PS 2017: Trzy obserwacje vs. Cardinals

Jak pokazało ostatnie spotkanie, zawodnicy Oakland Raiders mają jeszcze bardzo dużo pracy do wykonania w swoim ośrodku treningowym. Trenerzy mają w końcu meczowy materiał dotyczący swoich zawodników i na pewno zrobią z tych taśm pożytek

1.Co się dzieje z Seanem Smithem?

Oakland Raiders nie ustawili w pozycji startera swojego wartego ponad 9,5 miliona dolarów cornerbacka. Problemu by nie było, gdyby nie to, że Sean Smith dostał dość dużo snapów w tym spotkaniu na pozycji nickel DB.

Później, po tym jak starter na pozycji CB David Amerson był już poza grą Sean Smith wrócił na boisko i grał na pozycji zewnętrznej przy ustawieniu dwóch oraz trzech CB.

Te fakty pokazują nam, że w Raiders nikt nie jest bezpieczny, a drużyna przygląda się przydatności tego dziewięcioletniego weterana boisk NFL. Presja, która zostaje nałożona na Smitha może mieć pozytywny, bądź negatywny oddźwięk. Po meczu z Cardinals raczej zakładam tą gorszą opcję.

2. Raiders grają bardzo bezpiecznie, w dobrym znaczeniu

Nie ma co ryzykować straty kluczowych zawodników już w spotkaniach przedsezonowych. Kluczowi zawodnicy przesiedzieli całe spotkanie na ławce tak w formacji ofensywy, jak defensywy.

To świetny ruch ze strony Raiders, nie tylko dlatego, że mamy aspiracje na wizytę w Super Bowl, ale też dlatego, że Raiders zmierzyli się z drużyną, która ma już jeden mecz za sobą i na kilku pozycjach zmierzyli się z jej starterami (patrz np. Carson Palmer).

Na boisku nie zobaczyliśmy: Dereka Carra, Amariego Coopera, Marshawna Lyncha, Kelechiego Osemele, Rodneya Hudsona, Gabe’a Jacksona, Khalila Macka, oraz Bruce’a Irvina. Do tego rzecz jasna trzeba doliczyć kilku mniej istotnych zawodników.

3. Młody korpus LB nie zdał w pierwszym terminie

Maqruel Lee miał być kolejnym Ray’em Lewisem. Być może, ale na pewno nie po pierwszym przedsezonowym spotkaniu. Lee poza podniesieniem piłki nie błysnął w spotkaniu przeciwko Cardinals.

Lee odnalazł się na pozycji na więcej niż jednej akcji, głównie blokując OL Cardinals. Czasami grał zbyt wysoko. Widać jednak, że jest ambitny bo często starał się zrobić więcej niż mógł. Zakończył spotkanie z sześcioma obaleniami i jednym fumble recovery.

W tym samym czasie dobrze zaprezentował się drugoroczniak – Cory James. Czuł się dużo bardziej swobodnie i kilka razy był blisko dopadnięcia Carsona Palmera. Do tego przyzwyczaiły nas jego taśmy z college’u.

Cory zakończył mecz z siedmioma obaleniami w jednej połowie gry, po czym zastąpił go Calhoun, który również pokazał się z dobrej strony.


O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...