesowa – jak zwykle w NFL. Seth Roberts miał być zastrzeżonym wolnym agentem, który zarobi w tym sezonie 615 tysięcy dolarów, jednak Raiders szukają jakiegoś zabezpieczenia na wypadek tego, co Michael Crabtree powie po tym jak we wrześniu obchodził będzie 30. urodziny.

Teraz, kiedy Raiders mają bezpiecznego Setha Robertsa, razem z Cordarrelle Pattersonem mają parę wielkich skrzydłowych minimum do 2018 roku. Wielkich, w sensie dużych, żeby nikt mnie nie zrozumiał, że to są elitarni skrzydłowi. Nigdy Ci tego nie zapomnę T.J. Ward!

Jeżeli tylko pierwszy unit skrzydłowych zostanie dotknięty jakąś kontuzją, tak Roberts jak CP momentalnie stają się godnym zastępstwem, którego nie spodziewają się przeciwnicy drużyny z Tarczą.

Roberts ma problem z chwytaniem piłki. Podczas sezonu 2016 miał ich aż pięć, jednak pomimo tego był jednym z tych, którzy dali nam najwięcej radości podczas ostatniego sezonu.

Year G GS Tgt Rec Yds Y/R TD Lng R/G Y/G Ctch%
2015 16 5 55 32 480 15 5 43 2 30 58.20%
2016 16 6 77 38 397 10.4 5 41 2.4 24.8 49.40%

W 2015 roku Seth Roberts był liderem w NFL pod względem przyłożeń, które decydują o zwycięstwie. Miał takich przyłożeń cztery. Jak widzicie w powyższej tabeli, Seth Roberts nie zdobywa dużo jardów, jednak solidne pięć przyłożeń to ta liczba, którą od niego oczekujemy.

Właśnie te pięć przyłożeń w dwóch sezonach z rzędu powoduje to, że jest to trzeci UDFA w organizacji Raiders(wcześniej Clem Daniels oraz James Jett), któremu udało się zdobyć minimum 5 TD w kilku sezonach.

Miejmy nadzieję, że włodarze Oakland Raiders wiedzą co robią jeżeli chodzi o kwotę, jaką zaproponowali Sethowi. Jak doskonale wiecie, wszyscy czekają na to, jaką kwotę otrzyma Donald Penn, który skończył swój holdout – który ja lubię nazywać fochem. To jego kontrakt jest tym kluczowym, jednak mimo wszystko, bardzo cieszę się, że Seth Roberts zostanie z nami na dłużej bo uwielbiam oglądać go jako ukrytą broń Dereka Carra.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...