Wolni agenci: Wyprzedaż

Kolejna noc z rynkiem wolnych agentów to oczywiście kolejne zmiany kadrowe w zdecydowanej większości drużyn NFL. Oakland Raiders już od kilku dni nastawieni są raczej na sprzedawanie, niż kupowanie, jednak dzisiaj Reggie McKenzie dokonał jednej addycji do składu.

Wczorajszy dzień zaczęliśmy od informacji o tym, że DJ Hayden podpisał roczny kontrakt z drużyną Detroit Lions, podczas którego zarobi około 5,25 miliona dolarów.

Adam Caplan on Twitter

Lions agreed to terms on a 1-year deal up to $5.25 million with CB DJ Hayden, source said.

Nie zdziwię nikogo, jeżeli napiszę, że jest to dla nas świetny ruch. Były już zawodnik Raiders to wybór dwunasty wybór z pierwszej rundy draftu 2013. Piszę, że jest to dla nas dobry ruch, ponieważ DJ Hayden jest cornerem, który po prostu nie sprawdzał się w naszej taktyce. Specjalnie nie użyłem określenia, które mogłoby wskazywać na to, że dyskredytuję jego umiejętności. Dam mu czas, aby zobaczyć go w jednej linii z Dariusem Slayem.

Kolejnym zawodnikiem formacji secondary, który zmienił swojego pracodawcę jest Nate Allen – co szczerze, trochę mnie dziwi. Na dzień dzisiejszy Allen jest zawodnikiem Miami Dolphins.

Ian Rapoport on Twitter

The #Dolphins have signed free agent safety Nate Allen.

To jedna z decyzji, która daje dużo do myślenia. Nate Allen nie grał pierwszych skrzypiec w secondary Raiders, jednak zawsze spełniał rolę solidnego backupa. No cóż, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to, że mamy nowego trenera defensywy – Jona Pagano, oraz nowego trenera defensive backów – Roda Woodsona. Panowie widocznie inaczej widzą tą formację, niż ich poprzednicy.

Ostatnim pożegnanie – chyba tym dotychczas najbardziej bolącym – jest transfer OT Menelika Watsona do Denver Broncos.

Ian Rapoport on Twitter

The #Broncos signed #Raiders OT Menelik Watson to a 3-year deal worth $18.3M, source said.

Menelik Watson podpisał trzyletni kontrakt, podczas którego powinien zarobić nieco ponad 18 milionów dolarów. Przejście zawodnika Raiders do drużyny z tej samej dywizji zawsze boli, nie chodzi o transfer do Chiefs, Chargers czy właśnie Broncos. Chodzi o to, że będziemy spotykać się minimum dwa razy w sezonie, a mecze wewnątrz dywizji zawsze pokazują kto jest bardziej zmotywowany do gry. Widocznie Menelik Watson wolał grać pod skrzydłami Vance’a Josepha zamiast reprezentować filozofię gry Jacka Del Rio.

Adam Caplan on Twitter

For those asking about Menelik Watson replacement at RT for OAK: Vadal Alexander or Denver Kirkland will get 1st shot.

Według Caplana, na pozycji RT powinni zastąpić go Vadal Alexander, bądź Denver Kirkland. To oznacza, że potrzebujemy lepszego zawodnika na pozycji right tackle.

Przyszedł również czas na pierwszy kontrakt w stronę Raiders. Reggie McKenzie zadzwonił do Nowego Jorku, aby zapytać offensive tackle Marshalla Newhousa o to, czy nie chciałby zagrać on w Oakland Raiders. Newhouse odpowiedział sympatycznym: Of course, Reggie – tym sposobem właśnie drużyna z Kaliforni pozyskała nowego zawodnika.

Ian Rapoport on Twitter

Raiders agree on a 2 year deal with OT Marshall Newhouse, source said.

Ciekawostką odnośnie tej addycji Reggiego McKenziego jest to, że to właśnie on był jednym z ludzi, którzy przeważyli o jego wyborze, kiedy zasiadał w zarządzie Green Bay Packers. Packers wybrali go w piątej rundzie, z 169. ogólnym pickiem draftu 2010.

Jason B. Hirschhorn on Twitter

Raiders GM Reggie McKenzie was in the Packers front office when they drafted Newhouse. Makes sense that he’d have interest now. https://t.co/nLawiLOTWA

W kilku słowach o samym Newhousie. Od 2011 roku w NFL, odwiedził Packers(trzy sezony), Bengals(sezon) oraz Giants(dwa sezony). Podczas pobytu w Bengals zdarzało mu się grać na pozycji TE. Łącznie startował 56 z 86 rozegranych przez siebie spotkać. Jego statystyki w sieci są tak zróżnicowane, że boje się je przytaczać. Pewne jest to, że niestety nie jest on znaczącym zawodnikiem.

Kolejny dzień na rynku wolnych agentów i kolejna właściwie zła passa Reggiego McKenziego i Oakland Raiders. Jestem bardzo daleki od poważnego narzekania na naszego GM’a ponieważ zawodnicy, którzy najbardziej mnie interesują czyli Dont Hightower, Dontari Poe, czy Andrian Peterson ciągle są dostępni na rynku.

Adam Schefter on Twitter

Former Patriots TE Martellus Bennett is signing with the Packers, per source.

Tej nocy Raiders stracili szansę na Martellusa Bennetta, który to podpisał kontrakt w Green Bay Packers. Z tego właśnie powodu na rynek zainteresowanych zmianą pracodawcy trafił Jared Cook, który również byłby świetnym wzmocnieniem korpusu TE w Raiders.

Myślę, że warta odnotowania jest również informacja, że Oakland Raiders ostatnio gościli Cordarrelle Pattersona WR/KR. Ten dwukrotny All-Pro w poprzednim sezonie zdobywał średnio ponad  30 jardów przy kick returnie, zamieniając to na aż pięć przyłożeń. Zacieramy ręce!

Ian Rapoport on Twitter

Vikings WR/returner Cordarrelle Patterson, who just visited the #Redskins, is off to visit with the #Raiders, source said.

Reggie, ciągle czekamy na Twój dzień. Szkoda, że zazwyczaj był to Reggie Friday, a dzisiaj już sobotnie południe.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...