Wolni agenci: Jared Cook w Raiders!

Nareszcie! W końcu! Hurra! Jeden z tych okrzyków na pewno towarzyszył nie jednemu kibicowi Oakland Raiders kilka minut temu, kiedy to świat obiegła informacja, że Jared Cook, tight-end który reprezentował Green Bay Packers podpisał kontrakt z ekipą z Kalifornii. Ludzie w autobusie patrzyli się na mnie dość dziwnie, ale taka jest prawda – Jared Cook, pomimo tego, że nie jest czołowym silnym skrzydłowym w lidze, jest tzw. instant upgrade’m w tym unicie Raiders.

Za informacją od Iana Rapoporta, kontrakt Jareda Cooka ma trwać dwa lata, podczas których ma on zarobić około 12,2 mln dolarów. Zarobki za pierwszy sezon są w pełni gwarantowane.

Ian Rapoport on Twitter

The #Raiders and TE Jared Cook agreed to terms on a 2-year deal worth up to $12.2M, source said. The first year is fully guaranteed.

Cook dołącza do naszego duetu TE, czyli Clive’a Walforda oraz Lee Smitha, który powinien wrócić po kontuzji. W tym wypadku nie wygląda to tak źle, jak moglibyśmy przewidywać. Nie jest to wzmocnienie na miarę Martellusa Bennetta, ale na pewno jestem daleki od narzekania na działanie Reggiego McKenziego w sprawie pogłębienia unitu TE.

Jared Cook jest w lidze od 2009 roku i ma prawie 30 lat. 193 cm zwrotu oraz 106 kg wagi to świetne warunki jak na silnego skrzydłowego. Jego statystyki kariery to 117 spotkań, z których 47 startował. Chwytał około 58% piłek lecących w jego stronę, zdobył łącznie 3880 jardów, co przełożyło się na 17 przyłożeń. Podczas swojej kariery zwiedził trzy kluby: Tennessee Titans(4 lata), St. Louis Rams(3 lata) i jeden rok w Green Bay Packers.

Statystyki z poprzedniego sezonu nie są najlepszą wizytówką, jednak prawdziwy popis dał on w play-offs, kiedy to złapał 18 podań na łączną ilość 229 jardów, czyli 12,7 yards per catch. Te statystyki przełożyły się na dwa przechwyty, co pomogło dotrzeć Packers do meczu o Mistrzostwo NFC.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...