Wolni agenci: Murray w Vikings, kto do nas?

W każdym wpisie mogę przelicytować największą stratę tego free agency. Zabawę można ciągnąć dalej, ponieważ dzisiaj rano, około 7:00 naszego czasu(1:00 w Minnesocie), tamtejsi Vikings podpisali najlepszego runningbacka Oakland Raiders sezonu 2016, Lataviusa Murraya.

Tay Train odwiedził obóz Minnesoty w środę, a oni nie zostawili mu otwartych drzwi, podpisując z nim kontrakt, którego szczegóły nie są jeszcze znane.

Ian Rapoport on Twitter

While you were sleeping… #Vikings signed former #Raiders RB Latavius Murray. This signals Adrian Peterson likely playing for someone else

27 letni running back został wybrany w 6. rundzie Draftu 2013. Swój pierwszy sezon zagrał dopiero w 2014 roku, ponieważ w 2013 cierpiał na kontuzję stopy. W 11 tygodniu sezonu 2014 Angry Tay pobiegł z piłką cztery razy na łączną ilość 112 jardów co przełożyło się na dwa przyłożenia. To z kolei było pierwszym zwycięstwem Raiders w sezonie omawianym sezonie.

Od dwóch sezonów był pierwszoplanowym biegaczem drużyny z Oakland. W sezonie 2015 był koniem napędowym formacji ofensywy kiedy to wybiegał 1066 jardów i został wybrany do Pro Bowl w ramach zastępstwa. Ostatni sezon to 788 jardów oraz 12 przyłożeń – jednak w tym sezonie dzielił on snapy z młodymi Jalenem Richardem oraz DeAndre Washingtonem.

Nie ma wątpliwości, że Tay Train został ściągnięty do Minny ze względu na niechęć do podpisania kontraktu z Adrianem Petersonem, który z miejsca stał się moim najbardziej wyczekiwanym wolnym agentem. Podpisanie opcji wiązałoby się z zapłaceniem Petersonowi 18 milionów za sezon, co ewidentnie nie pasowało włodarzom Vikings.

Przypomnę tylko, że Raiders są właściwie jedyną opcją dla Adriana Petersona, według tego co mówiło się o potencjalnych celach Purple Jesusa(Seahawks podpisali Eddiego Lacy’ego, a Pats nie wydają się być zainteresowani). W sumie, nie do końca pewne jest, że zainteresowani usługami AP są właściciele Raiders, ale ja, personalnie, nie mógłbym uwierzyć w ich obojętność.

Kolejnym zawodnikiem, który prawdopodobnie opuści Oakland Raiders jest WR Andre Holmes, który raczej nie znajdzie miejsca w składzie drużyny z Kalifornii. Mówi się, a przez chwilę było to wręcz pewne, że Holmes podpisze trzyletni kontrakt z drużyną Buffalo Bills o czym pisano na twitterze z niewiarygodnie dokładnymi wyliczeniami.

Mike Rodak on Twitter

Bills have signed WR Andre Holmes to a three-year, $4.5 million contract with $2.425 million guaranteed, per NFLPA documents.

Sam zawodnik bardzo szybko zweryfikował te wpisy i odpowiedział, że na ten moment nie podpisał żadnej umowy z drużyną NFL.

Andre Holmes on Twitter

I have not signed/agreed to any contract yet with any team. The report at this moment is false.

Mówi się, że błąd popełnił agent Andre Holmesa, który wysłał podobno dogadaną umowę do NFLPA, co spowodowało niezły szum na portalach. No cóż, na ten moment Andre Holmes jest jednym z wolnych agentów, którzy jeszcze rok temu grali w drużynie z Oakland a praktycznie pewne jest to, że zmieni on klub. Pozostaje pytanie, który klub zaoferuje mu najwięcej.

W końcu wiadomość, na jaką wielu kibiców drużyny z Oak-Town czekało. Zach Brown, linebacker Bills według Iana Rapoporta, ma odwiedzić obóz drużyny Oakland Raiders.

Ian Rapoport on Twitter

The #Raiders are getting a visit from #Bills FA LB Zach Brown, source said. Would be an upgrade over what they had last year.

Zach Brown jest bez wątpienia najlepszym linebackerem, który został na rynku wolnych agentów po tym, jak Patriots podpisali Donta Hightowera. Ewentualne podpisanie tego zawodnika, to bardzo duży upgrade, tak jak wspomniał pan Rapoport.

Jeżeli chodzi o zawodników wagi ciężkiej, Raiders podobno romansują z Dontarim Poe, który również byłby dla nas jak złoto. Zawodnik, który upokorzył nas w jednym z ostatnich spotkań z KC Chiefs, kiedy to wystąpił w roli rozgrywającego i zdobył przyłożenie, na pewno byłby świetnym wzmocnieniem linii ofensywnej.

SB Nation GIF on Twitter

DONTARI POE THREW A TOUCHDOWN PASS https://t.co/1VAJzJIL0V

Kolejnym zawodnikiem, który podobno ma odwiedzić drużynę Raiders jest tight-end Jared Cook, informacja na ten temat również pochodzi od Iana Rapoporta.

Ian Rapoport on Twitter

After his visit with #Vikings, assuming he doesn’t sign, TE Jared Cook is expected to meet with #Raiders, I’m told. A strong landing spot

Przypomnę tylko, że Packers podpisali Martellusa Bennetta, co spowodowało, że Jared Cook stał się tam drugą bronią na tej pozycji. Bezsprzecznie, byłby numerem jeden w Oakland Raiders, więc jak najbardziej oczekujemy na tą wizytację.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...