Mamy terminarz na kolejny sezon!

Tradycyjnie już, na tydzień przed rozpoczęciem nowego sezonu liga NFL publikuje terminarz spotkań dla wszystkich drużyn National Football League. Naturalnie – póki co – najbardziej interesuje nas terminarz Oakland Raiders, a przedstawia się on następująco:

 

Bądź w bardziej czytelnej wersji:

WK 1: 10 wrzesień, godz. 19:00 @ Tennessee Titans
WK2: 17 wrzesień, godz. 22:05 vs NY Jets
WK3: 24 wrzesień, godz. 22:30 @ Washington Redskins
WK4: 1/2 październik, godz. 2:25 @ Denver Broncos (x) (z)
WK5: 8 październik, godz. 22:05 vs Baltimore Ravens
WK6: 15 październik, godz. 22:25 vs LA Chargers (x)
WK7: 19/20 październik, godz. 2:25 vs KC Chiefs (x) (z)
WK8: 29 październik, godz. 19:00 @ Buffalo Bills
WK9: 5 listopad, godz. 22:30 @ Miami Dolphins

WK10: BYE WEEK

WK11: 19 listopad, godz. 22:25 vs New England Patriots (y)
WK12: 26 listopad, godz. 22:25 vs Denver Broncos (x)
WK13: 3 grudzień, godz. 22:25 vs NY Giants
WK14: 10 grudzień, godz. 19:00 @ KC Chiefs (x)
WK15: 17/18 grudzień, godz. 2:30 vs Dallas Cowboys (z)
WK16: 25/26 grudzień, godz. 2:30 @ Philladelphia Eagles (z)
WK17: 31 grudzień, godz. 22:25 @ LA Chargers (x)

(x) – mecze wewnątrz AFC West
(y) – NFL Mexico: Estadio Azteca, Meksyk
(z) – Prime Time Games

Oakland Raiders w tym sezonie trzykrotnie wystąpią podczas Sunday Football Night(W3, W9, W15), raz wystąpią w Thursday Football Night(W7) oraz jednokrotnie będziemy mogli oglądać ich podczas poniedziałkowego spotkania z cyklu Monday Football Night (W16). Kolejny rok z rzędu Oakland Raiders odwiedza Meksyk podczas NFL Mexico, ale to było wiadome już od dłuższej chwili, więc ten fakt nie jest dla nas niczym nowym.

Eksperci, którzy potrafią policzyć nawet siłę kalendarza, obliczyli, że Raiders mają czwarty najcięższy terminarz w lidze. Przed nimi są tylko rywale z dywizji AFC:

1. Denver Broncos – .578
2. KC Chiefs – .576
3. LA Charegers – .568
4. Oakland Raiders -.564

Istotne informacje odnośnie tego terminarza są takie, że Raiders drugi rok z rzędu, a czwarty w ostatnich pięciu sezonach zaczynają swoją przygodę od meczu wyjazdowego. Otwarcie sezonu w Oakland odbędzie się 17 września, co powoduje, że Raiders zagrają mniej spotkań na piasku – to oczywiście zależne jest od tego, czy Oakland Athletics zakwalifikują się do playoffów ligi baseballowej MLB. Jeżeli A’s nie dostaną się do playoffs, to kolejne spotkanie domowe – 8 października z Balitmore Ravens powinno być ostatnim spotkaniem na mieszanej murawie. Taki obrót sytuacji sprawia, że Raiders zagrają trzy spotkania domowe z rzędu – przeciwko Ravens, Chargers oraz Chiefs(TNF). W tamtym sezonie Raiders również mieli dwa tygodnie na Wschodnim Wybrzeżu spotykając się najpierw z Jaguars a później z Buccanners, w obecnym sezonie East Coast Trip to spotkania z Bills oraz z Dolphins(SNF).

Po bye-week Raiders ponownie spakują swoje pady i polecą do Meksyku, aby rozegrać kolejny rok z rzędu mecz na Eastadio Azteca, tym razem przeciwnikami będą Patrioci z Bostonu i hmm… To będzie bardzo ciężkie spotkanie. Raiders w tym spotkaniu liczeni są jako gospodarze. Nie można uniknąć użalania się nad losem kiedy widzimy taki maraton sześciu piekielnie ciężkich spotkań z rzędu: Dolphins, Patriots, Broncos, Giants, Chiefs, oraz Cowboys. Ciekawostka jest taka, że wszystkie te drużyny miały pozytywny bilans w poprzednim sezonie, a tylko jedna z nich nie była drużyną grającą w playoffs. Cóż za brutalne – wliczając bye-week – siedem tygodni w wykonaniu Oakland Raiders. Ale na tym nie koniec, Raiders wyjeżdżają do Filadelfii aby rozegrać MNF podczas Święta Bożego Narodzenia co również wydaje się nie być łatwym meczem. Ostatnie spotkanie sezonu regularnego to pierwszy od 23 lat występ w LA podczas Nocy Sylwestrowej, kiedy to zmierzymy się z tamtejszymi Chargers.

Naprawdę ciężko nie zgodzić się z tym, że Raiders mają bardzo trudny terminarz. Szczególnie te wcześniej wspomniane siedem tygodni, kiedy mierzymy się z bardzo dobrym drużynami mecz po meczu. Taki kalendarz powoduje, że końcowy bilans Oakland Raiders jest praktycznie niemożliwy do przewidzenia – jednak jak zwykle – wszystko wyjdzie w praniu.


O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...