PS 2017: Raiders ulegli Arizonie Cardinals

GLENDALE, AZ - AUGUST 12: De Andre Washington #33 of the Oakland Raiders runs with the ball during the first half against the Arizona Cardinals at University of Phoenix Stadium on August 12, 2016 in Glendale, Arizona. (Photo by Norm Hall/Getty Images)

Podczas kiedy większość z topowych zawodników Oakland Raiders siedziało na sideline, Cardinals bez większych problemów rozbrajali naszą defensywę w pierwszej połowie meczu otwarcia etapu przedsezonowego. Pod koniec pierwszej połowy wynik wyglądał jak początek blowoutu, 17:0, jednak pod koniec błysnął Giorgio Tavecchio, który podtrzymał nadzieje kibiców Raiders trafiając fieldgoala.

Carson Palmer bez większych problemów zdobył otwierające przyłożenie przeciwko defensywie, w której nie wystąpili Khalil Mack oraz Bruce Irvin. Cory James naprawdę robił co mógł zdobywając dużo tackli, jednak Cardinals konsekwentnie naciskali. W ostatniej próbie udało się ich zatrzymać, jednak sędziowie odgwizdali błąd formacji i Cardinals dostali pierwszą próbę. Kilka snapów później było już po zabawie:

NFL on Twitter

Carson Palmer. To @BrittanGolden… END ZONE! #OAKvsAZ https://t.co/ArKSzGF3j1

EJ Manuel miał za zadanie odpowiedzieć rozpędzonym Cardinals. Trzeba zauważyć, że razem z siedzącym Derekiem Carrem, na boisku zabrakło wszystkich podstawowych skrzydłowych. Manuel zaczął dobrze, 6/6 co pozwoliło na znalezienie się już w field-goal range. Próbę kopnięcia dostał Sebastian Janikowski, jednak 51. jardów na tym etapie sezonu okazało się dalekim celem. Kopnięcie zostało zablokowane oraz ominęło bramkę od prawej strony.

Carson Palmer został zastąpiony przez Drew Supersayan Stantona, który również wykręcił ładne statystyki – 11/15, 112 jardów oraz przyłożenie. W tym posiadaniu poprowadził on Cardinals do 27 jarda boiska Oakland, gdzie Justin Ellis uderzeniem wybił piłkę Karlosowi Williamsowi. Bezpańską piłkę podniósł Marquel Lee.

W pierwszej kwarcie drużyna z Arizony miała 8. pierwszych prób oraz była 4/5 w trzeciej próbie.

Raiders mieli piłkę ale bardzo szybko doszło do trzeciej próby. Piłkę dostał najmniejszy gracz na boisku – Jalen Richard – który został zatrzymany. JDR podjął próbę gry przy 4&1 i kolejny raz dał piłkę Richardowi, który – jak się domyślacie – kolejny raz został zatrzymany, co spowodowało błąd prób i stratę piłki.

Cardinals wykorzystali sytuację zdobywając kolejne przyłożenie. Sean Smith kolejny raz pokazał, że jeszcze nie obudził się ze snu. Najpierw wyłapał karę a następnie puścił 26 jardowe podanie. Cards finiszują dzięki podaniu Stantona do TE Troya Niklasa na długość 7. jardów.

NFL on Twitter

@drewstanton keeps the play alive… And finds Troy Niklas for the @azcardinals TOUCHDOWN! #OAKvsAZ https://t.co/jEySPKC4nY

Kolejny drive to pierwsze niekompletne podanie EJ Manuela, które było głębokim rzutem do Cordarrelle Pattersona, dwa snapy później drive zakończył się sackiem przy dziewięciu jardach straty.

Stanton wrócił i poprowadził Cardinals do field goala. Rookie safety Shaom Luani zatrzymał podanie w end zone, jednak nie opanował do końca piłki. Szkoda, bo to mógł być przechwyt!

Na zegarze zostało niewiele ponad minutę, Raiders mieli piłkę. Manuel wyprowadził dwa dobre podania do Jaydona Mickensa najpierw na 15, a potem na 6 jardów. Ostatnie podanie to piękny chwyt Clive’a Walforda, który przyniósł nam 30 jardowy zysk. Tavecchio wszedł na boisko i trafił z 43 jardów na dwie sekundy przed końcem.

Do szatni zeszliśmy z wynikiem 17:3 dla Cardinals.

Cory James był najlepiej tacklującym zawodnikiem Raiders z 7 obaleniami w pierwszej połowie i kilku presjach, które doprowadziły do niekompletnego podania. Manuel skończył z 10/12, 107 yd oraz passer rating 103.8. Clive Walford był najlepszym skrzydłowym z 3/3, 44 yd.

Krycie tight-enda ciągle nie jest takie, o jakim marzymy. Marquel Lee kilka razy dał się pokonać zawodnikom Cardinals.

Druga połowa. Connor Cook wszedł na boisko i bardzo szybko zanotował 3&out. Szybko odpowiedzieli Raiders, po sacku Treyvona Hestera na Blaine Gabbercie, Cardinals również zanotowali 3&out.

John Crockett miał świetną akcję po screenie, której wynikiem był 29. jardowy zysk, co pozwoliło znaleźć się na linii pierwszego jarda. Piłkę do rąk powtórnie dostał Crockett który mieszając przed linia ofensywną skorzystał z lewego gapu i wdarł się do end-zone. Pierwsze przyłożenie Raiders w preseason należy własnie do tego zawodnika. 17:10.

Sack LaTroya Lewisa pomógł zatrzymać Cardinals na kolejnym 3&out. Raiders zaczęli sprawnie przesuwać piłkę jednak drive zakończył fumble Gabe’a Holmesa w okolicy 31 jarda boiska Cardinals.

Cardinals wyprowadzili długi drive, który zakończył się na 17 jardzie zaraz przed tym jak LaTroy Lewis zanotował swój drug sack. Phil Dawson ustawił wynik meczu kopnięciem z 43. jarda. 20:10.

Connor Cook zanotował bardzo słabe statystyki: 10/21, 82 jardy, passer rating 58.0

W drugiej połowie Treyvon Hester oraz LaTroy Lewis mieli po dwa sacki, Shalom Luani miał 5 tackli, z czego 4 solo, co pozwoliło mu zakończyć mecz na trzeciej pozycji pod tym względem. Przed nim byli Cory James(7) oraz Marquel Lee(6).


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...