Dan Williams zwolniony!

Wczoraj wieczorem Oakland Raiders oficjalnie ogłosili zwolnienie swojego startowego defensive tackle – Dana Williamsa, który spędził dwa sezony w barwach Silver&Blacks. Williams podczas dwóch sezonów pojawił się we wszystkich 32 spotkaniach sezonu regularnego. Dan Williams przeszedł do Raiders w 2015 roku z Arizona Cardinals.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

We have released DT Dan Williams. Read: https://t.co/FSChlEYbRi

W ostatnim sezonie na campie pojawił się właściwie bez formy, co spowodowało spadek do drugiego składu, a jego miejsce zajął Justin Ellis. Ostatni sezon spędził głównie w rotacji na pozycji nose tackle, jednak wraz z trwaniem sezonu jego minuty malały.

Pożegnanie Dana Williamsa powoduje zwolnienie 4,5 miliona dolarów w naszym salary cap, co czyni ten ruch jednym z oczekiwanych.

Na ten moment na pozycji NT mamy tylko Justina Ellisa, który wchodzi w swój ostatni sezon z rookie kontraktu. Najgorsze jest to, że Ellis nie jest ikoną tej pozycji i nie można o nim powiedzieć zbyt dużo dobrego. Nie potrafił ustawić się do obrony biegów, o umiejętnościach dotyczących nacierania na QB czyli tzw. pass rushu nie wspomnę.

Wraz z obecną sytuacją na pozycji NT/DT możemy spodziewać się tego, że Oakland Raiders będą szukać wsparcia tych unitów podczas draftu.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...