Napa, CA: Pozycje, o które powalczą zawodnicy

Oakland Raiders players and coaches on the field for Pre Camp Day 2 of Training Camp, Monday, July 25, 2017 in Napa, California.

Czas nastał. W obozie treningowym zlokalizowanym w Napa, Kalifornia właśnie zaczynają się przedtreningowe rozgrzewki dla zawodników Oakland Raiders. Póki co, są to bardzo luźne ćwiczenia bardziej dla przygotowania mięśni do prawdziwej pracy, która zacząć ma się od 31 lipca. Na najbliższą sobotę planowany jest przyjazd wszystkich zawodników, którzy wezmą udział w kampusie treningowym.

Wchodząc w temat kampusu treningowego, każda z drużyn NFL ma kilka pojedynków, które mogą wyjaśnić niektóre znaki zapytania po dobrze przepracowanym okresie podpisywania nowych zawodników oraz drafcie.

Wybrałem pięć pozycji o które powalczą zawodnicy Raiders – ku zdziwieniu kibiców S&B, nie znajdziecie tutaj walki o pozycję MLB – to temat na całkowicie inny artykuł, gdyż tak na prawdę nie wiadomo, czy ten zawodnik jest aktualnie w składzie drużyny z Oak-Town.

Rozważania chciałbym rozpocząć od zastanowienia się nad pozycją right tackle. Sytuacja na prawym krańcu linii ofensywnej wygląda tak, że może ją wziąć każdy z zakontraktowanych zawodników. Marshall Newhouse jest naturalnym wyborem ze względu na doświadczenie w lidze, a jego pierwszym konkurentem jest Austin Howard, który ma doświadczenie w grze pod wodzą coacha Del Rio. Nie możemy również zapomnieć o Davidzie Sharpe, który jest wyborem z czwartej rundy ostatniego draftu, oraz o drugoroczniaku – Vadalu Alexandrze – który miał szansę zagrać kilka snapów na tej pozycji i specjalnie nas nie zachwycił.

Kolejna pozycja do przemyślenia, to pozycja defensive enda. Podczas, kiedy Mario Edward Jr wraca do zdrowia, walka o tą pozycję będzie rozgrywać się pomiędzy Denico Autrym oraz Jihadem Wardem. Przez ostatnie lata to właśnie Autry pokazuje, że jest on warty tego aby postawić na niego jako startera, jednak on sam lepiej czuje się w roli zawodnika rotowanego, typowego zadaniowca na tej pozycji. Ward to wybór z drugiej rundy draftu 2016 i po bardzo słabym sezonie liczymy na to, że pokaże nam, iż był wart wyboru w drugiej rundzie.

Trzecia pozycja to nickel corner, czyli ten doczepiony corner, w formacji, kiedy gra pięciu DB’s. Tutaj naturalnym działaniem jest postawienie na wybór z pierwszej rundy draftu 2017 czyli Gareona Conley’a – z czego personalnie byłby bardzo, ale to bardzo zadowolony – jednak trzeba pamiętać, że gdzieś tam za plecami wszystkich jest TJ Carrie, który ciągle jest głodny gry i ciągle ma ochotę pokazać, że jego miejsce jest wśród starterów, gdzieś między Smithem i Amersonem. Zawsze podoba mi się stawianie na rookie’s, szczególnie w sytuacji, gdy on sam może połknąć Carriego już w pierwszych dniach kampusu.

Przejdźmy dalej. Pozycja nose tackle. To bardzo nudna pozycja jeżeli chodzi o Raiders, ale podobno zawodnik o imieniu Darius Latham, drugoroczniak, UDFA, ma ochotę na pokazanie Justinowi Ellisowi, że czas zdjąć pada i zacząć jeździć traktorkiem po trawniku. Młoda krew vs. doświadczenie weterana? Do tego zawsze popcorn + cola, bo jest co oglądać, pomimo, iż sądzę, że pozycja Justina Ellisa póki co jest nie do ruszenia.

Ostatnia pozycja, to tak na prawdę rola, która nie jest bardzo kluczowa, jednak jak pokazuje ostatni sezon, jest ona typową pozycją na otarcie łez. Backup QB, zastępca pierwszego rozgrywającego swojej drużyny. Na ten moment jedynymi rozgrywającymi poza Carrem są Connor Cook, który ostatnio miał bardzo ciężkie momenty aby sprawdzić się w S&B, oraz EJ Manuel, którego pozyskaliśmy z Buffalo Bills. Szczerze, nie mam pojęcia co tutaj będzie się działo. Manuel ma większe doświadczenie, a pierwsze OTA’s pokazały, że dobrze rozumie się z Cooperem, którego częstował długimi piłkami. Cooper lubi długie piłki. My też lubimy długie piłki. Czyli EJ? Zobaczymy.

Kaski na głowę, zaczynamy prawdziwe przygotowania do sezonu NFL 2017!


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...