Reggie McKenzie na temat Free Agency 2017

Nikomu nie trzeba przypominać jak świetnie radzącą sobie drużyną na rynku wolnych agentów są w ostatnich latach Oakland Raiders. Wszystko, albo większość udanych transakcji to głównie sprawa jednego z najlepszych generalnych menedżerów w historii NFL – Reggiego McKenziego, który od kilku lat pracuje nad powrotem drużyny Najeźdźców na piedestał.

Więcej o Reggim McKenzim znajdziecie w moim artykule, na stronie nflblog.pl(klik)

Podczas czwartkowej audycji w Bay Area Radio“95.7 The Game”, którą prowadzi JT The Brick, GM Raiders – Reggie McKenzie – został w kilku zdaniach podpytany o to, jak jego drużyna ma zamiar działać na rynku wolnych agentów.

JT The Brick: Jak dużym priorytetem jest utrzymanie Lataviusa Murraya?

Reggie McKenzie: Ciężko jest prowadzić rozmowy na temat gościa, który ma 190cm wzrostu i waży około 105kg. Rozumiesz, takich gości nie ma w lidze zbyt wielu. On jest jednym z tych gości, co do których wielkości nikt nie ma wątpliwości. Ja zawsze jestem za tym, aby przedłużać kontrakty naszych zawodników, ale finanse zawsze grają rolę. Tak na prawdę, nie wiemy nic. W grze ciągle jest 31 innych drużyn, które będą kusić Lataviusa swoimi propozycjami, więc zobaczymy jak to wyjdzie. Tak jak powiedziałem – zawsze chcemy przedłużać wartościowych zawodników.

Wypowiedź Reggiego jest dość niespójna, jednak można z niej odczytać ważną rzecz. McKenzie pozwoli Murray’owi na zabawę w free agency market. Wydaje się, że McKenzie daje również znać Lataviusowi, który mówi o tym, że jeżeli nie zakrzyczy sobie zbyt dużo, to Raiders przygarną go z otwartymi rękami. Jeżeli Latavius Murray znajdzie dla siebie odpowiednią ofertę w innej drużynie, Raiders podadzą mu rękę.

JT: Czy jesteś zadowolony z gry Seana Smitha i Davida Amersona? Czy Raiders potrzebują kolejnego kryjącego one-on-one cornera?

RMcK: Kiedy pytasz mnie o obecnych zawodników, to zawsze jest proces. Trenerzy dochodzą do wniosków, czy poszczególni zawodnicy przepracowali sezon dobrze i czy można coś jeszcze z nich wyciągnąć. Czujemy, że nasi zawodnicy popełniali błędy w tej formacji, na wielu różnych stopniach, jednak wiemy też, że w pewnych kwestiach grali na dobrym poziomie. Ciągle staramy się pracować nad umiejętnościami naszych zawodników na wielu pozycjach – nigdy nie wiesz, kiedy ktoś wypadnie z powodu kontuzji. Nie chodzi tutaj o pozycję cornera, tylko o każdego zawodnika secondary. DJ Hayden doznał kontuzji, więc mamy przed sobą dużo pracy.

Sean Smith oraz David Amerson raczej zostaną w naszej drużynie i mówcie co chcecie, ale jest to dobra decyzja. To trenerzy zdecydują o tym, który zawodnik jest do wymiany, a który zostaje na swojej pozycji. Przypomnę, że poprzedni trener DB’s Marcus Robertson kilka tygodni temu pożegnał się z tą pozycją, co jasno wskazuje, że Reggie widział problem w trenerze a nie zawodnikach. Wychodzi więc na to, że nie będziemy jakoś szczególnie szukać zawodnika do secondary podczas off-seasonu, co moim zdaniem nie jest dobrą opcją. Poprzedni rok i dodanie Smitha oraz Nelsona pokazało, że można znaleźć dobrych zawodników, chętnych do gry w barwach Silver&Black.

JT: Jak istotnym jest znalezienie zawodnika na pozycję middle linebackera?

RMcK: Potrzebujemy takiego zawodnika. Straciliśmy dwóch zawodników i do sezonu przystąpiliśmy z dwoma wolnymi agentami oraz dwoma weteranami, którzy teraz są wolnymi agentami. Mamy mało dostępnych numerów jeżeli chodzi o tą pozycję, więc powinniśmy się rozglądać za zawodnikiem na tą pozycję. Czy będzie to free agency, draft czy jeden z UFA, nie wiemy. Na pewno mamy tutaj dziurę, którą musimy zapomnieć.

Niestety, ale Reggie chyba poplątał się w zeznaniach. Raiders stracili jednego zawodnika – Bena Heeneya, który i tak stracił pozycję startera przed kontuzją. Nie wiemy, czy Reggie nie wybrał Neirona Balla jako MLB, którym de facto nie jest. Niestety, wszystko wychodzi na to, że Malcolm Smith oraz Perry Riley Jr odejdą z drużyny, co podkreśla zdanie na temat wolnych agentów. Na koniec wypowiedzi, Reggie podkreślił sedno sprawy. Wszyscy w Oakland wiedzą, że brakuje nam zawodników na pozycji MLB i wygląda na to, że włodarze Raiders mają ochotę coś z tym zrobić.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...