Wolni agenci: Mychal Rivera ląduje w Jaguars!

OAKLAND, CA - AUGUST 15: Mychal Rivera #81 of the Oakland Raiders tries to avoid Rashean Mathis #31 of the Detroit Lions during their preseason game at O.co Coliseum on August 15, 2014 in Oakland, California. (Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

Kolejny wolny agent z Kalifornii zmienia barwy klubowe. Tym razem mówimy o naszym głębokim TE – Mychalu Riverze, który był typowany do zmiany swojego domu, kiedy to Raiders podpisali Jareda Cooka.

Mychal Rivera, według wielu źródeł, podpisał dwuletni kontrakt z drużyną Jacksonville Jaguars. Idąc za Mike’m Garafolo drugi rok kontraktu Rivery jest opcją, więc Mychal podpisał kontrakt 1+1.

Mike Garafolo on Twitter

On the Jaguars’ deal with TE Mychal Rivera that @JeffDarlington reported, year 2 is a team option. So a one and one for the former Raider.

Tak jak wspomniałem wcześniej, podpisanie kontraktu przez Jareda Cooka było naturalnym, że kilku zawodników z pozycji tight-enda po prostu odejdzie z drużyny Oakland Raiders.

Sam Rivera to mający 190 cm wzrostu, ważący 109 kg zawodnik, który przez cztery sezony w Raiders(2013-2016) zdobył 10 przyłożeń oraz łączną liczbę 1413 jardów. Jego średnia meczowa to około 23 zdobyte jardy. Średnio na chwyt zdobywa około 9,7 jarda. Największym problemem tego ciągle młodego jeszcze zawodnika jest to, czego obecnie poszukuje się na pozycji silnego skrzydłowego. Mychal Rivera od zawsze miał problemy z blokowaniem przy akcjach biegowych i wydaje się, że dopóki nie znajdzie rozwiązania na ten problem, jego kariera nie nabierze wyższych lotów.

Trzeba przyznać, że jego historia w Raiders była istnym rollercosterem. Najpierw, przez dwa sezony był właściwie pierwszym TE w drużynie, później spadł niżej poprzez wybranie w drafcie Clive’a Walforda i podpisanie Lee Smitha. Kontuzja tego ostatniego sprawiła, że jednak liczył się on w walce o pozycję tight-enda.

Na ten moment depth-chart Raiders, jeżeli chodzi o pozycję TE wygląda następująco:

  • Jared Cook
  • Lee Smith
  • Clive Walford

Właściwie jasne jest to, że Raiders nawet nie bardzo walczyli o zatrzymanie Mychala Rivery w składzie, ponieważ każdy z wyżej wymienionych zawodników jest zdecydowanie lepszym zawodnikiem na tej pozycji.

Powodzenia Mychal!

ps. Kibice Jaguars mają kolejną śliczną fankę, siostrę Mychala, Panią Nayę Riverę(jest trochę wulgarna).

 

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...