Raport: Murray sprawdzi rynek FA, kto pobiegnie?

Wszystko wskazuje na to, że dni Lataviusa Murray’a jako zawodnika Oakland Raiders dobiegają końca. Jak podaje jedna z dziennikarek ESPN, Josina Anderson, włodarze drużyny z Kalifornii pozwolą mu sprawdzić swoją wartość na rynku wolnych agentów, jednak nie zamykają przed nim drzwi, jeżeli on miałby ochotę wciąż reprezentować drużynę z Tarczą.

Josina Anderson on Twitter

I’m told #OAK expects to let RB Latavius Murray go into FA. Source: “The door will remain open for a posb return after he tests his market.

Reggie McKenzie wypowiadał się już kilkakrotnie, że zawsze wyznawał filozofię zatrzymywania zawodników w drużynie, więc słowa cytowane przez Josinę Anderson kompletnie mnie nie dziwią. Wartość Lataviusa Murray’a na rynku nie będzie wielka, ponieważ nie jest on jakimś znacznie wyróżniającym się biegaczem. Według raportów, które są moim głównym źródłem wiedzy o drafcie, ten następny będzie opiewał w wielu ciekawych biegaczy, co również nie pomaga Murray’owi w wyciągnięciu większego worka z pieniędzmi od innej drużyny.

Oakland Raiders mają dwóch ciekawych młodych zawodników w postaci Jalena Richarda i DeAndre Washingtona, jednak – tak jak pisałem w poprzednich artykułach – nie mogą oni jeszcze świadczyć o sile korpusu RB Raiders. Wkład Lataviusa Murraya w tym sezonie to 12 przyłożeń oraz ponad 1000 jardów, co znacznie podciąga statystyki tej formacji.

Latavius Murray skorzysta z dobroci wolnego rynku, o czym mowa? O tym, że nie ma on obowiązku informować swojej drużyny jakie kwoty padają z innych drużyn. To otwiera możliwość podpisania umowy z inną drużyną za znacznie mniejsze pieniądze. Z drugiej strony, jest takie powiedzenie: Z niewolnika, nie ma pracownika.

Właśnie to powiedzenie sprawdza się w drugiej części tego artykułu, czyli propozycji opartej na bukmacherskich rozważaniach przyszłości jednego z najlepszych biegaczy w lidze – Adriana Petersona. Portal Bookmaker.eu przygotował zakład, w którym badana jest przyszłość Petersona w sezonie 2017/18. Oto ranking pięciu najlepszych propozycji:

Minnesota Vikings +250
Green Bay Packers +260
Oakland Raiders +1000
New England Patriots +1000
New York Giants +1500

Panowie z portalu Bookmaker.eu ciągle wierzą w to, że Peterson dogada się z Vikings. Ciekawą opcją jest przejście do Green Bay Packers, którzy z tak świetnym runningbackiem na pokładzie na pewno mogliby zbliżyć się do ostatniego Super Bowl Run Aarona Rodgersa. Nas interesuje najbardziej pozycja trzecia, czyli drużyna Oakland Raiders. Samo to, że według portalu Bookmaker.eu jesteśmy w jednej linii z Patriots pod względem ściągnięcia Purple Jesusa jest dla mnie sporym zaskoczeniem, jednak nie ukrywam, że bardzo mnie to cieszy.

W tym szaleństwie jest metoda. A właściwie, to coś co przypomni nam działanie Ala Davisa, który to uwielbiał ściągać przyszłych członków Hall of Fame na stare lata kariery jak zrobił to np. z Ericiem Dickersonem, który zakończył karierę w Raiders mając 32 lata.

Adrian Peterson jest już 31 letnim zawodnikiem, który siedmiokrotnie został wybrany do Pro Bowl, oraz czterokrotnie znalazł się w składzie All Pro.

Peterson na pewno widziałby się w drużynie uważaną za potencjalnego kandydata, a patrząc na ostatni sezon drużyna Oakland Raiders do kandydatów należy. Byłby on świetnym wsparciem dla naszej ofensywy, ale przede wszystkim, byłby najlepszym nauczycielem dla Richarda i Washingtona, jakiego mogliby sobie wyobrazić na tym etapie kariery w NFL.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...