Sean Smith aresztowany!

Sprawy związane z Seanem Smithem ze złych stały się jeszcze gorsze. Weteran boisk NFL, który wchodzi w drugi rok swojego czteroletniego kontraktu wartego ponad 40 milionów dolarów nie będzie martwił się już tylko formą na boisku i miejscem w składzie. Wczoraj zostały mu przedstawione zarzuty związane z pobiciem chłopaka swojej siostry podczas przerwy między sezonami.

Jak podaje portal TMZ Report:

Władze podają, że Sean Smith zaatakował chłopaka swojej siostry w dniu czwartego lipca – pobił go i skakał po jego głowie w miejscowości Pasadena, w godzinach porannych.

Będzie on za to sądzony, ze względu na spowodowanie rozległych uszkodzeń ciała, za co według prawa może pójść do więzienia nawet na 7 lat.

Brawo Ty, Sean…

Pomijając wyrok sądu, obecne standardy NFL pozwalają na zawieszenie zawodnika bez względu na to, czy okaże się on winny czy też nie – Sean Smith ma się nad czym zastanawiać.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Sean Smith ma problem z prawem. W 2014 roku był on sądzony za jazdę pod wpływem środków niedozwolonych, kiedy to rozbił swój samochód niszcząc sygnalizację świetlną. W tamtej sprawie okazał się winny i dostał dwa lata okresu próbnego, a NFL zawiesiła go na trzy mecze.

Źródła mówią, że Smith będzie bronił się jako nie winny stawianym mu zarzutom.

Reuters Top News on Twitter

NFL player charged with beating sister’s boyfriend https://t.co/gPPFoJ3mKr

Trzeba podkreślić, że Oakland Raiders byli jedyną drużyną, która przez ostatnie trzy lata – od incydentu z Aldonem Smithem – nie miała w swojej drużynie aresztowanego zawodnika. Teraz, ten pochwalny społecznie streak właśnie się zakończył.

Naprawdę nie mam ochoty komentować takiego zachowania, nie życzę Smithowi źle, bo to jednak zawodnik, który zawsze może się przydać, ale uważam, że nie powinno mu to ujść na sucho. Smith był już karany przez ligę, więc mam wrażenie, że ewentualne zawieszenie, które może czekać na Smitha będzie czymś w rodzaju zawieszenia Zeke – około 6. spotkań. I dobrze, bo niektórym zawodnikom NFL się poprzewracało w głowach.

Jedno jest pewne, takie wiadomości nie wpływają pozytywnie na drużynę. Podczas ostatniej konferencji prasowej o sytuację został zapytany JDR i bardzo szybko zmienił temat:

“Mam nadzieję zobaczyć z jego strony to samo, co od innych chłopaków. Każdy tutaj przychodzi i ma ochotę na zwycięstwa, jest dumny ze swojej pracy. Chcę, żeby przychodził tutaj z pozytywnym nastawieniem do sportu i miał ochotę pracować,” – powiedział JDR unikając rozmowy na temat Smitha.


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...