Wolni agenci: Jelani Jenkins w Raiders!

Czekaliśmy na ten moment całe Free Agency, ale w końcu się doczekaliśmy. Kilka godzin temu reporterzy donosili, że linebacker Dolphins, Jelani Jenkins odwiedził obóz Raiders w Alamedzie. Ostatnie raporty mówią wprost: Jelani Jenkins jest zawodnikiem Oakland Raiders.

OAKLAND RAIDERS on Twitter

We have signed Linebacker @jelanijenkins53. Read: https://t.co/8G05nIDpOP

Nominalna pozycja, na której występuje ten zawodnik to outside linebacker, czyli będzie on próbował zastąpić Malcolma Smitha, który podpisał kontrakt z tą drużyną po drugiej stronie Bay-Area. 183 cm wzrostu i 110 kg wagi to wręcz doskonałe warunki na tą pozycję, gdzie z reguły grają najbardziej dynamiczni linebackerzy.

Jelani Jenkins jest w lidze od 2013 roku, całą karierę spędził w Miami Dolphins, którzy wybrali go w czwartej rundzie(104 pick) NFL Draft 2013.

Jelani Jenkins to zawodnik, o którym nie wiem wiele, jego statystyki są raczej niemiarodajne. To, co można o nim przeczytać, to informacje na temat tego, że widać w jego grze braki. Sprawia on wrażenie, że stać go na więcej ale coś go blokuje. Pierwszy sezon w Miami Dolphins to 110 tackli i 3,5 sacka oraz dwa forced fumbles. W kolejnym sezonie, w którym zagrał tylko 13 spotkań z powodu kontuzji zaliczył 71 tackli oraz 1 FF/FR.

Ostatni sezon to nadzieje na tego Jenkinsa, jakim miał być z draftu, jednak właściwie nie miał szansy na rehabilitację. Spowolniła go kontuzja pachwiny, a kiedy już doszedł do siebie złamał rękę. To był ciężki sezon dla tego zawodnika, rozegrał w nim tylko dziewięć spotkań, z czego siedem startował. Te skromne liczby występów przełożyły się na 29 tackli w sezonie, oraz jeden start plus dwa tackle w Play-Offs.

Mówi się, że jest on solidnym linebackerem na tzw. weakside, jednak nie powinniśmy go rozpatrywać jako szczególne wzmocnienie. To po prostu solidny zawodnik, który ciągle jeszcze nie pokazał tego, czego oczekiwali od niego skauci NFL.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...