PS 2017: Defensywa jednak nie jest gotowa

W pierwszy przedsezonowym spotkaniu w Arizonie, kluczowi zawodnicy Oakland Raiders zajmujący się bronieniem pass-rush nie byli na boisku – co było wymówką. Niestety, w meczu przeciwko Rams takiej wymówki zastosować nie możemy.

Khalil Mack oraz Bruce Irvin byli na boisku podczas dwóch drive’ów. Jak na złość, akurat w tych dwóch posiadaniach ofensywy Rams, przyjezdni z Los Angeles zdobyli przyłożenia, co tylko potęguje ból i rodzi więcej pytań.

Na szczęście, nasza ofensywa zdołała zrobić to, co robiła w poprzednim sezonie. Odpowiadała na przyłożenia zdobywaniem punktów. Rams wyszli na prowadzenie na kilka minut przed końcem drugiej kwarty po field goalu.

Dokładnie tyle samo punktów straciliśmy podczas ostatniego spotkania z Cardinals w pierwszej połowie spotkania, jednak zdecydowanie mniej punktów zdobyliśmy. Różnica była taka, że w tym meczu Derek Carr, Marshawn Lynch, Amari Cooper, Michael Crabtree, Jared Cook oraz środek OL jednak był na boisku.

W pierwszym domowym meczu, swoją szanse musiał dostać Marshawn Lynch, który powiedział, że gra na tym stadionie jest czymś specjalnym. Tak jest, szczególnie, jak jest sezon MLB i połowa boiska to piach.

Lynch dostał piłkę w pierwszej próbie i przebiegł sześć jardów, później znaczniki przesunięto za prośbę Jareda Cooka, który zdobył całe 16. jardów. Następna akcja to znowu wybór Marshawna Lyncha, który zanotował krótki bieg. Zawodnicy Rams nieprzepisowo zatrzymali weterana NFL i Raiders byli już w red-zone. Następna akcja to 19. jardowe podanie do Lee Smitha, które przynosi przyłożenie.

To tyle Lyncha na dzisiaj.

A przyłożenie wyglądało tak:

OAKLAND RAIDERS on Twitter

On his first drive on the Coliseum turf since his injury, @derekcarrqb hits @LeeSmith_86 for six. #LARvsOAK https://t.co/ZBLwYHVi8g

Następny drive to piękny sack Khalila Macka, który nie wystarczył aby skutecznie zatrzymać Rams. Derek Carr został przechwycony przez Trumaine’a Johnsona, co poprowadziło do tego, że drużyna z LA objęła prowadzenie 14-7.

Później zobaczyliśmy błysk megatrona w Amarim Cooperze. Podczas udanego drive’u Raiders to właśnie ten zawodnik popisał się pięknym chwytem piłki po 31. jardach. Trzeba przyznać, że to zagranie naprawdę robi wrażenie, szczególnie, że Coop był kryty przez 2.5-3 zawodników Rams.

Jednak to nie koniec tego posiadania, ponieważ przyłożeniem popisał się Michael Crabtree, który zakpił sobie z kostek Troy’a Hilla wbiegając w end-zone po pięknym zwodzie.

Bardzo ciężko rozstrzygnąć, które z tych zagrań zasługuje na miano play of the game, jednak na pewno jest to jedno z tych dwóch zagrań.

Przed końcem połowy LA Rams zdołali jeszcze dość do field-goal range i skutecznie kopnąć piłkę. Wynik w połowie 17:14 dla zawodników z Miasta Aniołów.

W przerwie Jack Del Rio powiedział, że Khalila Macka już więcej nie zobaczymy, bo szkoda go forsować. Miał rację. Rams mieli 12. pierwszych prób, 6/8 w trzecich próbach, łącznie 196. jardów i posiadanie piłki na poziomie 20 minut, czyli prawie dwukrotnie dłużej niż Raiders.

Popatrzmy na statystyka Khalila Macka: 1.0 sack, 3 presje, 4 tackle, 2 TFL. Imponujące.

EJ Manuel był jednym z zawodników, którego polecałem oglądać w tym meczu. Przepraszam. Manuel miał 3/9 i zdobył całe 16 jardów. Przepaść pomiędzy meczem z Cardinals. Później na boisko wszedł Connor Cook, który również zaczął powoli, ale nabierał prędkości. Świetny, powolny drive zakończony 17. jardowym podaniem do Johnny’ego Holtona, który zamienił chwyt na przyłożenie. Raiders prowadzili na 6:25 przed końcem meczu.

And the Raiders take the lead here in the fourth quarter!” @bethmowins said it best. https://t.co/AKQOjuguOi

Zawodnicy LA Rams nie zostali bez słowa i przeprowadzili jeszcze dłuższy drive, który zmienił wynik meczu na 24-21. Na zegarze zostało 1:11 do końca meczu i chcielibyśmy zobaczyć Carra, który wygrywa ten mecz, ale to nie ten moment sezonu. Connor Cook miał szansę aby stać się bohaterem, jednak niestety nas zawiódł. Końcem jego popisu był sack, który przy 4&10 zakończył drive na 35. jardzie własnego boiska Raiders.

Derek Carr był najlepszym podającym Raiders z wynikiem 7/9, 100 yd, 2 TD oraz 1 INT. Amari Cooper był najlepszym łapiącym, z trzema chwytami na 46 jardów. TJ Carrie był najlepiej tacklującym zawodnikiem z 8. tacklami na koncie, w tym 5 zaliczył solowo. Khalil Mack to jedyny sackujący zawodnik – zanotował pojedyncze obalenie.

Jared Goff był najlepszym podającym w meczu z 160. jardami, 16/20 i 1 TD. Najlepszym skrzydłowym Rams był Cooper Kupp z 6. chwytami na 70 jardów i przyłożeniem.