OFICJALNIE: MARSHAWN LYNCH W RAIDERS!

Nikt nam tego nie odbierze. Po pierwszej fałszywej informacji odnośnie kontraktu Marshawna Lyncha podanej przez Mike’a Silvera, czas na rekompensatę. Za wiadomością podaną przez Mike’a Garafolo oraz Iana Rapoporta, możemy świętować mały sukces organizacji Raiders: Pozyskanie Marshawna Lyncha.

Informacja ta obiegła świat we wtorek, jednak ja zwlekałem z jej potwierdzeniem, ponieważ ciągle tłoczyły się we mnie negatywne emocje związane z poprzednią informacją od Mike’a Silvera, za którą ostatnio zostaliśmy przeproszeni przez autora.

Michael Silver on Twitter

Obviously, I was way premature on the Lynch to Raiders deal. It was not a proud moment. I will try to rebound and do better in the future.

Do sedna. Marshawn Lynch we wtorek podpisał kontrakt z Oakland Raiders. Operacja ta polegała na wymianie przyszłorocznych picków drużyn z Oakland i Seattle. Drużyna Marka Davisa oddała piąty pick z NFL Draft 2018 do Seattle, natomiast włodarze z Emerald City zwolnili Marshawna Lyncha i oddali Raiders szósty pick z tego samego draftu.

Lynch wraca do ligi po rocznym zawieszeniu padów na kołku. Zawodnik ten spędził 9 lat w lidze, które podzielił między Seahawks i Bills. Money Lynch był pięciokrotnie wybierany do gry w Pro-Bowl.

Marshawn Lynch jest dumnym obywatelem Oakland, co na pewno miało ogromny wpływ na to, że wybrał akurat drużynę coacha Jacka Del Rio. Umowa ma trwać dwa lata, na mocy której Marshawn Lynch będzie mógł zarobić nawet 16,5 mln dolarów, z czego 9 mln to gwarantowana baza.

Ian Rapoport on Twitter

Final terms for Marshawn Lynch’s deal with the #Raiders: 2-years with a base of $9 million with max of $16.5M, source said.

Mówi się, że za sezon 2017 ma on dostać 3 miliony dolarów, natomiast za następny podwójną stawkę. Marshawn Lynch ma już ponad 30 lat, więc bardzo możliwe, że Raiders nie skorzystają z opcji drugiego sezonu. Jednak na ten moment to suche domysły.

Podczas swojej kariery Beast Mode wystąpił w 124 spotkaniach, z czego startował aż 114 potyczek. Przebiegł 9112 jardów w 2144 próbach, co daje około 4,5 jarda na próbę. Jeżeli chodzi o grę biegową Marshawn Lynch w ciągu tych 9 lat zdobył – uwaga – 74 przyłożenia! Dodatkowo, Money złapał 252 podania i przebiegł z piłką około 2000 jardów, co przełożyło się na dziewięć przyłożeń.

W Playoffs wystąpił w 11 spotkaniach, podczas których przebiegł niespełna 1000 jardów w 193 próbach. Wyniki te zamienił na 9 przyłożeń i jeden mistrzowski pierścień.

Jedno z pytań, jakie trapiło większość kibiców Oakland Raiders było związane z numerem, który ma nosić nowy biegacz Silver&Blacks. Przez lwią część swojej kariery Marshawn Lynch grał z numerek 24, więc ten wybór jest jak najbardziej naturalny. To poniekąd komplikuje sprawę z tym, że ostatnim zawodnikiem grającym z tym numerem był nie kto inny jak sam Charles Woodson, który bezsprzecznie jest przyszłym Hall of Famerem.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

@MoneyLynch has arrived. https://t.co/z8i6ij2LCu

Lynch nie przejął się zbytnio tą sprawą, a mówi się, że sam C-Wood wyraził zgodę na grę z tym numerem. “24” na plecach nosili tacy zawodnicy jak Willie Brown, Fred Williamson czy Michael Huff. Czy Marshawn Lynch będzie godnie reprezentował ten numer?

Kibice Oakland Raiders są w tym momencie jednymi z tych fanów, którzy patrzą bardzo optymistycznie na zbliżający się sezon. Forma Lyncha jest niewiadomą, jednak po tym jak przeszedł testy medyczne powinniśmy być o nią bardziej spokojni.

W obliczu NFL Draft 2017, który rozpocznie się już za kilka godzin, kontrakt Marshawna Lyncha powoduje, że Raiders mogą całkowicie pozbyć się myśli o wyborze zawodnika formacji ofensywnej. Może poza wyborem jakiegoś QB w niższych rundach.

Marshawn Lynch bez wątpienia jest nową jakością dla RB w Oak-Town. Wspólnie z DeAndre Washingtonem i Jalenem Richardem będą tworzyć świetne trio biegaczy.

Na koniec popatrzmy jak mogą wyglądać tzw. skills position w formacji ofensywnej Raiders:

  1. QB – Derek Carr
  2. RB – Marshawn Lynch
  3. FB – Jamize Olawale
  4. TE – Jared Cook
  5. WR1 – Michael Crabtree
  6. WR2 – Amari Cooper

NFL on Twitter

Coming soon for the @Raiders… @DerekCarrQB + @MoneyLynch! #BeastModeBACK https://t.co/T0l4flLHZc

W innej opcji, zamiast FB można wpuścić drugiego TE, którym byłby Lee Smith, lub któregoś ze skrzydłowych Cordarrelle Pattersona czy Setha Robertsa. Cytując rozgrywającego Washington Redskins, Kirka Cousinsa: “You like that!?” – bo ja tak i to bardzo!

Witamy w domu, Marshawn!

NFL on Twitter

B-E-A-S-T-M-O-D-E! The very best moments from @MoneyLynch’s NFL career (so far!). ? https://t.co/dOXWEfQ791


 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...