Kontrakt Carra i Jacksona po drafcie

Reggie McKenzie answers questions during his introduction as the general manager of the Oakland Raiders NFL football team, during a news conference in Alameda, Calif., Tuesday, Jan. 10, 2012. (AP Photo/Marcio Jose Sanchez)

Ostatni sezon Dereka Carra to kolejna podstawa do tego, aby dać mu ogromny worek pieniędzy. Kolejny raz został on wybrany do Pro-Bowl, jednak z powodu kontuzji nie mógł w nim uczestniczyć. Młoda gwiazda NFL wchodzi w swój ostatni sezon z rookie-deal, więc pasuje go jak najszybciej zaklepać.

Derek Carr przez swoje trzy sezony zdobył łącznie 81 przyłożeń, przerzucił ponad 11,000 jardów oraz w każdym roku nie zaliczył mniej niż 300 kompletnych podań.

Wszystkie te statystyki powodują, że Derek Carr jest wymieniany wśród najlepszych rozgrywających ligi, co wiąże się z tym, że kontrakt, który musi zaproponować mu organizacja Raiders powinien być z tych większych. To wszystko w połączeniu z sytuacją przenosin do Las Vegas jest jeszcze bardziej ciekawe. Czy Derek Carr, człowiek – jakby nie patrzeć – bardzo pobożny, będzie chciał kontynuować swoją karierę w Mieście Grzechu? No i co w związku z tym, że w Las Vegas podatek dochodowy właściwie nie istnieje?

Gabe Jackson również zaliczył świetny sezon, a przez ostatnie lata był jednym z bardziej solidnych zawodników, co powoduje, że Raiders na pewno będą chcieli dać mu tak dużo pieniędzy, aby został z drużyną na kilka kolejnych sezonów.

Scott Bair on Twitter

McKenzie talked about extensions for Carr, Mack and…RG Gabe Jackson. Gabe Jackson entering a contract year. Teams loves him.

Reggie McKenzie został zapytany na temat omawianych zawodników podczas ostatniego spotkania właścicieli drużyn ligi NFL, powiedział:

“Oczywiście, staramy się podpisać naszego rozgrywającego. Chcemy również podpisać Khalila Macka, a w następnej kolejności Gabe’a[Jacksona]. Musisz zapewnić tym gościom dużo pieniędzy. Na ten moment nie możemy sobie pozwolić na to, aby ich stracić ze względu na pieniądze.”

Jeżeli ktoś myślał, że Gabe Jackson wyląduje na rynku wolnych agentów, to już wiadomo, że Raiders raczej mu na to nie pozwolą, ponieważ jest on częścią długoterminowego planu. Dzisiaj posiadanie dobrego guarda, to luksus na który nie może sobie pozwolić wiele drużyn – Raiders dają znak, że będą chcieli zatrzymać go w drużynie.

Możemy być pewni, że Derek Carr otrzyma kontrakt na poziomie 20-24 milionów dolarów na rok, nie zależnie od długości trwania kontraktu. Tak właśnie powinno traktować się zawodników, którzy mają być nazywani franchise-playerami.

Jackson, z drugiej strony, będzie musiał dostać pieniądze jakie dostają zawodnicy pokroju Kevina Zeitlera czy Laurenta Duvernay’a-Tardifa, którzy dostali duże kontrakty w tym offseasonie. Spodziewa się, że wartość rynkowa Gabe’a Jacksona to około 8-10 mln dolarów, jeżeli nie więcej.

Reggie McKenzie wspomniał o Khalilu Macku. On również wchodzi w swój ostatni rok rookie-deal, jednak Raiders mają opcję aby przedłużyć jego kontrakt o jeden sezon, co oczywiście wykonają – to więcej niż pewne, nikt w lidze nie jest tak głupi, żeby tego nie zrobić. Khalil Mack jest kolejnym LB/DE, który dostanie kontrakt na ponad 100 milionów dolarów. Dzięki JJ Watt oraz Von Miller, za to, że swoimi kontraktami zepsuliście salary-cap ligi.

Nikt nie wie, jak Reggie McKenzie zatrzyma tych trzech zawodników w swojej drużynie. Dla mnie będzie to wręcz niewykonalne, jednak impossible is nothing, więc liczę na to, że Reggie McKenzie coś wykombinuje, aby Raiders zostali ze swoimi gwiazdami i nie stracili zbyt wiele z tzw. konkurencyjności. Inaczej mówiąc, czy Raiders mogą podpisać Carra, Macka i Jacksona bez straty liczących się zawodników?

In Reggie, We Trust!

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...