Wolni agenci: Reggie szuka ładowarki

Reggie McKenzie ewidentnie zapomniał ładowarki do swojego telefonu komórkowego, ponieważ Oakland Raiders są jedną z najmniej aktywnych drużyn w pierwszych godzinach Free Agency. Kilka ruchów kadrowych, które są raczej mniej znaczącymi ruchami to słaby wynik jak na to, czego oczekiwaliśmy od naszego GM’a.

Pierwszą wiadomością, która dopłynęła do nas odnośnie wolnych agentów, to przejście Malcolma Smitha, ILB do San Francisco 49ers. Smith podpisał pięcioletni kontrakt, warty 26,5 miliona dolarów. Na pierwszy rzut oka, jest to największa strata w pierwszym dniu FA.

Mike Garafolo on Twitter

LB Malcolm Smith’s deal w/ SF a strong one: Five years, $26.5 million with $13m guaranteed, source says. (Up from his $3.5 per year w/ Oak.)

Ale czy na pewno strata Smitha jest tą najbardziej bolącą? No właśnie. Tennesse Titans pozyskali od nas aż dwóch zawodników formacji Special Teams, która była jedną z lepszych formacji w lidze. Chodzi o Bryndena Trawicka oraz Darena Batesa.

Brynden Trawick podpisał kontrakt na dwa lata warty 6,85 miliona dolarów, co czyni go najlepiej opłacanym zawodnikiem Special Teams w lidze.

Jason La Canfora on Twitter

Brynden Trawick becomes the highest paid special teams player in the league with a 2 year deal with the Titans. Max value of 6.85.

Daren Bates natomiast podpisał kontrakt na trzy lata, który warty jest równe 6 milionów dolarów.

Adam Caplan on Twitter

Special teams ace/LB Daren Bates agrees to a 3-year, $6m deal with #Titans, source said.

Kolejnym zawodnikiem, który odszedł z Oakland Raiders jest Defensive Tackle Stacy McGee, który od tej pory będzie reprezentował barwy Washington Redskins. Jego kontrakt będzie trwał pięć lat, podczas których zarobi 25 milionów dolarów.

Mike Garafolo on Twitter

DT Stacy McGee to Washington, five years $25m

Jedynym zawodnikiem, który dotychczas przedłużył kontrakt z Oakland Raiders jest defensive end Denico Autry, który przedłużył kontrakt na rok, podczas którego zarobi 1,7 mln dolarów.

A tutaj ciekawostka, którą znalazłem na tablicy Adama Caplana, który jest Insiderem ESPN w sprawie NFL:

Adam Caplan on Twitter

Raiders, as mentioned yesterday, were not going to be very active in free agency. They’ll look for some bargains mostly on D.

Czekamy, co przyniosą kolejne dni. Mówi się, że Raiders nie będą zbyt aktywni podczas tego okienka transferowego i głównie będą liczyć na duże okazje w formacji defensywy. Kibice Raiders jak zwykle są jednymi z tych bardziej rozmarzonych, jednak Reggie McKenzie reguluje wszystko. Niech tylko znajdzie ładowarkę, do swojego telefonu.

Pełny free agency tracker do przejrzenia na NFL24.pl

FREE AGENCY 2017

Salary Cap na sezon 2016 wynosi 167 milionów dolarów W tym roku siedem drużyn nałożyło na swoich zawodnikach tzw. „franchise tag”, a są to: Średnia 10-ciu najlepiej opłacanych zawodników na danej pozycji (Jeśli zawodnik oznaczony tagiem podpisze kontrakt ze swoim klubem [nie wypracowując innego kontraktu] to właśnie tyle pieniędzy zarobi): Informacje transferowe począwszy od 8.02 Start Free Agency – 9.03, godz.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...