Kolejny ruch McK: Jackson zostaje w Raiders!

KANSAS CITY, MO - DECEMBER 14: Offensive guard Gabe Jackson #66 of the Oakland Raiders gets set on the line against the Kansas City Chiefs during the second half on December 14, 2014 at Arrowhead Stadium in Kansas City, Missouri. (Photo by Peter G. Aiken/Getty Images)

Jeszcze kilka dni temu świętowaliśmy podpisanie kontraktu Oakland Raiders z Derekiem Carrem, a dzisiaj widzimy kolejny świetny – oraz jakże oczekiwany – ruch naszego “genialnego managera” Reggiego McKenziego: podpisanie guarda Gabe’a Jacksona.

Kamil Słonka on Twitter

Klepnięte! Derek Carr zostaje w Raiders! Po kilku miesiącach nieustannej walki o kontrakt… https://t.co/xWfNg3x9J4

Jak podaje Ian Rapoport, dzisiejszej nocy Oakland Raiders przedłużyli kontrakt Gabe’a Jacksona na kolejne pięć lat.

Ian Rapoport on Twitter

The #Raiders are doing work. They’ve just agreed to terms with standout G Gabe Jackson on a new contract extension, source said. ??

Gabe Jackson to zawodnik z tego samego draftu co Derek Carr oraz Khalil Mack. Został wybrany jako kolejny pick po naszym rozgrywającym i – co w sumie nie jest oczywiste – podpisał przedłużenie kontraktu na kilka dni po tym, jak zrobił to Derek Carr. Kontrakt tak Dereka Carra, jak Gabe’a Jacksona były priorytetem i nasz GM w tej kwestii pokazał wielką klasę.

Ta decyzja oznacza tyle, że sezon 2017 Jackson zagra jeszcze na starych warunkach, natomiast w sezonie 2018 w życie zostanie wcielony podpisany dzisiaj kontrakt.

Mówi się o tym, że kontrakt ma trwać pięć lat i mieć wartość 56 milionów dolarów – co daje świetne 11,2 mln na sezon!

Around The NFL on Twitter

Gabe Jackson agrees to five-year, $56 million contract extension with Raiders, @RapSheet reports https://t.co/LAEgWdX6Ew

Gabe zaczynał przygodę w Raiders po lewej stronie boiska, jednak ze względu na przybycie Kelechiego Osemele, został on z sukcesem przesunięty na prawą stronę. Dowodem tego stwierdzenia jest występ Jacksona w Pro Bowl, oraz to, że przez cały sezon nie puścił ani jednego sacka.

Ten deal jest o tyle ważny, że Raiders również dzięki Jacksonowi są jedną z najlepszych OL w lidze. Sam Gabe stał się trzecim najlepiej opłacanym guardew lidze, oraz najlepiej opłacanym zawodnikiem linii ofensywnej w Raiders.


O Kamil Słonka 489 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...