PS 2017: Pięć obserwacji z LA Rams

Drugi mecz PS to moment, kiedy starterzy dostają kilka snapów ze względu chociażby na sprawdzenie kondycji poszczególnych zawodników i nawet kiedy te snapy nie są wspaniałe, wprawione oko potrafi wywnioskować z nich dość dużo.

Dzisiaj przygotowałem dla was pięć obserwacji, które zostały mi w głowie po porażce z LA Rams 24-21 na Oakland-Alameda County Coliseum, sobotniej nocy.

1. Środek linii defensywnej nie istnieje

Wyłączmy Khalila Macka, który pokazał się z wspaniałej strony podczas tego spotkania, a zobaczymy, jak wiele brakuje naszej DL aby mogła szkodzić ofensywie przeciwnika.

Mario Edward Jr oraz rookie Eddie Vanderdoes po prostu nie potrafili stworzyć sobie okazji do penetracji linii wznowienia, co spowodowało, że Jared Goff wcale nie był taki gOFF i miał mnóstwo czasu aby kompletować podania do swoich skrzydłowych

Jeżeli chodzi o korpus linebackerów sytuacja wyglądała identycznie. Ani Jelani Jenkins, ani Tyrell Adams nie pokazali się z dobrej strony i tak naprawdę wolę postawić na młodego rookiego Marquela Lee, który jest równie skuteczny jak wyżej wymieniona dwójka.

Jeżeli Raiders chcą rozwijać DL, a jak wiadomo bez dobrej DL nigdy nie będzie w stanie zagrozić takim tuzom gry w pocket jak Rodgers czy Brady, muszą skupić się na rozwoju MEJ’a i Vanderdoesa. Pozycja MLB to jak zwykle problem, jednak uważam, że byłby on mniej widoczny, gdyby panowie z DL robili swoje.

2. Raiders potrzebują Melifonwu i Conleya, jak najszybciej!

Bez dwóch najwyższych wyborów w drafcie, secondary Raiders wygląda – dość powiedzieć – cienko. To co grali zawodnicy tej formacji podczas meczu z Rams jest nie do zaakceptowania.

Sean Smith tak jak w poprzednim meczu zaczął grać na nickel CB, a mecz zakończył na pozycji zewnętrznego cornerbacka. Poziom jego gry obrazuje to, że nie mógł on poradzić sobie z Cooperem Kuppem.

Goff bez większych problemów znalazł Kuppa przy pierwszym przyłożeniu w spotkaniu, po 23. jardowym podaniu. W podobnej sytuacji co Sean Smith, był S Karl Joseph oraz CB TJ Carrie, którzy dali się pokonać w tej zagrywce. Podobno Jack Del Rio powiedział do koordynatora defensywy Raiders – Kena Nortona Jr. – że to musi być naprawione.

Ani Conley, ani Melifonwu gwiazdki nie czyni, jednak powodują, że reklamy coca-coli mogą przypominać nam o grudniowych świętach.

3. W Raiders są zawodnicy, grający na TE

Poprzedni koordynator ofensywy Raiders – nie będę przypominał tego gościa – nie często używał zawodników z pozycji tight-enda w swoich zagraniach. Todd Downing, nowy OC Raiders zaczął korzystać z ich usług od samego poczatku.

Lee Smith, który wrócił po kontuzji zdobył przyłożenie po 19. jardowym podaniu Dereka Carra, które wyrównało wynik meczu, natomiast Jared Cook miał 16 jardów zysku na początku spotkania.

Możemy się tylko domyślać, że Downing nie chce pokazywać swojego pełnego repertuaru zagrań w spotkaniach przedsezonowych, więc wnioskować możemy, że tight-endzi będą mocno eksploatowani w nowej ofensywie Raiders. I bardzo dobrze!

4. Kupp, kto to jest i dlaczego nikt go nie broni?

Jeżeli spotkanie z Rams byłoby normalnym regularnym spotkaniem sezonu NFL, Kupp byłby najlepszym zawodnikiem w fantasy, który wystąpił w tym meczu.

Reprezentant Eastern Washington Eagle bawił się z cornerbackami Raiders łapiąc piłkę sześć razy na łączną ilość 70 jardów, to ponad 10 jardów na chwyt – dużo – bardzo dużo.

Tak Smith, jak Carrie odpowiedzialni byli za krycie Kuppa w tym meczu. Obaj pozwolili mu na zdecydowanie zbyt dużo, co nie powinno mieć miejsca patrząc na to, jakie wiadomości dostajemy odnośnie wielkiej przebudowy secondary.

Najgorsze jest to, że obaj wymienieni zawodnicy będą bronić właśnie takich zawodników jak Cooper Kupp, czyli typowych slotów. Jeżeli każdy slot będzie tak miażdżył naszych CB, to postawmy tam krzesła – przynajmniej zaoszczędzimy pieniądze.

5. EJ Manuel podał rękę Connorowi Cookowi

Występy tych dwóch rozgrywających to przeciwieństwa tego co widzieliśmy w meczu przeciwko Cardinals. Manuel wydawał się wygrywać walkę o pozycję backup QB po tamtym meczu, jednak teraz sytuacja się komplikuje.

Manuel celnie podał tylko trzy razy na dziewięć prób co udało się zamienić na 16. jardów, natomiast Connor Cook wyglądał jak w Michigan State.

Cook wykręcił 9/15, 83. jardy i przyłożenie. Był autorem pierwszego i jedynego prowadzenia Raiders pod koniec czwartej kwarty i w tym czasie prezentował się bardzo pewnie.

Reggie McKenzie wyciągnął rękę do Manuela aby ten stał się drugim rozgrywającym Raiders niemalże od ręki, jednak teraz to wcale nie jest takie pewne, ponieważ Cook wykorzystał słabą dyspozycję EJ’a i właściwie rywalizacja między nimi powraca do początku.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...