NFL Draft 2017: Rundy 4-7 wieńczą dzieło

during the Gators' game against the Georgia Bulldogs on Saturday, October 29, 2016 at EverBank Field in Jacksonville, FL / UAA Communications photo by Tim Casey

NFL Draft 2017 za nami. Oakland Raiders w ostatnim dniu tego wydarzenia zachowali się dokładnie tak, jak byśmy tego chcieli. Nie udawali greków wybierając zawodników na pozycję QB czy WR, które są świetnie obsadzone w naszej drużynie. Reggie McKenzie zachował się bardzo inteligentnie wybierając kolejnych 6 zawodników wieńcząc dzieło zwane NFL Draft 2017.

INFO PLAYER
R1(24. ov) CB, Ohio State Gareon Cloney
R2(56. ov) S, UConn Obi Melifonwu
R3(88. ov) DT, UCLA Eddie Vanderdoes
R4(129. ov) OT, Florida David Sharpe
R5(168. ov) LB, Wake Forest Marquel Lee
R7a(221. ov) S, Washington State Shalom Luani
R7b(231. ov) OT, Alabama State Jylan Ware
R7c(242. ov) RB, North Caroline Elijah Hood
R7d(244. ov) DT, Toledo Treyvon Hester

Ze 129. pickiem NFL Draft 2017, Oakland Raiders wybierają Davida Sharpe, zawodnika grające na uczelni Florida Gators, obsadzającego pozycję offensive tackle. Zawodnik ten ma imponujące warunki fizyczne: 2 metry wzrostu i ponad 150 kilogramów wagi.

Podczas ostatnich dwóch sezonów startował wszystkie spotkania drużyny Florida Gators. Wydaje się być bardzo solidnym zawodnikiem ponieważ pozwolił tylko na 3 sacki i 9 presji na swojego rozgrywającego (według PFF).

Problemem tego zawodnika jest raport Mike’a Mayocka, który twierdzi, że Sharpe jest ślepy na prawe oko, co dyskwalifikuje go z gry na prawej stronie linii ofensywnej. Sam zawodnik mówi na ten temat: “Nie jestem lepy. Nikt nie stwierdził u mnie ślepoty. Ta informacja to bzdura, możecie mi wierzyć. Jak byłem mały miałem zaćmę na prawym oku i zmagałem się z tym za młodości. W tym momencie nie ma to wpływu na moje widzenie ani grę. Powtarzam, nie jestem ślepy.”

Jeżeli te informacje się sprawdzą, będzie to świetna wiadomość. Potrzebujemy zawodnika na tą pozycję, jednak chcielibyśmy aby był tzw. flexem, czyli mógł grać po obu stronach boiska. Podczas sezonu powinien walczyć o każdy skrawek boiska – szczególnie, że sezon 2018 zapowiada się być ostatnim sezonem Donalda Penn’a, którego pomimo wszystko będzie bardzo ciężko zastąpić.

David twierdzi, że może grać na obu stronach boiska ponieważ tylko po mocnych uderzeniach delikatnie rozmywa mu się obraz. Informacje co do tego zawodnika są potwierdzone przez najlepsze źródło – syn naszego trenera, Luke Del Rio gra jako QB na uczelni Florida Gators co daje mu duży kredyt zaufania.

Ze 168. pickiem w NFL Draft 2017, Oakland Raiders wybierają pierwszego LB w swoim drafcie – Marquela Lee z Wake Forest. Ten linebacker ma 192 cm wzrostu i waży około 110 kg więc ma standardowe warunki gry na tej pozycji.

Marquel Lee był bardzo produktywnym zawodnikiem podczas ostatniego sezonu, w którym zaliczył 105 tackli, z czego 20 powodujące stratę jardów. Dołożył 7,5 sacka i 3 fumble. Raiders uwielbiają linebackerów środka pola, którzy potrafią powodować dużo szumu. Lee podczas ostatnich trzech sezonów zdobył 15,5 sacka i łącznie 42 tfl. To świetne statystyki jak na zawodnika wybranego w 5 rundzie draftu.

Po pięciu rundach bez handlowania Raiders decydują się na wymianę wyboru z szóstej rundy z Arizoną Cardinals, kiedy to otrzymują dwa picki z siódmej rundy: 221, oraz 231. Powoduje to, że mają oni cztery wybory w ostatniej rundzie draftu:

  • R7, pick 221
  • R7, pick 231
  • R7, pick 242
  • R7, pick 244

Z 221. pickiem NFL Draft 2017, Oakland Raiders wybierają Shaloma Luani grającego na pozycji safety w uczelni Washington State. Ciekawostką związaną z tym zawodnikiem jest to, że w wieku 17 lat był on reprezentantem piłki nożnej na Mistrzostwach Świata, kiedy to grał dla swojej wyspy – Królestwa Tonga.

Jego rozmiary to 179 cm wzrostu oraz waży około niewiele ponad 90 kilogramów. Czy tylko mi wydaje się, że jak na pozycję safety jest on troszkę… mały? No ale idźmy dalej. Podczas dwóch sezonów w drużynie Cougars startował w 25 spotkaniach,w których zaliczył 8 przechwytów, 20 zbitych podań i 158 tackli. Te 8 przechwytów mnie przekonuje. Jego czas na 40-yard dash wyniósł 4,55s a 3-c0ne drill zakończył z czasem 6,87. Do zaakceptowania.

Raiders potrzebują kogoś na pozycję safety, ze względu na stratę Nate’a Allena i Bryndena Trawicka podczas Free Agency 2017.

Z 231. pickiem NFL Draft 2017, Oakland Raiders wybierają Jylana Ware, OT z uczelni Alabama State. I właściwie, to nawet eksperci wiedzą co powiedzieć o tym zawodniku. Jest to kolejny OT, który pojawił się znikąd. Mike Mayock nazwał go 140 kilogramowym tańczącym misiem – serio. Dodatkowo wiemy o nim tyle, że ma równe 200cm wzrostu.

Kto to w ogóle jest, skoro nie wiedzą o nim nic nawet skauci NFL?

Z 242. pickiem w NFL Draft 2017, Oakland Raiders wybierają Elijaha Hooda, runningbacka z North Caroline. Zawodnik ten ma 180 cm wzrostu i waży niewiele ponad 100 kilogramów.

Mówi się o nim, że jest osiłkiem. Podczas swojego drugiego roku na uczelni przebiegł 1463 jardów i zdobył 17 TD, co daje 6,7 jardów na bieg. W ostatnim sezonie spadł do 858 jardów i 8 przyłożeń, jednak ciągle miał średnią prawie 6 jardów na mecz. Jeżeli chodzi o złapane piłki to było ich 25 na łączną ilość 142 jardów.

Pytanie tylko, czy w obliczu pozyskania Marshawna Lyncha taki młody zawodnik jest nam potrzebny, patrząc na to, że mamy jeszcze J-Richa i DeAndre Washingtona? No właśnie.

Z 244. pickiem NFL Draft 2017, Oakland Raiders wybierają Treyvona Hestera, defensive tackle z uczelni Toledo. Zawodnik ten ma 188 cm wzrostu i waży około 136 kilogramów.

Podczas czterech sezonów w Toledo startował 42. spotkania. Miał 8 tackli ze stratą jardów oraz pięć sacków. Dołożył do tego 20 presji na QB przeciwnika i 33 stopy biegów. Był wybrany do drugiej drużyny All-MAC dwukrotnie podczas czterech sezonów.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...