Wolni agenci: Gdzie potrzebujemy wzmocnień?

Oakland Raiders są jedną z drużyn, która wymieniana jest jako ta, która może zamieszać na rynku wolnych agentów. Tak jak inne drużyny, Najeźdźcy z Kalifornii mają wiele dziur w składzie, które pasowałoby załatać aby realnie walczyć o jeszcze wyższe cele w sezonie 2017.

Więcej o “Prognozie na offseason 2017″ pisałem dla strony NFLblog.pl w jednym z ostatnich cyklów, w którym autor strony przybliża plany na offseason poszczególnych drużyn.

http://nflblog.pl/2017/02/prognoza-offseason-2017-afc-west/

Wychodzi na to, że Raiders mają do wydania dokładnie 48,9 mln dolarów w tym offseasonie. To całkiem spora kupka pieniędzy, która plasuje drużynę z Kalifornii na jedenastym miejscu, jeżeli chodzi o pieniądze, które mogą wydać na transfery.

Wszystko pięknie, tylko pieniądze mają realne przełożenie, wtedy i tylko wtedy, kiedy wydawane są z głową. Dlatego właśnie chciałbym zaglądnąć do głów naszych menedżerów, oraz oczywiście Reggiego McKenziego, aby napisać Wam kto jest kuszony przez Raiders – jednak takich zdolności jeszcze nie posiadam. Jako wierni kibice nierzadko nie potrafimy popatrzeć na naszą ukochaną drużynę obiektywnym okiem, jednak kiedy emocje po sezonie opadły, można powiedzieć, że jesteśmy na to gotowi.

Kluczem tego artykułu jest analiza potrzeb na poszczególnych pozycjach, co postaram się uczynić.

7. Slot Receiver

To pozycja, która w dzisiejszych czasach w NFL jest powiedzmy luksusem. Seth Roberts jest jedynym przedstawicielem tego typu skrzydłowego w Raiders, jednak od czasu do czasu miewa spotkania o których chcemy zapomnieć. Nigdy nie był zawodnikiem na wielkim poziomie, jednak poprzez ilość dropów jego wyniki za ten sezon mogły być dużo lepsze. Nie jest to jednak potrzeba, która powoduje, że nie jesteśmy w stanie walczyć, dlatego właśnie wylądowała na ostatnim miejscu tejże listy.

6. Safety

Przyjmując, że Raiders nie wytną Reggiego Nelsona, ta pozycja również nie jest naszą pierwszą potrzebą, jednak koniec końców, mamy tutaj tylko jednego zawodnika, który jest w stanie efektywnie bronić nas przed wielkimi zagrywkami. Jeżeli tylko będziemy mieć szansę, aby sprawić sobie wzmocnienie na tej pozycji w tym offseasonie, to powinniśmy poważnie rozpatrzyć każdą opcję. Sytuacja wygląda prosto – jeżeli Raiders będą chcieli płacić Nelsonowi 6 mln dolarów za sezon, pozycja safety jest powiedzmy obsadzona, jednak powinniśmy mieć otwarte oczy na ciekawych zawodników.

5. Cornerback

Możemy przyjąć, że Sean Smith oraz David Amerson nie są raczej zagrożeni, jeżeli chodzi o bycie wyciętym ze składu Oakland Raiders, jednak dwóch zawodników nie czyni z tego unitu konkurencyjnego. Amerson miał genialny początek sezonu, jednak później można powiedzieć, że odcięło mu prąd. Sean Smith miewał lepsze i gorsze spotkania, co nie powinno się przydarzać weteranowi. Zostaje jeszcze D.J Hayden, którego raczej wolelibyśmy pożegnać, a w zamian niego szukać cornera, który mógłby lepiej wpasować się w obronę typu nickel, którą preferuje nowy DC, John Pagano.

4. Krótki running-back

Tutaj również wszystko zależy od obecnego zawodnika – czyli Latavius Murraya. Jeżeli Murray zostanie, pozycja ta będzie w pełni obsadzona, w przeciwnym razie Raiders powinni szukać. Jalen Richard i DeAndre Washington są świetnymi młodymi biegaczami, jednak powinniśmy dostarczyć im wiedzy weterana. Dzisiaj na rynku pokazał się ex-FB Panthers, Mike Tolbert, który byłby ciekawym zastępstwem Lataviusa Murraya.

3. Offensive Tackle

Wchodzimy do TOP-3 potrzeb Raiders i tutaj nie ma już przelewek. Można powiedzieć, że to opcje typu must-update dla Reggiego McKenziego. Prawa strona była najsłabszą stroną linii ofensywnej Raiders i powinniśmy szukać zawodnika, który będzie murem nie do przejścia. Przydałby się chociażby klon Donalda Penna, ale w NFL jest to chyba zabronione. Co prawda mamy dwóch zawodników – Vadala Alexandra, oraz Denvera Kirklanda, którzy są młodzi i byli próbowani na tej pozycji, jednak przed nimi bardzo długa droga, aby stanowić siłę na pozycji RT w Oakland Raiders. Walka na rynku wolnych agentów o zawodnika na tej pozycji powinna być bardzo istotnym posunięciem.

2. Linebacker

Nikt nie ma wątpliwości co do umiejętności Bruce’a Irvina czy Khalila Macka. Klasa sama w sobie i nie ma tutaj dyskusji. Jednak reszta linebackerów delikatnie rzecz ujmując odstawała poziomem od dwóch Bestii z Oakland. Perry Riley Jr jest ciekawym dodatkiem do tej mieszanki, jest świetnym backupem, jednak jego poziom nie jest na tyle duży, aby systematycznie wystawiać go jako startera. Malcolm Smith zawiódł nas w tym sezonie, co powoduje, że tak jak w przypadku cornerbacków, mamy tylko dwóch zawodników na pozycji LB, którzy trzymają ten unit w garści. Obowiązkowo potrzebujemy wzmocnień na tej pozycji.

1. Defensive Tackle

Ta pozycja to największa potrzeba Oakland Raiders, jaką dostrzegamy po zakończeniu sezonu, ale dostrzegaliśmy to również podczas jego trwania. Mamy co prawda trochę mięsa w postaci Justina Ellisa, Dana Williamsa oraz Stacy’ego McGee’go, jednak dwóch z nich może odejść podczas offseasonu, co spowoduje, że zostaniemy z jednym DT – umówmy się – średniej jakości. Defensive tackle to pozycja za którą powinniśmy się rozglądać tak w drafcie, jak podczas free agency. Miejmy nadzieję, że włodarze Raiders trzymają w ręce jakiegoś rękawa, a sprawa jest już umówiona. Czekamy na wielką bombę, związaną z tą pozycją.

Pomimo posiadania w swoim składzie takiego zawodnika jak Khalil Mack, który został wybrany defensywnym zawodnikiem sezonu, drużyna Oakland Raiders była na ostatnim miejscu jeżeli chodzi o sacki(25). Powodem tego wyniku był brak wewnętrznej presji na rozgrywającego, kiedy to Irvin i Mack nacierali jako edge-rusherzy. Brak mocnych ILB powodowało to, że rozgrywający drużyny przeciwnej bez większych problemów znajdował się w czyściutkiej kieszeni, a w tej sytuacji od tragedii jeden krok. Z tego właśnie względu potrzebujemy wzmocnienia pozycji ILB oraz tak usposobionego DT, aby spisywał się w pass-rushu.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...