Wolni agenci: Patterson zawodnikiem Raiders!

Vikings Cordarrelle Patterson (84) celebrated after a 67-yard touchdown run in the third quarter. ] CARLOS GONZALEZ cgonzalez@startribune.com - September 7, 2014, St. Louis, MO, NFL, Edward Jones Dome, Minnesota Vikings vs. St. Louis Rams

Dzisiaj z rana dotarły do nas całkiem ciekawe wiadomości odnośnie pozyskania przez Oakland Raiders skrzydłowego Cordarrelle Pattersona. To właściwie już oficjalna wiadomość, jednak szczegóły tego kontraktu nie zostały ujawnione.

Flash całą swoją karierę spędził w drużynie Minnesota Vikings, która wybrała go z 29. pickiem draftu 2013. Jest zawodnikiem, który z reguły występuje na pozycji skrzydłowego, bądź kick-returnera. Skuteczność na obu pozycjach zawdzięcza głównie szybkości, która dała podwaliny pod jego pseudonim.

188 cm wzrostu, oraz niespełna 100 kg wagi to cechy fizyczne tego zawodnika. Przebiegł 40 jardów w 4,42 sekundy. Podczas swoich 22 startów zaliczył 132 chwyty, na łączną ilość 1316 jardów, czyli średnio około 10 jardów na chwyt. Całkiem przyjemny wynik.

Najważniejszą statystyką w karierze Pattersona to niesamowita liczba średnio ponad 30 jardów na powrót(PR/KR), co przełożyło się na pięć powrotów punktowanych. Jeden z nich zdobył podczas spotkania z Raiders w 2015 roku.

NFL on Twitter

Cordarrelle Patterson ?? 93-yards untouched. To the house! #MINvsOAK

Podczas ostatniego sezonu był najlepszym specjalistą od powrotów, zdobywając średnio 31,7 jarda. To drugi raz w karierze, kiedy lideruje w NFL właśnie w tej kategorii. Pierwszy raz był podczas sezonu debiutanckiego, kiedy to zdobył średnio 32,6 jarda na powrót. Został wtedy wybrany do składu All-Pro. Nie ma się co dziwić.

Bez wątpienia Cordarrelle Patterson będzie pierwszym returnerem w drużynie, co zaboli Jalena Richarda. Jako skrzydłowy Patterson potrafi grać tak na zewnątrz jak i do wewnątrz, jednak patrząc na umiejętności Carra, wydaje się, że będzie on wykorzystywany do dłuższych podań typu outside. Raiders potrzebowali slot-receivera, ale nie wydaje mi się, żeby Patterson był odpowiedzią na tą potrzebę. Czy Jack Del Rio przesunie Coopera na slota? To może być całkiem odważne posunięcie, jednak kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana.

W tej całej sytuacji bardzo interesuje mnie aktualna pozycja Setha Robertsa, który był trzecią opcją gry podaniowej. Wydaje mi się, że Patterson powinien zająć miejsce Setha, jednak przez jego zasługi, nie można tak po prostu odsunąć go od składu. To Flash jest tutaj nowy i to on musi zasłużyć na to, aby wygryźć Robertsa ze składu.

Ciekawostka na temat Cordarrelle Pattersona, który został sprawdzony przez ekipę ESPN Sport Science przed draftem w 2013 roku:

EDIT(15.03.2017 – 8:30)

Jeżeli chodzi o kontrakt, to mamy nowe informacje:

Tom Pelissero on Twitter

Cordarrelle Patterson’s deal with #Raiders includes $5.25 million in Year 1 with $5M guaranteed, source said. Year 2 can void w/ performance

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...