Napa, CA: Krajobraz po trzech dniach kampu

SEATTLE, WA - NOVEMBER 02: Outside linebacker Khalil Mack #52 of the Oakland Raiders warms up before the game against the Seattle Seahawks at CenturyLink Field on November 2, 2014 in Seattle, Washington. (Photo by Steve Dykes/Getty Images)

Ze słonecznej Kalifornii, a dokładniej z miejscowości o nazwie Napa, do kibiców Raiders napływają w większości pozytywne informacje. To trend, który chcielibyśmy utrzymać do samego końca kampusu, który zwieńczony będzie meczami przedsezonowymi na przełomie sierpnia i września. Jednak – jak to zwykle bywa – nie wszystko jest takie kolorowe, jak chcielibyśmy, aby było.

Jedną z tych dobrych wiadomości jest to, że Gareon Conley został całkowicie oczyszczony z zarzutów dotyczących napaści seksualnej w czasie swoich studiów. O tym wydarzeniu mogliście przeczytać w tekście, w którym opisywałem Gareona Conleya tuż po wyborze go przez Raiders.

NFL Draft 2017: Cornerback w pierwszej rundzie!

Reggie McKenzie skomentował sprawę: “Jestem podekscytowany sprawą Gareona,” powiedział dziennikarzom GM Raiders. “To bardzo trudne dla tak młodego człowieka, przechodzić przez to wszystko. Jestem podekscytowany Gareonem i jego obecnością w Raiders. Jesteśmy zadowoleni z naszej współpracy. Przed nami długa droga, ale ciągle kroczymy na przód.”

Levi Damien on Twitter

Reggie McKenzie speaks on no charges for Gareon Conley and more. #Raiders https://t.co/NNHwTwXzjP

“Po prostu zaufaliśmy rozwojowi wydarzeń,” kontynuuje McK. “Nie mam ochoty mówić wam o tym, co, kto, gdzie i kiedy, my jako organizacja cieszymy się z takiego postępu sprawy i mamy nadzieję, że pozwoli to nam z jeszcze bardziej czystą kartą Gareona wejść w sezon.”

Gareon Conley ma zagrać z 22. numerem na koszulce.

Jedną z kolejnych informacji są bardziej przypuszczeniami, obietnicą niż czystą informacją, jednak jest to coś, co powinniśmy zaznaczyć w kalendarzu jako do sprawdzenia pod koniec sezonu regularnego NFL.

Derek Carr wypowiedział się na temat Khalila Macka, przewidując, że Mack Attack zdobędzie ponad 30 sacków w sezonie 2017. Można powiedzieć, że Derek Carr rzucił niejako wyzwanie Bestii z Oakland, sam zainteresowany komentuje to w ten sposób: “To jest liczba w którą celuję, ale nie chcę o tym więcej mówić,” powiedział K-Mack. “W tym samym czasie przecież pracuje D.C.[Derek Carr]… Wie jak ciężko trenujemy, wie ile kosztuje nas to siły, nasze oczekiwania są bardzo podobne. Realnie patrząc, po prostu chcemy złamać rekord sacków.”

Dla przypomnienia, aktualnym rekordzistą jest Michael Strahan, który w sezonie 2001 zdobył i 22,5! Ależ to była miazga. Większość zawodników liczących się w tej konkurencji ma trudność aby w ogóle myśleć o nawiązaniu walki ze Strahanem.

Khalil Mack w tym sezonie wziął udział w “Von Miller Pass Rush Summit”, w którym udział wzięli również DeMarcus Ware, oraz Vick Beasley – najlepszy sackujący zawodnik poprzedniego sezonu.

“To była świetna zabawa. Przepychaliśmy się i każdy mówił jakie braki widzi w grze innego zawodnika. Było kozacko.”

Niestety, jedną z niepokojących informacji jest to, że Mario Edwards Junior nabawił się kontuzji pachwiny, która podobno może okazać się kolejną tragiczną w skutkach. Kontuzja pachwiny dla każdego zawodnika – z wyłączeniem MEJ’a – nie jest wielkim problemem, jednak z jego podatnością na kontuzje, sprawa może nie wyglądać tak dobrze.

Scott Bair on Twitter

Mario Edwards Jr. is dealing with a hamstring injury…not expected to be long term.

Niestety, Mario jest zawodnikiem, który jest dość szklany. Jeżeli jego kontuzja nie wyjaśni się w przeciągu tygodnia, włodarze Oakland Raiders będą mieli spory problem na głowie, ponieważ wiązali z tym zawodnikiem wielkie nadzieje.

Niepokojąco również wygląda sprawa z Donaldem Pennem, który ciągle nie pojawił się na kampie. Jego absencja spowodowana jest – najprawdopodobniej – niezadowoleniem ze swojego kontraktu. 34 letni zawodnik Raiders właśnie wszedł w ostatni rok kontraktu, który ma w tym sezonie dać mu 5,8 milionów dolarów. Raiders mają do wydania jeszcze 7,1 miliona, więc Penn ewidentnie chce podwyżki. Powodem tego zachowania może być podwyżka dla Rodneya Hudsona, Kelechiego Osemele czy też Gabe’a Jacksona. D-Penn po prostu czuje się pominięty.

Całą sprawę komentuje Reggie McKenzie, który przygląda się kampowi w Napie: “Donald jest moim gościem, kocham go na zabój,” mówi McKenzie. “Kiedy tylko wskoczył do nas po tym jak straciliśmy Veldheera, powiedziałem mu, że jest moim gościem. To się nie zmieni nigdy. Bardzo chciałbym, żeby tutaj był. Jeżeli możecie pojechać do LA i go przywieźć, będę wam winny piwo. Na ten moment skupiamy się na tych, którzy przyjechali tutaj aby się rozwijać i dostawać coraz więcej snapów.”

Ian Rapoport on Twitter

Uh oh: #Raiders standout LT Donald Penn is not reporting for training camp, source said. He’s unhappy with his contract.

Po tej rozczulającej gadce, McK dodał: “Chcę go na kampie z prostego powodu. Ma aktualny kontrakt, więc powinien tutaj być.” – Takie podejście do sprawy podoba mi się dużo bardziej, szczególnie jeżeli chodzi o Penna. Nikt nie będzie umniejszał umiejętności tego zawodnika, jednak nie tak powinno rozmawiać się o podwyżce – o ile – można to w ogóle rozmową nazwać, bo to raczej wyjście z piaskownicy w pół zabawy.

Z Kalifornii docierają do nas również informacje o tym, że zawodnicy ostatniej linii obrony Oakland Raiders chcą udowodnić, że 26 pozycja w poprzednim sezonie, to był po prostu wypadek przy pracy(nie wierze, że to piszę…), jednak są to tylko przedsezonowe rozmówki, które – miejmy nadzieję – wejdą w życie.


 

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...