PS 2017: Donald Penn wraca na kamp

Saga związana z holdoutem Donalda Penna została zakończona, a ja dalej dziwie się dlaczego zawodnicy właśnie w taki sposób próbują wynegocjować nowe kontrakty. Nie wiem, nic nie wiem, cytując klasyka. Jednak jedno jest pewne: Donald Penn wrócił.

Raiders na powrót mają swojego Pro Bowlera na kampie, o czym na swoim profilu twitterowym poinformował niezawodny Vic Tafur:

Vic Tafur on Twitter

Donald Penn just ran out to practice

Kolejny z dziennikarzy donosi, że Donald Penn rozpoczął od kilku piątek z kolegami z drużyny i zaczął rozciągać się zaraz obok Marshawna Lyncha.

Phil Barber on Twitter

Donald Penn just trotted onto Raiders practice field in uni. Got a few cheers from teammates, slapped hands. Stretching next to Marshawn.

Penn swój przestój od treningów rozpoczął właściwie od pierwszego dnia kampu, kiedy to Raiders musieli go umieścić na tzw. liście rezerwowej, tudzież liście zawodników którzy nie pojawili się na treningu. W poprzednim tygodniu wraz z zakończeniem okresu przygotowawczego, mówiło się, że Penn wróci do treningów w czwartek i właściwie wszystko okazało się być prawdą.

Oczywiście, za nieobecnością na treningu stał jeden podstawowy powód – pieniądze. Na ten moment zarabia on niewiele mniej niż 6 mln dolarów(podstawy) co w rankingu zarobków zawodników left tackle jest 19. pozycją. Penn mówił, że chciałby zarabiać jak topowa 10. z tej pozycji, a to wskazuje zarobki w okolicach 11. milionów – czyli – praktycznie dwa razy więcej niż zarabia obecnie.

Właściwie, nikt nie może się z D-Pennem nie zgodzić, ponieważ zasługuje on na te pieniądze. Ma 34 lata, ale jeżeli Andre Whitworth kilka dni temu podpisał nową trzyletnią umowę, gdzie zarobi minimum 11 milionów dolarów na sezon, te pieniądze po prostu należą się Pennowi.

Nieobecność na treningach wkurzyło Reggiego McKenziego, jednak nikt nie powiedział, że Penn wracając na trening dostał kartkę z nowym kontraktem. Powrót do treningów miał być powodem do startu rozmów o nowym kontrakcie, co wydaje się, że zrozumiał Donald Penn.

Oakland Raiders nie oznajmili jeszcze, że D-Penn wraca do rostera, chociaż można powiedzieć, że w najbliższym czasie się to stanie, ponieważ nie tak dawno temu włodarze Raidersz zwolnili Jimmy’ego Beana, co może świadczyć o tym, że taka informacja napłynie do nas jeszcze przed trzecim spotkaniem przedsezonowym.

Vic Tafur on Twitter

Raiders waive DE Jimmy Bean to make room for Donald Penn on active roster

Domyślacie się, jak bardzo cieszą się RB?


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...