Raiders kolejny raz zagrają na Estadio Azteca

Nov 21, 2016; Mexico City, MEX; General overall view of the playing of the national anthem with a United States flag on the field during a NFL International Series game between the Houston Texans and the Oakland Raiders at Estadio Azteca. Mandatory Credit: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Wczoraj wieczorem Roger Goodell, komisarz NFL powiedział, że drugi sezon z rzędu Oakland Raiders zagrają domowy mecz w Mexico City, na pięknym obiekcie Estadio Azteca. Tym razem przeciwnikiem drużyny z Kalifornii będzie drużyna New England Patriots.

“Mamy wspaniałych fanów w Meksyku,” mówi Goodell. “Ich pasja do futbolu jest imponująca. Jako liga oczekujemy, że każda edycja NFL Mexico będzie wielkim wydarzeniem, dlatego wysyłamy tam te dwie wspaniałe drużyny.”

Co prawda data spotkania jeszcze nie jest ustalona, ale już wiemy, że Raiders będą traktowani jako gospodarze tego spotkanie, dokładnie tak samo jak w ostatnim spotkaniu w Meksyku, kiedy to drużyna Najeźdźców wystąpiła w roli gospodarza przeciwko Houston Texans.

“Organizacja Raiders jest podekscytowana kolejnym meczem na Estadio Azteca i jest dumna z tego, że może reprezentować ligę NFL na międzynarodowej arenie,” mówi Mark Davis. “Jesteśmy pod wielkim wrażeniem Raider Nation z Meksyku oraz tego, co zrobili w 2016 roku. Mamy nadzieję, że kolejny raz będziemy świadkami tak pięknego wydarzenia.”

“Największa widownia, przed jaką grali New England Patriots to mecz w Mexico City z 1998 roku,” mówi Robert Kraft, właściciel Patriots. “To było piękne doświadczenie i nie możemy doczekać się powrotu do Meksyku. Mamy wiele sukcesów jeżeli chodzi o grę na arenie międzynarodowej. Mamy tam wielu fanów, którzy na pewno będą chcieli dać nam jak najwięcej wsparcia. Nie możemy doczekać się spotkania z naszymi fanami oraz z kuchnią i kulturą Meksyku tej jesieni.”

Oakland Raiders kolejny raz zostają pozbawieni spotkania domowego ale trzeba zastanowić się, czy to jest dla naszej drużyny problem. Jak pamiętacie, w sezonie 2016 Raiders gorzej radzili sobie w meczach domowych, niż na wyjazdach, dlatego spotkanie z tak mocnym przeciwnikiem jak Patriots na neutralnym terenie to mały, ale jednak plus dla drużyny Raiders.

O Kamil Słonka 499 artykułów
All-Time Raider. Wielki fan Mike'a Vicka. Poza Oakland Raiders sympatyzuję Pittsburgh Steelers. Wierny fan rapu z zachodniego wybrzeża USA, trochę czapkarz, buciarz. Więc? Pogadamy o footballu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz...