Napa, CA: Pierwszy, nieoficjalny depth-chart!

May 30, 2017; Alameda, CA, USA; Oakland Raiders running back Marshawn Lynch (24) and quarterback Derek Carr (4) react at organized team activities at the Raiders practice facility. Mandatory Credit: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Mamy drugi tydzień sierpnia, a już w czwartek zaczynają się spotkania przedsezonowe. To najwyższy czas aby drużyny prezentowały swoje pierwsze, jeszcze nieoficjalne depth-charty.

W sporcie, depth-chart jest używany do tego, aby pokazać, który z zawodników jest starterem, a który jest jego zastępcą. Generalnie, chodzi o to, że zawodnik pierwszy na liście będzie głównym reprezentantem danej pozycji, natomiast poniżsi będą jego zastępcami. Pokazuje on również, który zawodnik jest lepszy, bądź gorszy od konkurenta na pozycji.

Aktualny depth-chart Oakland Raiders prezentuje się w sposób następujący:

Pierwszą, prawdopodobnie najważniejszą obserwacją jest wyłonienie zawodnika z pozycji MLB. Zwycięzcą rywalizacji na tej pozycji jest rookie – Marquel Lee. Po tym, jak drużyna zdecydowała się na niepodpisanie weterana Perry’ego Rilley’a Jr, to była pozycja do wzięcia właściwie dla każdego. Marquel Lee wziął się do roboty i wygrał rywalizację na tej pozycji.

GM Reggie McKenzie wybrał Marquela w piątej rundzie tegorocznego draftu i wychodzi na to, że razem z Corym Jamesem będą tworzyć młody oddział LB pod wodzą trenera Sala Sunseriego. Ciekawe, jak zaprezentują się młodzi gniewni podczas spotkań przedsezonowych.

Kolejnym zadawanym przez nas pytaniem jest to, kto jest drugim rozgrywającym w Raiders. Jest to bardzo nurtujące pytanie, które przypomina nam o wydarzeniach z poprzedniego sezonu. Komu zaufał Todd Downing? Wychodzi na to, że zaufał on EJ Manuelowi, który miał odnaleźć swoją pewność siebie. Ciekawe, zobaczymy. EJ Manuel miał być solidnym rozgrywającym, jednak nigdy nie pokazał się z takiej strony. Connor Cook jest trzecim rozgrywającym drużyny, co doskonale pokazuje, że ten zawodnik nie jest jeszcze gotowy na grę z Tarczą na kasku.

Tak naprawdę to dla tych dwóch panów właśnie są mecze przedsezonowe. To EJ Manuel i Connor Cook będą dzielić się snapami podczas czterech spotkań i dopóki nie zakończymy tego okresu przygotowań do sezonu, nie ma mowy o ostatecznym rankingu na tej pozycji.

Marshall Newhouse będzie bronił blindside Dereka Carra. Widać, że sytuacja związana z D-Pennem, o której pisałem w ostatnim wpisie jednak nie okazała się być rozwiązana.

Pozycja Marshalla Newhouse’a na pewno jest pozycją tymczasową ponieważ jak wiadomo, każdy liczy na to, że D-Penn jednak będzie grał w tym sezonie w naszej linii ofensywnej. Na ten moment, wychodzi na to, że po lewej stronie Dereka Carra stał będzie właśnie Newhouse, natomiast po prawej będzie to Vadal Alexander. Rdzeń OL Raiders pozostaje bez zmian. Kelechi Osemele, Rodney Hudson oraz Gabe Jackson to niezagrożeni zawodnicy na swoich pozycjach.

Dopóki Donald Penn nie wróci, linia ofensywna będzie prezentować się właśnie w ten sposób, natomiast jeżeli zakończy on swoją dziecinną zabawę w rekonstrukcję kontraktu, na pewno zrekonstruowana zostanie również linia ofensywna broniąca Dereka Carra.

Wielu z nas zastanawiało się nad rolą Cordarrelle Pattersona, więc ten depth-chart dokładnie nam to pokazuje. CP razem z Jalenem Richardem będą zajmować się powrotami po kickach oraz puntach. Nie mogę doczekać się tego, aby zobaczyć jak CP śmiga pomiędzy zawodnikami drużyny przeciwnej, ale do tego jeszcze parę tygodni. Rozpiska pokazuje, że CP zajmie się kick-returnami, natomiast Jalen Richard podejmie powroty po puntach. Jak pokazuje czas, obaj zawodnicy na pewno od czasu do czasu będą zamieniać się rolami w special-teams.

Na koniec zostawiłem mojego cichego ulubieńca i czarnego konia – Eddiego Vanderdoesa. Pomimo tego, że technicznie nie może on jeszcze trenować z Raiders o czym pisałem wcześniej(link do wpisu kilka akapitów wyżej), cały czas był z zawodnikami na siłowni i studiował playbook, co przekonało trenerów do wpisania go na listę starterów pozycji defensive tackle.

Razem z Justinem Ellisem będą starać się torować drogę dla Khalila Macka i Bruce’a Irvina, bądź samemu rzucać się na rozgrywających. Ich rola jest również kluczowa podczas bronienia biegów, w czym – podobno – Eddie ma być świetny. Z resztą, według raportów Eddie jest świetny we wszystkim i to mnie bardzo zastanawia ponieważ ciągle nie widzieliśmy go na boisku. Amerykanie powiedzieliby kind a creepy, ja powiem, że to po prostu dziwne, ale ciekawe.

Najbliższy mecz preseasonu odbędzie się w Phoenix, gdzie podejmiemy tamtejszych Arizona Cardinals. Mecz zaplanowany jest na noc z niedzieli na poniedziałek(13.08), na godzinę 4:00 naszego czasu.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...