Koniec Lynch-dramy: Marshawn zgodził się na kontrakt! [AKTUALIZACJA]

Ileż to nerwów zjedliśmy czytając codzienne doniesienia na temat tego, czy Marshawn Lynch podpisze kontrakt z Oakland Raiders, czy też nie. Ilekroć pojawiał się jakiś news na ten temat do głosu dochodzili ludzie, którzy nie wierzyli w powrót Lyncha, a już na pewno nie wierzyli w podpisanie kontraktu z Oakland Raiders.

Lynch technicznie jest jeszcze zawodnikiem Seattle Seahawks, a informacje podawane w Internecie nie mogą być źle odbierane – Marshawn Lynch nie podpisał kontraktu, ale zgodził się na grę dla drużyny ze swojego rodzinnego miasta.

Informację jako pierwszy podał Mike Silver, korespondent NFL Network.

Michael Silver on Twitter

Marshawn Lynch has signed with the Raiders. Terms to come. @nflnetwork

Sytuacja wygląda tak, że ta wiadomość powinna być odczytana jako oficjalna zgoda na rozmowy pomiędzy drużynami. Seattle Seahawks faktycznie mogą domagać się zapłaty za Money Lyncha, jednak mogą go również zwolnić. Mówi się, że ta druga opcja jest bardzo prawdopodobna ze względu na świetną relację pomiędzy dwoma generalnymi menedżerami – Reggiem McKenzie i Johnem Schneiderem, w takiej sytuacji Lynch przeszedłby do Raiders na zasadzie podpisania go jako wolnego agenta.

Jako formalność przypomnę tylko, że Marshawn Terrell Lynch został wybrany z 12. pickiem draftu 2007 przez drużynę Buffalo Bills. Jego dorobek w NFL to 127 spotkań, w których podjął 2144 biegów. Próby te zamienił na 9112 jardów i 74 przyłożenia. Pięciokrotnie został wybrany do Pro Bowl, raz do składu All-Pro oraz jest mistrzem SB wraz z Seattle Seahawks.

Nikomu nie trzeba mówić co oznacza ta wiadomość dla kibiców Raiders. Jest to świetny, jednakże ryzykowny ruch – którego kosztów ani skutków na ten moment nie znamy. Można powiedzieć, że Lynch z miejsca staje się pierwszym RB Raiders, jednak to nic pewnego. Rok przerwy to tylko i aż rok, więc póki co musimy studzić emocję, co wcale nie jest proste.

Bruce Irvin on Twitter

Me: u really coming? Bestmode: bruh don’t ask me that shit no more???? https://t.co/BUtzox8eMa

Będziemy śledzić sytuację, a szczególnie to za jaką cenę przybędzie do nas Mr. Skittles, o czym będziemy powiadamiać w tym newsie.

Tymczasem, Witamy w domu Marshawn!

[edit: 14.04.17 – 22:15]

Niemalże natychmiast dostajemy kolejne informacje prosto od Michaela Silvera, które mówią o tym, że Seahawks zostali zaskoczeni tą informacją, jednak da się odczuć chęć wyciągnięcia zapłaty od Raiders:

http://twitter.com/MikeSilver/status/852977931936595968

Michael Silver on Twitter

Seahawks were caught off guard by news of Marshawn/Raiders agreement. No trade talks had commenced as of then.

Pojawiły się również pierwsze opinie ekspertów(z przymrużeniem oka):

Adam Rank on Twitter

Dear Derek Carr, You’re on the 1-yard line with a chance to win the Super Bowl. I don’t care what the play call is, hand it to Marshawn.

[edit: 14.04.17 – 23:00]

Inny pogląd na tą sprawę ma Ian Rapoport, który twierdzi, że Lynch i Raiders są na dobrej drodze do osiągnięcia porozumienia, jedna jeszcze go nie osiągnęli.

Ian Rapoport on Twitter

To follow up @MikeSilver’s reporting: Marshawn Lynch & #Raiders haven’t agreed to parameters. But optimism is there. Expected to happen.

Kolejne informacje, które docierają do nas zza Oceanu mówią, że właściwie nic nie jest uzgodnione, a wieści o osiągnięciu porozumienia są w “100 procentach fałszywe”.

Michael Gehlken on Twitter

It may still happen. But as of now, source says “100 percent false” a deal has been reached between Raiders, Marshawn Lynch. Wait continues.

[edit: 14.04.17 – 23:30]

O sprawie wypowiedział się sam główny zainteresowany Marshawn Lynch. Stwierdził, że jeżeli coś poważnego będzie na rzeczy, to sam da nam o tym znać.

Shawn Lynch on Twitter

If u kno me you kno my business is my business and if u don’t kno me that’s a fun fact for ya… when shit get REAL I’ll let you kno!!!!

[edit: 15.04.17 – 9:00]

Niestety, ale po porannej prasówce związanej z wiadomościami od Iana Rapoporta i Adama Scheftera, wniosek jest tylko jeden:

Kamil Słonka on Twitter

Poszliśmy spać z Lynchem w Raiders i pracą nad wymianą – obudziliśmy się z negacją wszystkiego co “było” na linii Lynch-Raiders.

[edit: 15.05.17 – 21:50]

Dave Softy Mahler, jeden z dziennikarzy radia Seattle, doniósł, że dostał smsa od agenta Lyncha, w którym napisano, że żadna umowa nie istnieje. Aż strach pomyśleć co czuje w tym momencie Mike Silver, który zapoczątkował tą – jak wychodzi – nieprawdziwą falę wiadomości łączących Lyncha z Raiders.

Dave Softy Mahler on Twitter

Just got a text from Marshawn Lynch’s agent: “There is no deal.” FYI

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...