PS 2017: Ostatni akt spektaklu

Ostatni akt spektaklu i wielkie cięcia. To właśnie charakteryzuje ostatni tydzień etapu przedsezonowego. Oakland Raiders na własnym stadionie podejmą Seattle Seahawks grupą 90. osób. Już w niedzielę, aż 37 zawodników stanie się bezrobotnymi. O meczu nie ma co pisać, więc od razu chciałem przedstawić listę 10. zawodników, którzy muszą – a my – musimy ich obserwować.

RB – Elijah Hood

Siódma runda draftu, zawodnik, którego idolem jest Marshawn Lynch. Jeszcze nie zdążył przekonać do siebie trenerów Oakland Raiders, więc w następnym meczu to będzie jego prywatne do or die, w końcu, kto nie chciałby grać w drużynie ze swoim idolem?

WR KJ Brent

UDFA z 2016 roku, w poprzednim sezonie reprezentował practice squad. Sam zawodnik celuje w zastąpienie Andre Holmesa będąc bardzo blisko red zone. Podczas tego preseasonu miał tylko jeden chwyt na siedem jardów.

WR Keon Hatcher

Lepkie ręce Arkansas. Hatcher wydaje się być talentem przez duże “T”. Z dużą zaliczką można powiedzieć, że będzie grał w practice squad, jednak czy to go zadowoli? W czwartek może przekonać trenerów do tego, aby postawili na niego jako szóstego skrzydłowego Raiders.

TE Gabe Holmes

Rookie z 2015, do dnia dzisiejszego ciągle w practice squad. Raiders wydają się go konserwować w oczekiwaniu na jakiś wystrzał. W tym preseasonie miał dwa chwyty na zawrotny jeden jard. Jeżeli Raiders będą chcieli go zatrzymać, chłopak będzie miał szczęście, jeżeli nie… to może być jego ostatnia szansa.

C Ian Silberman

Ex-49er tam grający na pozycji OG/T, w Raiders gra na pozycji C, czyli jego macierzystej pozycji. Mike Tice(trener OL) powiedział, że chce mieć w swojej drużynie trzech centrów. Dwóch w rosterze i jeden w practice squadzie? Silberman ma szansę na grę w sezonie regularnym, więc… do roboty!

DT Treyvon Hester

Ostatni wybór w drafcie, końcówka siódmej rundy. Pokazał nieco pass-rush w tym preseasonie zdobywając trzy sacki. Powinien pracować nad obroną biegów i to jest jego największy problem.

LB LaTroy Lewis

Wydaje się, że roster ma w garści. Pokazał się ze świetnej strony notując dwa sacki w meczu przeciwko Arizona Cardinals, a w ostatnim przeciwko Dallas Cowboys podniósł bezpańską piłkę i przebiegł z nią 65 jardów prosto w end-zone Kowbojów. Jeszcze jeden highlight i chłopie, będziesz na koszulkach fanów!

LB Nicholas Morrow

Podczas kiedy Obi Melifonwu nie grał w dwóch pierwszych meczach PS, Morrow odwalał robotę na tzw. pozycji moneybacker‘a, czyli zawodnika kryjącego strefę i na własną odpowiedzialność opuszczającego ją, aby uderzyć przeciwnika. Jego szybkość pozwala mu na taką grę. Melifonwu nie zagra w tym spotkaniu, więc Morrow może wyrwać roster-spot.

CB Breon Borders

UDFA z Duke. Zaczął świetnie i wywalczył miejsce w pierwszej drużynie podczas kampu. Zwolnił tempo od kiedy powrócił Gareon Conley, jednak Borders miał dość długo czasu aby przekonać do siebie trenerów Raiders. Kolejny świetny występ to praktycznie pewne miejsce w składzie drużyny z tarczą.

Tak jak wspomniałem, wynik tego spotkania nie ma sensu. W sensie wynik jako część podsumowania meczu. Poszczególne przyłożenia oraz to jak one będą wyglądać ma wielkie znaczenie, tak jak zapobieganie właśnie tym przyłożeniom. To będzie spotkanie młodych gniewnych, którzy powinni traktować je jako rozmowę kwalifikacyjną w wymarzonej firmie na wymarzone stanowisko. Dajcie z siebie wszystko!

Kwintesencja preseasonu.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...