Preseason 2017: Mamy terminarz!

Dzisiejszej nocy poznaliśmy terminarz spotkań przedsezonowych, w których zmierzymy się odpowiednio z Arizoną Cardinals i Dallas Cowboys na wyjeździe, oraz z LA Rams i Seattle Seahawks w domu, ciągle mam na myśli Koloseum w Oakland.

Wyjazd: (W1) vs. Arizona Cardinals (między 10, a 14 sierpnia), (W3) vs. Dallas Cowboys (między 24, a 27 sierpnia).

Dom: (W2) vs LA Rams (między 17, a 21 sierpnia), (W4) vs. Seattle Seahawks (między 31 sierpnia, a 1 września).

NFL postanowiło rozpocząć preseason Najeźdźców od wizyty w Arizonie, w czym – jak zwykle ja – węszę jakąś teorię spiskową. Glendale, czyli miejsce w którym położony jest stadion Uniwersytetu Phoenix, gdzie swoje mecze domowe rozgrywają tamtejsi Cardinals jest dużo bliżej Las Vegas niż stadion w Oakland. Czy NFL chce sprawdzić, jak wielu fanów z okolic LV oraz graniczących z Newadą miejscowości stanu Phoenix(którzy będą mieć bliżej do Las Vegas niż do Glenadale) jest w stanie podróżować za drużyną, która ma być ich częścią sportowego życia od 2020 roku? Może tak, może nie. Na pewno będzie to jakiś wyznacznik, który i tak musimy wziąć w ogromny nawias, ze względu na rangę spotkań przedsezonowych.W następnym tygodniu preseasonu Raiders będą gościć na swoim stadionie Ramsów z Los Angeles. Miałem napisać Baranów, ale to byłby nie takt. Wydaje mi się, że przez najbliższe lata rywalizacja między Oakland Raiders a drużynami z LA(Rams/Chargers) będzie rywalizacją godną śledzenia. Szkoda, że NFL nie przywróciło Battle of the Bay, czyli pojedynku z SF 49ers, z którymi ostatni raz w preseasonie spotkaliśmy się w 2011 roku.

Statystycznie trzeci tydzień preseasonu jest tym, w którym najwięcej czasu na boisku spędzają potencjalni starterzy, więc najwięcej naszych starterów zobaczymy w spotkaniu przeciwko Dallas Cowboys, które rozegramy na AT&T Stadium. Idąc tym tropem będzie to najważniejsze spotkanie wśród tych rozgrywanych przed sezonem 2017. Jednak czy tylko z tego powodu będzie ono istotne? Myślę, że każdy młody zawodnik chce utrzeć nosa America’s Team i spotkania z przeciwko Cowboys zawsze są tymi, które dają sporo emocji.

Na koniec okresu spotkań przedsezonowych w Koloseum zawitają zawodnicy Pete’a Carrolla – Seattle Seahawks. Patrząc na to, że będzie to ostatnie spotkanie naturalnym będzie, że jego wynik to właściwie rzecz nieistotna. Prawdopodobnie nie zobaczymy w nim żadnego startera, a młodzi zawodnicy będą resztkami sił próbowali wywalczyć atencję trenerów.

Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć wszystkie spotkania preseasonu (obrazki zmieniajcie klikając w strzałki po prawej stronie postu).

To co, oby do sierpnia a później to już z górki?

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...