PS 2017: Przed meczem z Cowboys

Zwyczajowo już trzecie spotkanie przedsezonowe to takie, w którym drużyny zaczynają planować swoje postępowanie na całej długości meczu. W tym tygodniu Raiders pojadą do Dallas, aby zagrać z miejscowymi Cowboys.

Pierwszym podstawowym powodem, dla którego Cowboys są złym przeciwnikiem w tym etapie PS jest to, że Raiders grają z nimi podczas sezonu regularnego. Nie jest mądrym zagranie tego meczu w taki sposób, w jaki chcielibyśmy zagrać go podczas spotkania o stawkę, więc możemy spodziewać się tego, że Raiders będą grać półśrodkami i zagrywkami, które nie są jeszcze dopracowane w stu procentach.

Pamiętamy sytuację z poprzedniego sezonu, kiedy dokładnie podobny scenariusz mieliśmy z drużyną Titans. Derek Carr ostatnio wypowiedział się na ten temat: “Czy możemy dostać kogo innego? Będziemy mogli coś zagrać?” mówi Derek. “Jedziemy na mecz z Dallas, oni będą grać same podstawy i my będziemy grać same podstawy, bo przecież gramy ze sobą w sezonie regularnym. Wszyscy to wiedzą, więc nie spodziewajcie się nie wiadomo czego. Wyjdziemy na boisko, będziemy dawać z siebie wszystko, będziemy starać się wygrać… ale w tym samym czasie będziemy myśleć o tym aby nie odkrywać kart, bo przecież to tylko preseason.”

W tamtym sezonie sytuacja byłe jeszcze gorsza, bo z Titans graliśmy około miesiąc później, natomiast z Dallas gramy w 15. tygodniu rozgrywek, więc mamy jeszcze czas. Nawet jeśli, to dobrze będzie trzymać to co najlepsze w kieszeni i nie pokazywać przeciwnikowi naszych słabych stron.

Inne zdanie na ten temat ma trener – Jack Del Rio: “Nie jest tak, że jeżeli gramy z nimi w sezonie regularnym to nie będziemy grać na sto procent w sobotę,” mówi Del Rio. “Oni i tak będą nas widzieć, a my będziemy widzieć ich przed grudniem. Dużo okazji aby nauczyć się przeciwnika, nie widzę tutaj niczego złego.”

Podczas dwóch pierwszych spotkań przedsezonowych nasze secondary dzieliło swoje snapy w najlepszy możliwy sposób, ale nie ma się co dziwić, młodzi zawodnicy właśnie tego potrzebują. To również może poprawić ich komunikację pomiędzy większą liczbą zawodników. Koordynator defensywy – John Pagano – powiedział, że nie chce jeszcze wykorzystywać planowanych zagrywek, chce, aby zawodnicy pracowali nad komunikacją.

“Zawsze chcesz, żeby te zagrywki były jak najprostsze, żeby chłopaki mogli grać na wysokim tempie,” powiedział Pagano po drugim spotkaniu przedsezonowym. “To zawsze jest ważne, szczególnie dla trenerów. Staram się nie wywoływać zbyt wielu zagrywek, żeby chłopaki sami się dogadywali i starali się odebrać piłkę, grać szybko i komunikować się ze sobą.”

Co Raiders mogą zrobić w tym tygodniu, to na pewno wejście do trenowania na normalnych obrotach, a nie przedsezonowych. To pierwszy tydzień kiedy wrócili z kampusu treningowego i są już w swoim obozie, więc ich koncentracja również powinna ulec zmianie. Na treningach nie przygotowują się już do meczów przedsezonowych, ale do sezonu regularnego.

Na temat rutyny treningowej wypowiedział się HC Jack Del Rio: “Uczymy się zbierać informacje do kupy, pokazywać zawodnikom czego od nich oczekujemy, jak oni mają do tego dojść. Nie istotne czy robimy to za pomocą ipadów czy playbooka, to jest nasz cel. Uczymy się jak pokonywać przeciwników, szukamy szczególnych aspektów meczu, które pomogą nam wygrać z kolejnym przeciwnikiem.”

W tym tygodniu przez najdłuższy czas zobaczymy na boisku starterów. Większość z nich w poprzednim tygodniu rozegrało pierwszą połowę, w tym tygodniu możemy spodziewać się nawet trzech kwart w ich wykonaniu.

W ostatnim meczu przedsezonowym zobaczymy już tylko zawodników z głębokiego depth-chartu oraz tych, którzy marzą o zostaniu w rosterze Raiders. Jest to ostatnia okazja aby zobaczyć pierwszych zawodników drużyny przed rozpoczęciem sezonu 10. września. Nieważne, czy będą gotowi, czy nie…


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...