Wolni agenci: Martellus Bennett

Oakland Raiders są jedną z drużyn, którzy mają wielką dziurę na pozycji tight-enda, stąd nie dziwią mnie plotki dotyczące wzmocnienia na tej pozycji. Postacią, która jest łączona z Kalifornijską drużyną jest Martellus Bennett, zawodnik New England Patriots.

Jeff Howe on Twitter

Martellus Bennett and the Raiders have shown heavy mutual interest in one another, per source.

Idąc za tweetem Jeff’a Howe z Boston Herald, tak Bennett jak Oakland Raiders czują do siebie chemię, co jest nielicznym przypadkiem w tym okienku wolnych agentów.

Silny skrzydłowy New England Patriots ma 29 lat, a w minionym sezonie był jednym z wyróżniających się zawodników Mistrzowskiej Kampanii Patriots. Złapał 55 podań na łączną ilość 701 jardów, co przełożyło się na 7 TD. Szansa, jaką dała mu kontuzja Roba Gronkowskiego została wykorzystana, a sam Bennett stał się topową opcją ofensywy Toma Brady’ego.

Ważnym czynnikiem w sprawie Bennetta jest to, że Patriots świeżo pozyskali Dwayne’a Allena(oraz pick w 6. rundzie) z Colts w zamian za wybór w czwartej rundzie draftu. To sprawiło, że Bennett jest persona non grata w stajni Patriotów z Nowej Anglii. Powodem tego jest czysta kalkulacja, którą przestawia Albert Breer, Insider NFL.com oraz dziennikarz CSN New England, z której wynika, że kolejny sezon kontraktu Bennetta kosztowałby 9.78 miliona dolarów, natomiast dwa lata Dwayne’a Allena wyniosą ich 10 baniek.

Albert Breer on Twitter

Here’s a fun fact: Dwayne Allen will cost Patriots $10 million the next 2 years; Would’ve cost $9.78 million to franchise Martellus Bennett.

Martellus Bennett z miejsca stałby się pierwszym tight-endem w Oakland Raiders, co jeszcze bardziej poszerzyłoby spektrum zagrań ofensywnych Dereka Carra. Dodając do tego duet Cooper-Crabtree, myślę, że Raiders mieliby jeden z najlepszych korpusów skrzydłowych w lidze, co w wielkim stopniu poprawia nasza pozycję w lidze.

Sezon 2016 zawodnicy Oakland Raiders ukończyli na szóstym miejscu w średniej zdobyczy jardowej na spotkanie (373,3). Dodanie do unitu skrzydłowych Bennetta na pewno poprawiłoby te statystyki. Patrząc na to, że wspomniany silny skrzydłowy jest dobrym run blockerem, ilość zdobytych jardów dołem również mogłaby wzrosnąć, co sprawia, że nasza ofensywa byłaby z gatunku tych lepszych.

Miejmy nadzieję, że to nad tym dealem pracuje Reggie McKenzie.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...