Marshawn Lynch i jego rola wśród biegaczy

May 30, 2017; Alameda, CA, USA; Oakland Raiders running back Marshawn Lynch (24) carries the ball at organized team activities at the Raiders practice facility. Mandatory Credit: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Marshawn Lynch czuje się na kampie jak gwiazda rocka, ponieważ wszyscy patrzą tylko na niego. Żaden rookie Raiders nie robi takiego zainteresowania medialnego jak Lynch. Obawiam się, że żaden rookie nie robi tyle hałasu. W Raiders jest wielką gwiazdą korpusu, patrząc na resztę RB – Washigntona(24), Richarda(23) i młodego Elijaha Hooda(21).

„Jest OG[original gangster przyp.red.] w tej lidzie,” powiedział Washington o Lynchu podczas wtorkowej sesji minikampu. „Przebywanie z nim w jednym pokoju, analiza filmów, słuchanie jego uwag… to wielka sprawa.”

De-Andre Washington pokazał się z dobrej strony podczas swojego pierwszego sezonu. Wybór z piątej rundy przebiegł 467 jardów w 87 próbach, co daje niezłe 5,4 jarda na próbę.

Kolejny rookie – Jalen Richard – pokazał się z jeszcze lepszej strony. Zdobył prawie 500 jardów w 83 próbach, notując niesamowite 5,9 jarda na próbę. Dodatkowo zaliczył fantastyczne przyłożenie podczas spotkania z NO Saints, kiedy to przebiegł 75 jardów – był to jego pierwszy kontakt z piłką na profesjonalnych boiskach futbolu amerykańskiego.

Przybycie Beast Mode do Raiders, to niczym przybycie Zordona dla Power Rangers. Jest dla nich mentorem, oglądali go i wzorowali się właśnie na tym gościu, który teraz sznuruje z nimi buty w jednej szatni i pomaga im ubrać pada.

“To super sprawa móc siedzieć z nim i uczyć się od niego,” mówi Jalen Richard, UDFA z Southern Mississippi. “Dobrze jest mieć go w składzie, jest fizycznym przywódcą, który zawsze chce nam pomóc.”

Nie można zapomnieć, że Raiders w tym drafcie wybrali – wspomnianego wcześniej – Elijaha Hooda z North Caroline, który jest podobny budową ciała do Lyncha, co powoduje, że jest on bardziej siłowym zawodnikiem niż Washington czy Richard.

Po tym, kiedy zdobył 2580 jardów i 29 przyłożeń podczas swojej przygody w Chape Hill, wielu analityków przewidywało, że Raiders wybiorą go w późniejszych rundach draftu. Hood był wniebowzięty tym, że wybrali go Najeźdźcy. Sam biegacz ma kilka przemyśleń na temat Lyncha.

“Wiecie, Beast Mode,” powiedział Hood kilka dni po drafcie. “Nie mogę się doczekać aż siądę obok niego w szatni. Ma tak dużo do zaoferowania. Jest weteranem ligi. To, jak rozumie biznes, jest czystym profesjonalistą. Czuję, że mam do niego wiele pytań i na prawdę będę mógł nauczyć się od niego wielu istotnych rzeczy. Muszę od niego wyciągnąć jak najwięcej. Nie mogę w to uwierzyć, że będę z nim w jednej szatni. Z gościem, który jest dla mnie wzorem runningbacka.”

Bezsprzecznie możemy stwierdzić, że Marshawn Lynch jest najlepszym, co mogło spotkać młodych runningbacków. Może poza Petersonem, który mógł być równie wspaniałym nauczycielem, jednak ze względu na charakter, to właśnie przebojowy Mr. Skittles może bardziej trafić do rozumów młodych gniewnych, a tego chcielibyśmy najbardziej.


O Kamil Słonka 489 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...