PS 2017: Trzy obserwacje vs. Dallas Cowboys

ARLINGTON, TX - AUGUST 26: Derek Carr #4 of the Oakland Raiders looks for an open receiver in the first quarter of a preseason game against the Dallas Cowboys at AT&T Stadium on August 26, 2017 in Arlington, Texas. (Photo by Tom Pennington/Getty Images)

Ostatnia sobota to kolejna porażka Oakland Raiders w etapie przedsezonowym. Tym razem polegliśmy z drużyną Dallas Cowboys wynikiem 24-20. Ciągle trzeba pamiętać o tym, że to preseason, a taśmy z trzeciego tygodnia dadzą wiele nowych informacji dla naszych trenerów przed ostatnimi cięciami poprzedzającymi sezon regularny.

Przygotowałem trzy kluczowe obserwacje, które zostały mi w głowie po obejrzeniu sobotniego spotkania na AT&T Stadium.

1. Ciągle brakuje nam środkowego linebackera

Po tym jak wybór z piątej rudny – Marquel Lee – dostał więcej niż złoty los grając na pozycji startera MLB, a Jelani Jenkins starał się robić jak najwięcej za plecami rookiego, generalny menedżer Raiders, Reggie McKenzie, prawdopodobnie będzie jeszcze coś kombinował w kwestii tej pozycji

Lee na pewno jest utalentowanym zawodnikiem, jednak to rookie i potrzebuje trochę czasu aby nabrać pewności siebie podczas przebywania na boiskach. Jenkins natomiast ma problemy ze zdrowiem, a Cory James wydaje się być świetnym zawodnikiem, jednak nie na pozycji MLB, tylko na tzw. will linebacker – czyli ten LB, który odpowiada głównie za bronienie biegów, a w ostateczności cofa się i broni podania. Przesunięcie go na pozycję MLB byłoby po prostu głupie.

2. Derek Carr, oh my… Derek Carr!

Derek Carr jest okej. To wiemy od kilku sezonów. Po kontuzji myślałem, że będzie grał bezpiecznie, ostrożnie, ale bardzo się myliłem. Derek Carr pokazuje, że jest doskonale przygotowany a cytując zagraniczne portale jest on w “mid-season form”, chociaż nie przesadzałbym. 48. jardowe podanie w ostatnim meczu prosto w ręce Coopera to podkreślenie jego formy.

Derek Carr w meczu z Dallas: 13/17, 144 yd, 2 TD.

Miejmy nadzieję, że rozdział pod tytułem broken fibula został zamknięty.

3. Raiders MUSZĄ zacząć bronić tight-endów

Wydaje się, że to największy problem tej drużyny. Jason Witten w ostatnim spotkaniu złapał sześć piłek na 74 jardy, jego backup James Hanna dodał jeden chwyt na 13 jardów. Łącznie prawie 90 kresek zdobytych przez zawodników pozycji tight-end. Źle.

Nie jest to nowy problem, Raiders od kilku sezonów mają problem z obroną zawodników z tej pozycji. Kibice drużyny z tarczą ciągle myślą, że Obi Mefedron Melifonwu zmieni formację defensywną, a Gareon Conley dopełni dzieła i sprawi, że łatka słabego secondary spadnie na jakąś inną drużynę.

Obi Melifonwu grał w sobotę jednak nie wydawał się być dostatecznie skoncentrowany, co można było zobaczyć nawet przy grze drugiego QB Dallas, który po prostu robił sobie żarty z naszego secondary.

Jack Del Rio powiedział, że Gareon Conley zagra jak najwięcej w ostatnim meczu, przeciwko Seattle Seahawks.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...