PS 2017: Ugruntować pozycję drugiej linii

W słonecznej Kalifornii sezon NFL jest w fazie drugiego tygodnia etapu przedsezonowego. To właśnie w tym czasie będą rodzić się i umierać nadzieje na pozycję w końcowym składzie drużyny na sezon regularny.

Przygotowałem trójkę players to watch, czyli zawodników, na których pasuje zwrócić uwagę podczas oglądania drugiego spotkania przedsezonowego, w którym drużyna Oakland Raiders zmierzy się z rozwijającymi się Los Angeles Rams.

1. RB – John Crockett

Kto wiedział kim jest ten biegacz przed spotkaniem z Cardinals? No, ręka do góry! Las rąk, jak mawiali nauczyciele. Crockett podpisał kontrakt z Raiders w lipcu. Jest on UDFA z 2015, którego Raiders postanowili dodać do swojego rostera. Podczas absencji Elijaha Hooda w pierwszym meczu, to właśnie John Crockett pokazał się z naprawdę dobrej strony. Jego 29. jardowy chwyt i świetny bieg przyciągnął uwagę obserwatorów. Spodziewam się, że zobaczy go w kilkunastu snapach.

2. QB – E.J. Manuel

Wielu fanów Raiders liczy na to, że Connor Cook szybko przebije Manuela w rywalizacji o pozycję backupa Dereka Carra. Chcąc nie chcąc, to właśnie EJ Manuel na ten moment jest backupem QB, ponieważ zdecydowanie wygrał rywalizację z Cookiem w Arizonie. Miał 83 procent kompletnych podań i nie rzucił ani jednego przechwytu. Manuel pokazuje, że jednak może. Czy przejmujecie się preseasonem, czy nie – piłki rzucane przez EJ’a mają w sobie to coś – po prostu lecą w miarę według ścieżek skrzydłowych, a to już jest progress. Wchodząc w PS mieliśmy uwagi co do pracy nóg tego zawodnika, jednak teraz… wszystko wygląda coraz lepiej.

3. DT – Treyvon Hester

Chyba nikt nie spodziewał się takiego występu Hestera w meczu przeciwko Cardinals. Na ten moment wszedł on do walki o pozycję w rotacji defensive tackle. Jeżeli tylko wyeliminuje on małe kontuzje, które go trapią, myślę, że będzie on na odpowiedniej drodze do walki o miejsce w rotacji. W ostatnim meczu zanotował dwa sacki, co zadziwiło samego Johna Pagano, DC Raiders. Świetnie wywiera presję, a to główne zadanie zawodnika na pozycji DT, pokazał się ze zdecydowanie lepszej strony niż oczekiwaliśmy. Miejmy nadzieję, że Raiders będą potrafili jeszcze bardziej rozwijać tego zawodnika.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...