PS 2017: Przed meczem z Rams

Po niedzielnej porażce z Arizoną Cardinals, drużyna z Oakland wraca do domu, aby w Koloseum rozegrać spotkanie z projektem o nazwie Los Angeles Rams. Podczas gdy media i fani właśnie w ten sposób traktują drużynę Rams, zawodnicy z Los Angeles ciągle się rozwijają. Sean McVay, trener Rams, ma za zadanie patrzeć w przyszłość i wypatrywać świetnych zawodników na lata. Ze strony Raiders zadanie ciągle jest jedno, trenerzy muszą dowiedzieć się jak najwięcej o swoich zawodnikach.

Trener McVay to gość, który pomógł Robertowi Griffinowi III, oraz Kirkowi Cousinsowi transformować się w QB kalibru playoff. No dobra, może z RG3 to przesada. Chodzi mi o to, że ten gość ma genialną rękę do rozgrywających. Jego następnym zadaniem jest pracowanie z Jaredem Goffem, pierwszym pickiem draftu 2016.

Dla Goffa ten mecz to powrót do domu. Swoją przygodę z futbolem zaczynał w Cal, więc na pewno będzie chciał kilka razy rzucić piłką. Goff jest bardzo ostrożnym QB, dlatego będzie to bardzo fajny sprawdzian dla zawodników Raiders odpowiadających za pass-rush – trzeba będzie jak najszybciej wywierać presję na młodym QB Rams, aby ten nie miał czasu na wypatrywanie skrzydłowych.

Jak przed każdym meczem, znajdzie się kilka pytań, które możemy zadać aby ukierunkować obserwowanie pozornie nie ważnych spotkań etapu przedsezonowego.

Pierwszym z tych pytań będzie to, dlaczego Elijah Hood nie zagrał w Arizonie?

Nie mamy wątpliwości, że Hood nie jest najlepszym RB w naszym rosterze. Jednak Reggie McKenzie wie, że ten zawodnik może być ciekawym projektem na kilka lat. Szkoda, że Elijah nie miał okazji pokazać się już w pierwszym meczu. Z drugiej strony, to wcale nie znaczy, że organizacja ma go ochotę wyciąć. Elijah Hood to ktoś, kto chce być drugim Beast Modem co oznacza, że nie szczędzi on mocnych uderzeń i używania swojej siły – czy to powód dla którego Hood jest oszczędzany? Bardzo możliwe. Oficjalnie mówi się, że młody RB nie był jeszcze gotowy aby wejść na boisko, nieoficjalnie, preseason nie jest etapem, w którym tacy zawodnicy muszą grać na 100%.

Czy Cory James ugruntuje sobie pozycję startera?

Nie ma co ukrywać, że Cory James był jednym z najlepszych zawodników ostatniego meczu, a dodatkowo świetnie sprawuje się podczas kampu. James świetnie pracuje nogami, dobrze dobiera kąty natarć co skutkuje świetnymi tacklami. Miejmy nadzieję, że będzie on coraz bliżej pozycji startera, z drugiej strony, nie możemy rzucać wszystkiego i oceniać zawodnika przez pryzmat jednego wieczoru.

Co dalej z Donaldem Pennem?

Doland Penn, według doniesień, nie ma zamiaru w ogóle pojawić się w obozie Raiders przed rozpoczęciem sezonu. Jeżeli Raiders coś z tym nie zrobią, to drużyna będzie w niemałym kłopocie. Wydaje mi się, że ze swoją pozycją w Raiders, Donald Penn może osiągnąć swój cel i koniec końców dostanie podwyżkę.

Jak wypadnie pojedynek Wade’a Phillipsa z Johnem Pagano?

Wiele ze spotkań przedsezonowych nie budzi poruszenia, jednak ten mecz może być z tych ciekawszych. Jednym z głównych misji tego preseasonu jest ciągłe ulepszenia pass-rush Raiders, aby jak najszybciej byli przy rozgrywającym przeciwnika. Z drugiej strony Rams pod przewodnictwem Wade’a Phillipsa będą starać się grać presją. John Pagano jest uczniem Phillipsa, więc to zachęca do wrzucenia popcornu do mikrofalówki.


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...