Charles Woodson na temat relokacji

Charles Woodson jest bezsprzeczną legendą Oakland Raiders jak i całej ligi NFL. Zawodnik przeszedł wiele szczebli w swojej karierze, od bycia młodym i nie zbyt dorosłym zawodnikiem, po wygraną w Super Bowl z Packers oraz triumfalny powrót do Raiders w roli doświadczonego weterana. Jego ostatnie minuty w spotkaniu Oakland to obraz, kiedy podnosi w górę dłonie tworząc charakterystyczne O, krzycząc swoje ulubione: Raaaaaaaaaaaaiders!

Kilka osób związanych z Raiders ma pierwszeństwo w komentowaniu sytuacji związanych z tą drużyną, a Charles Woodson jest jedną z nim. We wtorek rozmawiał on w Rich Eisen Show na temat relokacji i popisał się wielkim spokojem i mądrością. Wszystko to doskonale dopełniła wyczuwalna w jego głosie nutka smutku.

“Jeżeli ktoś zna tych fanów tak jak ja, to wie jak ich to boli,” mówi Woodson. “Doskonale ich rozumiem. Ci fani oddadzą życie za tą drużynę, mają srebrno-czarną krew, więc nie zdziwię się jeżeli część z nich spakuje się i przeniesie do Vegas. Poważnie, oni są do tego zdolni.”

Niestety, ale takie myślenie nie jest obce Markowi Davisowi, który patrząc na swoich fanów wie, że czegokolwiek nie zrobi, fani pójdą za nim. Podjął decyzję o relokacji niejako wliczając to, że fani pójdą za nim, ciekawe czy tak własnie będzie.

“Jest jeszcze jedna rzecz, którą wiem na temat kibiców z Oakland. To nie do końca ma znaczenie gdzie oni się znajdują, w mojej opinii, oni wciąż będą tymi samymi fanami, którymi byli jeszcze tydzień temu. Oni mają to w swoim dna,” ciągnie Woodson. “Nie jest pewnie stwierdzi, że ma dość, że tak się nie da i odwróci się od drużyny, ale ja myślę, że zdecydowana większość pójdzie za drużyną, gdziekolwiek ona będzie.”

Wydaje się, że C-Wood sugeruje tutaj, że fani nie tylko wykażą swoją lojalność wobec drużyny, ale głównie wiarę i ekscytację tego co dzieje się w tym momencie w Raiders patrząc na drużynę – mówimy o zwycięstwach i młodych talentach.

“Mamy w Oakland świetną drużynę,” mówi Charles. “Myślę, że ludziom byłoby łatwiej, kiedy aktualne bylibyśmy drużyną 4-12. Ostatni bilans to 3-13, ale z drugiej strony fani nie mogą odwrócić się od zawodników. Relokacja to nie jest ich wina, nie oni to zrobili. Nie możemy ich za to winić, oni są zawodnikami i idą tam, gdzie jest ich drużyna. Nikt nie może obwiniać zawodników za to, co się dzieje.”

Nikt mądry nie podważy tych słów C-Wooda jednak problem jest też taki, że myśląc drużyna myślisz tak o zawodnikach jak trenerach i właścicielu. To całość, więc tak na prawdę ciężko jest sobie to wyobrazić. Mało kto zmieni się z kibica Raiders na kibica innej drużyny, ponieważ ten zmienił barwy klubowe. Chodzi bardziej o Raiders, niż o zawodnika.

Mówimy o paczce młodych zawodników, którzy ciągle się rozwijają i tak na prawdę – jak to w biznesie – patrzą również na pieniądze, dzięki którym żyją. To również może mieć wpływ na zawodników, którzy lubią rozrywkowy tryb życia. W Las Vegas jest zdecydowanie bliżej do takiego życia, niż w każdym innym mieście, w którym jest NFL.

“Jednak nikt mi nie powie, że gra w Vegas jest niemożliwa, ponieważ będzie miało to wpływ na zawodników. To wszystko zależne jest od człowieka, ponieważ jeżeli myślelibyśmy ogólnikowo na temat życia imprezowego, hazardu czy po prostu życia nocą, Miami Dolphins powinni zmienić miejsce pobytu, Saints, Giants, Jets tak samo. Nawet w Chicago można dobrze zaimprezować, więc Bears również muszą się ruszyć. Nie można winić miasta za podejście do życia ludzi, którzy w nim żyją.”

“Inną sprawą jest to, że w Vegas jest wszystko to, czego od życia oczekują młodzi zawodnicy, którzy przychodzą do ligi. Chodzi o pieniądze i splendor. Ja przez to wpadłem w kłopoty jako młody zawodnik w Oakland. Nikt o nich nie mówił ze względu na miejsce, do NFL trafiają młodzi ludzie, którzy nie mają pojęcia co robić z takimi pieniędzmi i po prostu wpadają w tarapaty. To są błędy, które może popełnić dosłownie każdy. Jesteś młodym gościem, dostajesz kupę pieniędzy, wydaje Ci się, że jesteś rozgarnięty, masz 21 lat i co robisz z tymi pieniędzmi jeżeli jesteś w Vegas? Przepuszczasz je. Wszyscy mówią o tym w kontekście zawodników NFL czy NBA, ale przecież to są normalni ludzie. Każdy młody człowiek miałby ochotę zabawić się w Vegas.”

Najważniejsze jest to, co C-Wood powiedział pod koniec wywiadu. Jeżeli Raiders będą go potrzebować, to będzie z nimi w Vegas kiedy tylko będzie mógł.

“Dla Raiders zawsze jestem gotowy zrobić wszystko, pomóc, doradzić, porozmawiać z zawodnikami. Jeżeli zadzwoni do mnie Mark, Jack czy Reggie, będę tam ponieważ tylko oni byli gotowi dać mi drugą szansę.”

Charles Woodson zawsze był dla mnie wzorem zawodnika Raiders. Patrząc na to, jak widzi sytuację relokacji można powiedzieć, że jego poglądy są słuszne ale przede wszystkim mądre i dojrzałe. Patrzy trzeźwo na sytuację i wie, że Vegas może po prostu zjeść zawodników czy pracowników organizacji Raiders. Sam powiedział, że służy pomocą i w tej sytuacji tak wymieniany Mark, Jack jak Reggie powinni korzystać z rad naszej legendy.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...