Jack Del Rio: Cieszę się z nowego kontraktu

Znajdziemy minimum kilka osób, które na ostatnie wiadomości odnośnie nowego kontraktu Jacka Del Rio złapały się za głowę i powiedziały: Przecież ma jeszcze dwa lata starego kontraktu. Mark Davis nie wahał się i w odpowiednim momencie zaproponował Del Rio nowy, czteroletni kontrakt.

Jack Del Rio jest autorem pierwszego od czternastu lat awansu Oakland Raiders do play-offs, ale najważniejsze, że doprowadził do zwycięskiego sezonu, który buduje nadzieję na jeszcze lepszy sezon w 2017 roku.

Ciekawostka jest taka, że JDR dogadał podpisanie niższego kontraktu, który Mark Davis miał podnieść, kiedy JDR na to zasłuży. Umyślne to działanie, można powiedzieć chytre – a to mi do Marka Davisa pasuje jak krawat do koszuli.

“Jestem bardzo zadowolony, że Mark Davis zaproponował mi nowy kontrakt i dał mi szansę na kolejne cztery lata trenowania Raiders,” powiedział Jack Del Rio na konferencji podczas scouting combine w czwartek. “To pokazuje, że Mark Davis jest człowiekiem słownym. Kiedy rozmawialiśmy o tym, jak widzę przyszłość tej organizacji kiedy do niej dołączę jako główny trener drużyny… Powiem tak, ten kontrakt to była wiara w siebie. To nie był dobry kontrakt na początek, ale dawał mi możliwość rozwoju, który może zostać w ten sposób doceniony. Na szczęście wszystko ułożyło się po mojej myśli i jest jak jest. Jeszcze raz, MD[Mark Davis przyp.red.] jest człowiekiem słownym, stanął na wysokości zadania i zaprezentował mi nową umowę.”

“Wiem, że podpisałem umowę, która była może trochę za niska jak dla gościa, który jest dziewiąty rok trenerem głównym. Ale jest jedna sprawa, przez większość mojego życia miałem wiele momentów, kiedy musiałem być cierpliwy i skromny, jednak trzymałem głowę wysoko i pracowałem ciężko, ponieważ wierzyłem w siebie. Dla mnie to po prostu jest pasja, oddanie oraz wylewanie potów na treningach. Tutaj nie chodzi tylko o pieniądze.”

“Koniec końców pieniądze oczywiście są istotne – ale nie są powodem dla których trenuję. Uwielbiam młodych ludzi, którzy mają wielkie marzenia, uwielbiam ich uczyć, inspirować, motywować oraz pomóc im rozwijać się aby stać się najlepszym zawodnikiem na boisku. Kocham to co robię, więc ta umowa była dla mnie idealna – bez dwóch zdań.”

Popatrzmy na to co zrobił Jack Del Rio przez dwa lata. Pierwszy sezon w Oakland Raiders to rekord 7-9, co poprawiło poprzedni bilans(3-13) o cztery zwycięstwa. Ostatni sezon to 12-4, co jest najlepszym wynikiem Raiders od 2011 roku, kiedy to mieliśmy bilans 8-8.

“Jak tylko wracam myślami do pierwszego sezonu, to mam wrażenie, że nauczyliśmy się rywalizować,” mówi Jack Del Rio. “Przyszedłem do Oakland, świetna okazja, aby pracować z drużyną którą kochałem za młodu. Tak właśnie myślę, nauczyliśmy się rywalizować. Drugi sezon to nauka mocnych finiszów i trzymania zwycięstw. Mam nadzieję, że trzeci sezon upłynie nam na budowaniu fundamentów, zrozumienia swojej pozycji z której przystępujemy do startu sezonu. Długa droga przed nami, która będzie usłana litrami potu.”

Doskonale pamiętamy co Jack Del Rio potrafił robić w sezonie 2016. Wielokrotnie podejmował on ciężkie decyzje, które w większości się opłacały i kończyły zwycięstwem naszej drużyny. Można powiedzieć, że dyskutowana na konferencji prasowej pierwsza umowa, była taką pierwszą decyzją, o której dowiadujemy się dopiero po dwóch sezonach. Tak jak decyzje meczowe, tak decyzja związana z tą umową była zakładem zwycięskim dla Jacka Del Rio. Ciężko powiedzieć, że nie jest to decyzja zwycięska również dla nas, kibiców, ponieważ pamiętamy czasy, kiedy naszą drużynę trenowali delikatnie rzecz ujmując nieodpowiedni trenerzy.

O Kamil Słonka 498 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...