NFL Draft 2017: Kompedium wiedzy

Właściwie wszystko jest już lined up & ready to go jak mówi się kiedy wszystko jest gotowe. A wy, jesteście gotowi na NFL Draft 2017? Bo ja, tradycyjnie już, nie do końca. Co rok ubolewam na tym, że nie mam bladego pojęcia o zawodnikach dostępnych w drafcie – albo inaczej – nie mam o nich własnej opinii. Cała moja wiedza związana z Draftem to zbiór felietonów ekspertów zza Wielkiej Wody. Na swoim profilu twitterowym pisałem jakich wyborów możemy spodziewać się w wykonaniu Reggiego McKenziego, generalnego menedżera Raiders (via. RaidersWire).

NFL Draft 2017 – predykcje z RaidersWire

Szybki Mock-Draft odnośnie samych wyborów Raiders w oparciu o artykuł ze strony RaidersWire. Link: http://raiderswire.usatoday.com/2017/04/08/2017-nfl-draft-full-seven-round-raiders-wire-mock-draft-3-0/

Nie bez powodu mówi się, że Draft jest tzw. Offseason Super Bowl, ponieważ dla wielu drużyn jest to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie tej części sezonu. Drużyny szukają nadziei na lepsze jutro w wyborze jak najlepszego zawodnika na poszukiwaną pozycję. To dzień, w którym rodzą się gwiazdy, bądź zawodnicy wychodzą zza pleców innych i stają się absolutnymi liderami na swoich pozycja. NFL Draft to dzień spełnienia marzeń dla zawodników, którym menedżerowie drużyn dają ogromny kredyt zaufania.

W kwestii Oakland Raiders, w tym drafcie mamy 8 picków, po jednym w każdej rundzie oraz podwójny wybór w rundzie siódmej, który uzyskaliśmy od Seattle Seahawks za trade Deweya McDonalda z poprzedniego roku. Po cichu mówi się, że właśnie ten pick może powędrować do Emerald City i przyśpieszyć decyzję o zwolnieniu Marshawna Lyncha.

W telewizji NFL Draft będziemy mogli obejrzeć na ESPN oraz NFL Network. Tradycyjnie już wybór będzie polegał na wyborze ekspertów których bardziej lubimy, bądź… których możemy znieść przez całe wydarzenie.

Przypomnę tylko, że w tym sezonie NFL Draft odbędzie się w Filadelfii, domowym mieście drużyny Eagles.

Rozpiska NFL Draft 2017

 1. Czwartek, 27 kwietnia – Runda 1
  Początek: 2:00 w nocy z 27/28.04
  Czas pomiędzy pickami: 10 minut
  Wybór Raiders: 24
 2. Piątek, 28 kwietnia – Runda 2 oraz 3
  Początek: 1:00 w nocy z 28/29.04
  Czas pomiędzy pickami: 7 minut R2, 5 minut w R3, dla picków kompensowanych będzie to 4 minuty
  Wybór Raiders: R2 – 56, R3 – 88
 3. Sobota, 29 kwietnia – Rundy 4-7
  Początek: 19:00
  Czas pomiędzy pickami: 5 minut dla R4-6, 4 dla R7, dla picków kompensowanych będzie to 4 minuty
  Wybór Raiders: R4 – 129, R5 – 168, R6 – 208, R7 – 242, R7 – 244*
  *pick od Seattle Seahawks za trade Deweya McDonalda

Draft teoretycznie będzie trwał do późnej nocy w USA, czyli do godzin południowych niedzieli naszego czasu. Kurz do NFL Draft 2017 zacznie opadać gdzieś w okolicach poniedziałku, również naszego czasu. Na stronie RNP, a najprędzej za pośrednictwem profilu na facebooku, będę starał się relacjonować wybory w Drafcie jakie poczyni Reggie McKenzie. Mam nadzieję, że będzie to kolejny genialny Draft naszego generalnego menedżera, a my, kibice Oakland Raiders, będziemy z jeszcze większym optymizmem wypatrywać spotkań przedsezonowych.


O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...