Wolni agenci: EJ Manuel zawodnikiem Raiders!

Droga kariery EJ Manuela w Buffalo Bills nie była usłana różami. Duże wahania formy oraz nie najlepsze stosunki z władzami drużyny doprowadziły do tego, że 16. wybór Draftu 2013 opuścił swoją macierzystą drużynę. EJ Manuel, według wielu raportów, podpisał kontrakt z Oakland Raiders.

Adam Schefter on Twitter

Former Bills’ first-round pick E.J. Manuel likely is signing with the Oakland Raiders, per league sources.

I karuzela ruszyła, bo czy jest jakieś bardziej wiarygodne źródło jeżeli chodzi o transfery od Adama Scheftera? No własnie. Tak więc, chyba czas powitać nowego drugiego rozgrywającego drużyny Oakland Raiders.

Peter Schrager on Twitter

Talk around league is EJ Manuel to Raiders on a 1-year low-cost deal. Appears Matt McGloin’s time in Oakland is over. @gmfb @NFLonFOX

Dobrą stroną tego kontraktu jest to, że jest on krótki i podobno wcale nie duży, co możemy uznać za szczęście w nieszczęściu.

EJ Manuel to szesnasty wybór w NFL Draft 2013. Przez swój debiutancki sezon był starterem w drużynie Buffalo Bills. Jego statystyki z tego sezonu to 58,8% kompletnych podań, 1972 przerzucone jardy, 11 przyłożeń i 9 przechwytów.

W następnym sezonie Manuel zagrał tylko w czterech spotkaniach, kiedy to został zastąpiony Kyle’m Ortonem. Od tamtego czasu nigdy już nie był startowym QB w Buffalo, a na domiar złego w 2015 roku w drużynie pokazał się Tyrod Taylor, który kompletnie odmienił pozycję rozgrywającego w Bills – oczywiście, na zdecydowany plus.

Jego ostatnie spotkanie to 17 tydzień rozgrywek 2016, kiedy to jego Bills ulegli NY Jets wynikiem 10:30. Jego statystyki to 9/20 oraz 86 jardów – powiedzmy sobie wprost, szału nie ma.

EJ Manuel ma 196 cm i 107kg wagi, co świadczy o tym, że jest zawodnikiem, który powinien świetnie radzić sobie w pocket. Jego wzrost pozwala mu dokładnie patrzeć na swoich skrzydłowych bez większych problemów, co jest ewidentnym plusem.

Statystyki kariery: kompletność podań na poziomie 58%, 3502 przerzucone jardy, 19 TD/15 INT. Średnio zdobywa 120 jardów na spotkanie oraz pięc jardów na próbę. Przez całą swoją karierę przeprowadził trzy game-winning drive’s.

Właściwie, to nie wiem co sądzić o tym transferze. Jeżeli faktycznie nie zawołał dużych pieniędzy, to może w tym szaleństwie jest jakaś metoda. Ale będąc szczerym, kontrakt EJ Manuela cokolwiek zmienia? Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...