Raiders wśród pięciu najlepszych rosterów NFL

Ostatnio widzimy ciekawy trend w amerykańskich mediach, który nas, kibiców Raiders, powinien bardzo cieszyć. Doskonale wiemy, że nasza organizacja nabrała wiatru w żagle kiedy to jej generalnym menedżerem został Reggie McKenzie, jeden z najlepszych zarządzających drużyną w historii NFL. Nie inaczej jest z Raiders, co zauważył Gil Brandt, starszy analityk serwisu NFL.com, który ostatnio przedstawił nam ranking dziesięciu najlepszych składów patrząc na talent.

http://www.nfl.com/news/story/0ap3000000810782/article/patriots-steelers-falcons-among-nfls-10-most-talented-teams

Oakland Raiders uplasowali się na czwartej pozycji, zaraz za byłymi uczestnikami Super Bowl – New England Patriots oraz Atlantą Falcons – i Pittsburgh Steelers. Oto, co Brandt napisał na temat budowanego składu Oakland Raiders:

4. Oakland Raiders

W ostatnim sezonie Raiders mieli aż siedmiu zawodników w Pro Bowl, co było jednym z najlepszych wyników w lidze. Podwalinami obecnego składu jest rok 2014, kiedy to wybrali w drafcie trzech kluczowych zawodników: rozgrywającego Dereka Carra, krańcowego liniowego Khalila Macka, oraz prawego obrońcę Gabe’a Jacksona. Ostatnie ruchy na rynku wolnych agentów, czyli sprowadzenie Marshawna Lyncha i Jareda Cooka to kolejny krok do zwiększenia uderzenia ofensywy opierającej się na świetnych skrzydłowych – Amarim Cooperze oraz Michaelu Crabtree. Największą dziurą w składzie jest pozycja środkowego linebackera, gdzie szansę pokazania się dostanie wybór z piątej rundy – Marquel Lee. Oakland przeprowadzili kolejny świetny draft wybierając jednego z dziesięciu największych talentów na pozycji cornerbacka Gareon’a Conleya, który ma pomóc w rozwoju Karla Josepha, pierwszorundowego picku z poprzedniego draftu. Jeżeli będą w stanie rozegrać zdrowy sezon, powinniśmy zobaczyć kolejny stopień rozwoju Raiders.

Trzeba przyznać, że Reggie McKenzie robi różnicę i to sporą. Jeszcze kilka sezonów temu, Raiders wybierani byli jako drużyna z najmniejszym talentem, co powodowały bardzo złe decyzje podczas draftów czy jeszcze gorsze podpisywania wolnych agentów. Reggie McKenzie sprawił, że Raiders wymieniani są jako potencjalni kandydaci do wizyty w Super Bowl.

Patrząc na Patriots(#1), Cowboys(#5), Giants(#6), Chiefs(#8), czy w końcu Redskins na pozycji dziesiątej, Raiders zagrają z ponad połową rankingu Brandta podczas sezonu regularnego, oraz spotkają się z szansą powalczenie ze Steelers czy Patriots podczas play-offów. Bez wątpienia akurat ten ranking będziemy mogli zweryfikować po zakończeniu sezonu i miejmy nadzieję, że okaże się iż w naszej drużynie było więcej talentu niż to, co wystarczyło nam aby zająć czwarte miejsce w rankingu Gila Brandta.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...