Kulisy romansu Raiders z Lynchem

Seattle Seahawks' Marshawn Lynch (24) rushes as Dallas Cowboys' Danny McCray tries to tackle during the second half of an NFL football game, Sunday, Sept. 16, 2012, in Seattle. (AP Photo/Kevin P. Casey)

Przez ostatnie dni docierają do nas bardzo sprzeczne informacje na temat tego, czego Lynch oczekuje od Seattle Seahawks, czego od niego oczekują Raiders, czego on chce od Raiders itd. Wszystko zaczęło się od tego, że na twitterze pojawiła się informacja o tym, że Beast Mode spotkał się z Petem Carrollem oraz Johnem Schneiderem(GM Seahawks) w celu rozmowy na temat zwolnienia z Seahawks.

Jordan Schultz on Twitter

Source: Marshawn Lynch met w/Pete Carroll+Schneider yesterday and asked to be released. Privately (w/friends) has been wearing #Raiders gear

Cały, ciągle nie do końca jasny do mnie proces posiadania praw do zawodnika, który zakończył karierę, jest mocną abstrakcją – jednak wychodzi na to, że taką umowę zawarły między sobą podmioty dyskusji i tego trzeba się trzymać.

Prawdą jest to, że Lynch był w Seattle i widział się z Carrollem oraz władzami drużyny z Emerald City. Jednak kompletnie nie można potwierdzić tego, że prosił on o zwolnienie go z Seahawks. Abstrakcja. Piłeczka została odbita i wiemy już, że Marshawn Lynch nie prosił o nic kołnierzyków z Seattle.

Gregg Bell on Twitter

League source tells me report Marshawn Lynch asked #Seahawks for his release–for anything–lately is false. Status quo. Remains retired.

Sprawa również jest taka, że skoro Seahawks mają prawa do Lyncha, to dlaczego nie spróbować wyciągnąć chociażby picku w Drafcie? Podobno to również jest jakaś opcja. Jednak, jak zmierzyć wartość Mr. Skittlesa? Zawodnik ma już 31 lat, a jego kontrakt jest wart około 5 milionów dolców. Jeżeli tą kwotę mógłby wynagrodzić proponowany przez wielu pick z siódmej rundy Draftu 2017, to dlaczego nie? Taka opcja pozwoliłaby zwolnić troszkę miejsca pod czapką Seahawks, którzy na ten moment mają w kieszeni jakieś 15 milionów dolarów. Rookiem też trzeba zapłacić.

Lynch ciągle powtarza, że jest w formie, ponieważ nie wie, czy kiedyś nie wróci do NFL. Seahawks zakontraktowali Eddiego Lacy’ego więc Marshawn Lynch raczej nie znajdzie sensownego miejsca w drużynie Pete’a Carrolla. Dlaczego więc nie dokończyć kariery w swoim mieście, gdzie dorastało się jako fan drużyny Raiders, gdzie chodziło się do szkoły, grało w kosza i – w końcu – gdzie siedzibę ma jego firma BeastMode.

Wracając do wypowiedzi Jordana Schultza, w odniesieniu do tego co pisałem w powyższym akapicie: Nikogo nie dziwi to, że Lynch spaceruje w ubraniach Raiders. To jego hometown team, a sam Lynch nie raz wypowiadał się, że gdyby nie polityka ligi, nie miałby problemu z ubieraniem t-shirtów Raiders podczas trwania sezonu NFL.

Mam wrażenie, że Marshawn Lynch dobrze oddziaływałby na naszych młodych biegaczy – Jalena Richarda i DeAndre Washingtona. Zaszczepiłby w nich pasję do Raiders i być może do Skittlesów. Jeżeli porównamy jego osobę do Adriana Petersona, wielu twierdzi, że jest on lepszym fitem do Raiders, niż Purple Jesus. Chodzi tutaj głównie o to, co ciągnie się za Petersonem, mam na myśli aferę z biciem swojej córki. To PR, którego nie potrzebują Raiders. Aldon Smith wystarczająco daje nam popalić. Technicznie, szczerze wolałbym aby do Raiders trafił właśnie Peterson, ale z wielu względów rozumiem to, że moje zdanie może być nieco odosobnione.

Podobno Lynch bardzo chciałby zagrać w Raiders – co prowadzi do sytuacji Raiders or nothing. W każdym innym przypadku Lynch prawdopodobnie nie będzie miał ochoty powrócić na salony NFL. Tak przynajmniej twierdzą najbliżsi Lyncha, którzy ostatnio mają wyjątkowo rozwiązłe języki.

Jon Heath on Twitter

Potential #Raiders offense: QB: Carr RB: Lynch FB: Olawale WR: Cooper WR: Crabtree WR: Patterson WR: Roberts TE: Cook TE: Walford Wow.

Uważam, że to mogłoby być wydarzenie tego offseasonu. Jeżeli Lynch faktycznie jest w takiej formie, że już dzisiaj może wziąć pady i wyjść na trening, to po prostu mu go dajmy. Marshawn Lynch przy linii ofensywnej Oakland Raiders? To mogło by działać, a ja chciałbym to zobaczyć!

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...