Stało się: Las Vegas Raiders!

Oakland Raiders Owner Mark Davis, center, meets with Raiders fans after speaking at a meeting of the Southern Nevada Tourism Infrastructure Committee, Thursday, April 28, 2016, in Las Vegas. (AP Photo/John Locher)

Po wszystkiemu… Saga związana z przenosinami organizacji Raiders do Las Vegas oficjalnie zakończona z wynikiem, nazwijmy to, pozytywnym. Oakland Raiders przenoszą swoje talenty do LV i tak na prawdę, teraz to się dopiero zacznie…

https://twitter.com/JasonColeBR/status/846423199541747712

Samo wczorajsze głosowanie przebiegło w sposób dla wielu z nas przewidywalny. Zdecydowaną większością głosów plan relokacji Raiders został przyjęty przez właścicieli NFL. Jedynym właścicielem, który zgłosił sprzeciw jest Stephen Ross, właściciel Miami Dolphins.

Nie ma technicznej możliwości, aby Raiders przenieśli się do Las Vegas w tym momencie, ponieważ nie mieliby na czym grać. Powiedziano, że raczej nie stanie się to nawet do 2019 roku, więc tak organizacja, jak liga, będą mieć czas na przygotowanie się do tego ruchu.

https://twitter.com/TomPelissero/status/846427444932325377

Mówi się, że jest jeszcze możliwość, aby Raiders pozostali na obecnym gruncie – głównie za sprawą sprzeciwu fanów, oraz oczywiście dobrych planów miasta Oakland i samej Pani burmistrz, Libby Schaaf. Jednak czy jest to możliwe? Koniec końców miasto Las Vegas wyda prawie miliard dolarów na budowę stadionu dla organizacji Raiders i są to największe publiczne pieniądze pobrane przez ligę od miasta w historii.

Same przenosiny komentowane są przez wielu zawodników i postaci związanych z NFL. Najbardziej łamiąca serce jest wypowiedź Dereka Carra:


Zdania, które napisał Carr na temat tego, że poznał biznesową stronę NFL, która dotyczy nas wszystkich jest czymś czego nigdy nie zrozumiem. Nie mogę sobie wyobrazić co czują w tym momencie kibice z Oakland – pomimo tego, że nie byli z drużyną na dobre i na złe. Pamiętamy, jak stadion w Oakland świecił pustkami, a organizacja była właściwie na dnie ligi. Ostatnie sezony podniosły nastroje w Oak-Town, ale mam wrażenie, że pomimo zapewnień Khalila Macka, Raiders nie zdobędą Super Bowl dla Bay Area.

Na temat relokacji wypowiedział się również trener Raiders, Jack Del Rio: “Moje emocje są mieszane,” mówi Del Rio. “Jestem smutny ze względu na naszą rodzinę, przyjaciół oraz przede wszystkim fanów z Bay Area, jednak widzę też w tym wiele możliwości rozwoju dla naszej organizacji. Tak jak mówiłem, moja misja się nie zmienia. Jestem tutaj aby prowadzić tą drużynę. Zawodnicy i trenerzy rozumieją swoją rolę i są profesjonalistami. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, aby duch drużyny nie uległ zmianie.”

A tak, w przeciwieństwie do niektórych, cieszy się Pani burmistrz Las Vegas, Karolina Goodman.

https://twitter.com/mayoroflasvegas/status/846426014427230209

Na dzień dzisiejszy nie wiemy jeszcze co oznacza dla Raiders oraz ligi drużyna w Las Vegas. Jest to tak specyficzne miejsce, że można spodziewać się naprawdę wszystkiego. Będziemy monitorować tą sytuację i w miarę możliwości przybliżać wam, czytelnikom, to co będzie się działo w tej kwestii.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...