NFL Top 100: Jak wypadli Raiders?

Podczas offseasonu amerykańskie media związane z futbolem amerykańskim brylują w tworzeniu coraz to nowszych, lepszych, dokładniejszych – ale czasami śmiesznych i głupich – rankingów zawodników NFL. Jednym z ciekawszych rankingów na pewno jest ten tworzony przez NFL Network “The Top 100 NFL Players of 2017“.

Ranking ten charakteryzuje się dwoma rzeczami: po pierwsze, mówi on o tym jak zawodnicy powinni wypaść w sezonie nadchodzącym, oraz po drugie, tworzony jest w oparciu o głos zawodników NFL. Można powiedzieć, że zawodnicy oceniają swoich kolegów, co już jest trochę kontrowersyjne, jednak nikt nie jest rozliczany za to jak na kogo zagłosował, ponieważ samo głosowanie jest anonimowe.

NFL Draft 2017 – How to Watch, Mock Drafts, Schedule & More

Watch the 2017 NFL Draft LIVE on NFL Network April 27-29. See how to watch live, get mock drafts, add the schedule and more!

W poprzednim sezonie Raiders mieli tylko trzech reprezentantów w tym rankingu: Khalila Macka, Dereka Carra i Reggiego Nelsona. W tym sezonie odpadł Nelson, jednak za niego wskoczyli Amari Cooper oraz Kelechi Osemele.

Pozycja Zawodnik
95 Kelechi Osemele
53 Amari Cooper
11 Derek Carr
5 Khalil Mack

Wydaje się, że najlepszym podsumowaniem akurat tego rankingu jest ilość, a nie jakość. Raiders podnoszą liczbę swoich zawodników w Top 100 dzięki fantastycznej grze Kelechiego Osemele i coraz lepszym występom Amariego Coopera. O ile KO7 ma już 28 lat i jest najstarszym członkiem załogi, tak Coop ma dopiero 23 lata i szczerze, nie wydaje mi się, aby w następnym sezonie liczba Raiders w Top 100 miała się pomniejszyć. Mamy solidną paczkę młodych zawodników, którzy wchodzą w swój prime time.

Czy Raiders są pokrzywdzeni obecną liczbą zawodników w Top 100? Moim zdaniem nie możemy odpowiedzieć na to jednoznacznie. Na pewno można się kłócić, że brakuje tam Donalda Penna, Rodneya Hudsona czy Gabe’a Jacksona, jednak prawda jest taka, że ciężko jest być na tej liście jako lineman nie grając w Dallas Cowboys. Brak Reggiego Nelsona nie jest zbyt dyskusyjny. Reggie zagrał stabilne dwa lata jednak w poprzednim sezonie znalazł się na tej liście dzięki zmianie klubu i wygenerowaniu lepszych statystyk. Jest jeden zawodnik, który zasłużył na to aby być w Top 100, jednak nie jest obecny na liście – Bruce Irvin. Jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Raiders, który nie znalazł się na liście. Moim zdaniem zasługuje on na pozycję w tym rankingu kosztem innego linebackera, problem jednak jest taki, że jego gra została potraktowana słabiej ze względu na postać Khalila Macka.

Jak wypadają inne drużyny jeżeli chodzi o liczbę zawodników?

Seahawks 8 Steelers 4 Eagles 3 Ravens 1
Cowboys 7 Giants 4 Vikings 3 Browns 1
Chiefs 6 Redskins 4 Bucs 3 Jaguars 1
Patriots 6 Panthers 4 Bills 2 Lions 1
Titans 6 Falcons 4 Bengals 2 Rams 1
Packers 5 Cardinals 4 Texans 2 Jets 0
Raiders 4 Chargers 3 Colts 2 Bears 0
Dolphins 4 Broncos 3 Saints 2 49ers 0

Zdecydowane prowadzenie Seattle Seahawks w tym rankingu to raczej nie jest wielkie zdziwienie. Następna pozycja to zdominowani przez własną linię ofensywną Dallas Cowboys. Chiefs, Patriots – i tutaj zaskoczenie – Titans jako pozycja T-3. Wydaje się, że wynik Titans jest dziwny i… welp, po prostu jest dziwny. Na ich odcisk starają się nadepnąć Packers z pięcioma zawodnikami na liście. Następnie grupa ośmiu drużyn, które mają czterech zawodników w rankingu(w tej grupie Raiders). Pozycja T-5 to średnia pozycja, jednak daje nam nadzieję na to, że nasze młode talenty wypalą i w następnych latach będzie tylko lepiej.

No właśnie, ale którzy zawodnicy Raiders mają szansę na to aby być na liście za rok? Na pewno wspomniany wcześniej Bruce Irvin. Jeżeli jeszcze bardziej zacznie zaznaczać się w grze Raiders, na pewno będzie brany pod uwagę w kolejnej edycji rankingu Top 100. Kolejny zawodnik to Gabe Jackson, który jest młodym zawodnikiem, rozwijającym się w świetnym tempie. Jeżeli zacznie grać jak Osemele, to… kto wie?

Poza tym dam szansę dwójce nowych zawodników, dla niektórych z Was może to być zaskoczenie: Marshawn Lynch i Cordarrelle Patterson. Jeżeli Lynch przebiegnie 1000 jardów jestem więcej niż pewien, że pojawi się na tej liście w następnym roku, natomiast, jeżeli CP zostanie dobrze włączony w grę ofensywną i Todd Downing będzie używał go nie tylko jako returnera, ale również jako skrzydłowego, może okazać się, że będzie on ciekawym match-upem dla Tyreeka Hilla, który był 36. zawodnikiem na tej liście.

Rankingi, to coś co lubią prawdziwe tygryski. Szczególnie, jeżeli w tych rankingach bryluje ich ulubiona drużyna, czy zawodnik. Myślicie, że za rok przybędzie tam zawodników Raiders, czy wręcz odwrotnie? Pomimo nadziei oraz talentu młodych zawodników, coś pójdzie nie tak i Raiders zaczną pikować na tej liście?


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...