Wolni agenci: Plotki, ploteczki

Oakland Raiders na ten moment nie wykonali właściwie żadnego ruchu kadrowego w obecnym okienku wolnych agentów. Dużo jednak mówi się o tym, kto może opuścić drużynę z Tarczą. Idąc za tweetami Adama Caplana, na wylocie są LB Malcolm Smith, TE Mychal Rivera oraz QB Matt McGloin.

http://www.twitter.com/caplannfl/status/839502940410884096

O ile odpuszczenie Matta McGloina czy Mychala Rivery nie zbudza we mnie żadnych emocji, tak chęć pozbycia się Malcolma Smitha jest dla mnie niezrozumiała. Owszem, mówiło się o tym, że dwukrotny lider tackli z Oakland Raiders rozstanie się ze swoją drużyną, jednak takie informacje zawsze są dla drużyny smutne.

Z drugiej strony, wydaje się, że powodem dla którego Malcolm Smith prawdopodobnie odejdzie z Raiders jest jego poziom obrony podczas biegów, szczególnie tych wolnych kiedy to pokazuje swoją największą słabość – szybkość – a właściwie jej brak, co przekłada się również nie kompletną niemoc w sprawie bronienia zwinnych tight-endów przeciwnika.

Kamil Słonka on Twitter

Malcolm Smith podobno w SF 49ers, ale to jeszcze nic pewnego.

Mówi się również, że odpuszczenie Malcolma Smitha może mieć wpływ na wór pieniędzy dla Perry’ego Riley’a Jr’a.

Vic Tafur on Twitter

While #Raiders prepared to let ILB Malcolm Smith hit the free agent market, they are trying to get something done with ILB Perry Riley

Jeżeli chodzi o Matta McGloina – pisałem o możliwości rozstania z drużyną w jednym z ostatnich felietonów. To właściwie dobra decyzja, ponieważ nie widzę dla niego przyszłości w Oakland. Jego występ w spotkaniu, w którym Derek Carr doznał kontuzji był najgorszym występem QB Raiders od lat. Sorry, Matt. Taki mamy klimat.

Mychal Rivera jest typem zawodnika, który nigdy nie odkryje swoich kart, dlatego pozbycie się go z Raiders nie może zostać oceniane przed faktem. Ten zawodnik to dobry quick-catcher, jednak nie przekonuje on do siebie trenerów Oakland Raiders. Jego miejsce w składzie zajmuje Gabe Holmes, który na pewno będzie trzecim TE drużyny ze Słonecznej Kalifornii.

Źródła podają, że Raiders pracują nad umową dla Menelika Watsona, jednak w grę o tego zawodnika włączyli się również rywale Raiders z AFC West – Denver Broncos. Gra w drużynie ze Stanu Kolorado to ciekawy kąsek nawet dla zawodnika Raiders.

Mike Klis on Twitter

Broncos among teams that have expressed interest in OAK RT Menelik Watson, per sources. Raiders trying to keep him off market, #9sports

Oakland Raiders nałożyli na trzech zawodników tzw. ERFA, czyli ekskluzywne prawa do wolnego agenta. Trójka zawodników, na których Raiders nałożyli te prawa to WR Seth Roberts, TE Gabe Holmes oraz OL Denver Kirkland. O ile Seth Roberts to świetny wybór, tak pozostała dwójka nie jest czymś wielkim. Owszem, tak Gabe Holmes jak Denver Kirkland mogą się przydać, więc właściwie nałożenie na całą trójkę ERFA nie jest złym wyjściem.

Na koniec oczywiście info na temat mojego ulubionego wolnego agenta czyli Adriana Petersona(okej, z wyłączeniem DeSeana Jacksona). Źródła podają, że jest on zainteresowany grą w Raiders bądź Seahawks.

StaceyDales on Twitter

Source close to Adrian Peterson told me desirable landing spots for AP incl. Raiders & Seahawks. Source: they will know more later tonight.

Mówi się też, że to bardziej Peterson chce grać w Raiders, niż Raiders chcą jego. To oczywiście jest spowodowane nieznaną przyszłością Lataviusa Murraya.

Adam Caplan on Twitter

On #Raiders and Adrian Peterson: Source said interest level is more on his end to join team than theirs.

Jeżeli interesują was losy wszystkich drużyn NFL w związku z Free Agency, razem z Portalem NFL24.pl tworzymy listę transferową dla wszystkich drużyn. Staramy się ją aktualizować tak często, jak jest to możliwe.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...