McKenzie: Mario może być dominującym zawodnikiem

Odkąd Oakland Raiders wybrali Mario Edwardsa Juniora w drugiej rundzie draftu 2015, ciągle mówił o tym, że jest on bardzo zmotywowany do gry. Prawdopodobnie dlatego, że ze względu na problemy z szyją był on odsuwany od składu jeszcze w uczelni, gdzie był zawodnikiem Florida State University.

Edwards stosuje taktykę, którą zapewne poradził mu jakiś coach personalny, czyli motywuje się tym, że ciągle jest hejtowany. Hejt jest dla niego motywacją, do tego aby pokazać niedowiarkom, iż jest wartościowym zawodnikiem. Wszystko wygląda na prawdę fajnie, gdyby nie to, że motywacja nie doda mu zdrowia, po prostu. Jego problemy z szyją nie są skutkiem hejtu tylko problemów z organizmem.

W swoim rookie season przez kontuzję szyi musiał opuścić lwią część rozgrywek, następnie w spotkaniach przedsezonowych ostatniego sezonu nabawił się kontuzji biodra, która również wykluczyła go z większej części sezonu. Fakt jest jednak taki, że we wszystkich spotkaniach, w którym MEJr wystąpił był na prawdę świetnym zawodnikiem jednak – nie jest to tylko moje wrażenie – jego gra ciągle wygląda jakby z tyłu głowy miał swoją odnawiającą się kontuzję szyi.

“Jest ekstremalnie zmotywowany,” powiedział Reggie McKenzie na temat Edwardsa w ostatnim wywiadzie dla 95.7 The Game. “Ciągle chce pokazać lidze, że może być dominującym zawodnikiem. Nie jednym z tych solidnych zawodników, tylko zawodnikiem zdecydowanie dominującym na swojej pozycji. Na ten moment jest zdrowy, silny i ma odpowiednie nastawienie, więc jest gotowy na to aby wyjść na boiska, a my nie możemy się doczekać aby oglądać jego grę w tym sezonie.”

Od dawna mówi się, że zdrowy Mario Edwards Junior jest dla Raiders kluczowym wsparciem dla linii defensywnej. W spotkaniach, które rozegrał Edwards nie raz pokazywał, że potrafi świetnie grać przeciwko rzutowi QB, oraz potrafi zatrzymywać biegi.

Jasnym jest, że pozycja, na której gra Edwards Jr nie jest kluczowa tylko dla Raiders, ale dla każdej drużyny, która nastawia się na wywieranie presji na QB przeciwnika. Oakland Raiders to drużyna, która w tamtym sezonie miała najmniej sacków w lidze – bo tylko 25 – gdzie 11 z nich padły łupem Khalila Macka, a kolejne 7 to robota Bruce’a Irvina.

Można przyznać, że brak presji w środku linii defensywnej była głównym powodem, dla którego defensywa Raiders była uznana za 24. przeciwko obronie podań, oraz 26. ogólnie.

Powtórzę, zdrowy Mario Edwards Junior jest kluczowym zawodnikiem dla defensywy Oakland Raiders i – tak jak Reggie McKenzie – liczę na to, że w końcu rozegra on pełny sezon w którym wspomoże Khalila Macka i Bruce’a Irvina w destrukcji rozgrywających przeciwnika.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...