Ice Cube: Las Vegas to najlepsza opcja, bez wątpienia

W jednym z ostatnich odcinków popularnego programu Rich Eisen Show wystąpił znany kibic Oakland Raiders O’Shea Jackson – znany nam bliżej jako Ice Cube. Człowiek orkiestra, w swoim życiu zajmuje się muzyką, aktorstwem oraz aktualnie jest twórcą ligi koszykarskiej BIG3. Ice Cube sam siebie tytułuje Prezydentem Raider Nation, a to sprawia, że jego głos jest głosem liczącym się w środowisku.

Trochę prywaty: Ice Cube od zawsze był moim ulubionym raperem, co sprawiło, że chcąc nie chcąc podążałem myślami za tym, co słyszałem w jego tekstach. Nie ukrywam, że to właśnie dzięki niemu jestem kibicem Oakland Raiders, a kiedy okazało się, że Raiders przenoszą się do Las Vegas szukałem jego wypowiedzi natychmiastowo.

Kamil Słonka on Twitter

Widział ktoś gdzieś wypowiedź Ice Cube’a na temat przenosin Raiders?

W końcu doczekałem się jego wypowiedzi na temat trapiący nas od kilku ostatnich tygodni i nie powiem, jestem trochę zszokowany tym, co powiedział Cube.

Rich Eisen zaczął rozmowę z Cubem od tego, co ostatnio powiedział Derek Carr, czyli w skrócie: Carr powiedział, że prawdziwi kibice Raiders pojadą za nimi wszędzie – prowadzący naciągnął trochę wypowiedź naszego QB stwierdzeniem, że albo jesteście z nami albo przeciwko nam, jednak – można powiedzieć – że sens tej wypowiedzi jest ten sam.

“Jesteśmy piratami. Idziemy gdzie chcemy iść, robimy to, co chcemy robić, a wiadomo, że chcemy mieć go na swoim statku.” 

Na pytanie odnośnie tego, czy wybór Las Vegas jest najlepszym z pozostałych wyborów Ice Cube powiedział, właściwie bez zastanowienia, że oczywiście, jest to najlepszy z możliwych wyborów. Mało tego, powiedział, że to NFL ma problem, to liga powinna zatrzymywać drużyny w macierzystych miastach. Odważnie pyta, czy na prawdę nie ma pieniędzy, żeby zbudować stadion w Oakland?

Jackson otwarcie mówi, że Chargers powinni zostać w San Diego, a Raiders w Oakland. To na południu Kalifornii zawsze było skupisko drużyn NFL a nie w południowej Newadzie. Jednak powiedział słowa, które na długo zostały mi w uszach: “I’m going to Vegas, for these games.” Niektórzy powiedzą business-mind, a to doskonałe określenie dla Cube’a. Jest kibicem drużyny, a nie miasta, z którym nie łączy go nic poza stadionem Raiders.

Rich Eisen poruszył temat, który ja starałem się poruszać i rozważać go nieco poważniej niż Cube. Co zrobimy z przyjezdnymi, którzy będą chcieli wyrwać jeden weekend w roku aby zobaczyć swoją drużynę grającą przeciwko – już wtedy – Las Vegas Raiders.

“Przyjeżdżajcie i poddajcie się terrorowi Raider Nation. Zabierzcie całe swoje rodziny.”

Następnie Ice Cube przeszedł do tematu stadionu w Inglewood, który mielibyśmy dzielić z Rams, zahaczył również o temat drużyny w San Diego.

“Właściciel wybuduje piękny stadion dla swoich Rams i nie chce tam Raiders, doskonale go rozumiem,” kontynuuje Cube. “Jeżeli chodzi o San Diego, nie ma szans. Nie wiem o czym oni myśleli, to by nie zadziałało.” Następnie dodał, że na pewno nie stałby spokojnie, gdyby coś było na rzeczy z San Diego.

Nie odbyło się bez poruszenia tematu Marshawna Lyncha w Raiders, co Ice Cube skomentował tym, że byłby to perfekcyjny wybór a jedyne co Raiders mogą zrobić dla miasta Oakland to wygranie Super Bowl przed tym, jak opuszczą Bay Area.

Przechodząc do tematu Super Bowl, Rich Eisen wyniósł na piedestał New England Patriots, którzy poczynili bardzo dobre ruchy w tym offseasonie, no i mają to, czego nie mają inne drużyny – Toma Brady’ego. Pytanie do swojego gościa miało pokazać, czy Ice Cube zgadza się z tym, że Raiders będą drużyną która może im zagrozić.

“Oczywiście. Wiesz, w tamtym sezonie Raiders mieli jeszcze rok przed sobą, więc myślę, że to jest właśnie ten rok,” mówi Ice Cube. “Wiadomo, że Raiders potrzebują środkowego linebackera, potrzebują pass rushera oraz defensive backa, albo dwóch i są gotowi.”

Temat draftu został tylko zagajony, jednak Rich Eisen zapytał, czy Ice Cube wybrałby Johna Rossa(WR, Washington), którego czas na 40yd-dash wyniósł rekordowe 4,22.

“Bez wątpienia. Jeżeli będzie dostępny powinni go wybrać. Zrewolucjonizował grę, w tym momencie chodzi głównie o szybkość, tego szukają wszyscy. Jeżeli tylko będzie dostępny, powinni go wybrać.”

Całość wywiadu z Ice Cube’m znajdziecie w poniższym linku. Na profilu The Rich Eisen Show znajdziecie również czterominutowy wycinek, w którym wywiad dotyczy tylko i wyłącznie organizacji Raiders.

Tak jak wspomniałem, Ice Cube nie jest dla mnie jakimś tam gościem z USA, a jego wpływ na moje zamiłowanie do Raiders jest – delikatnie rzecz ujmując – znaczący. Jego opinia w związku z przenosinami do Las Vegas bardzo mnie zaskoczyła. Prawda jest taka, że uważałem, iż Cube będzie jednym z tych którzy powiedzą, że nie zgadzają się z tym i powiesiliby Marka Davisa za conieco na słupie telegraficznym. Jak się okazuje Ice Cube jest teraz człowiekiem biznesu, który patrzy na wszystko przez pryzmat pieniędzy i szansy na rozwój. Jeżeli zgadza się z tym, że Raiders przenoszą się do LV a co więcej, twierdzi, że to najlepsza możliwa opcja – to jest to jego prywatna opinia, do której, zapewne z czasem dorośnie większość fanów z poza Kalifornii.


O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...